Ostatni sondaż przed wyborami. Na kogo zagłosujesz w niedzielę?

Jan Kulig, Robert Roj czy Andrzej Śliwa – który z tych panów zostanie wójtem Gminy Łapanów na kolejne pięć lat?

Do otwarcia lokali wyborczych dzielą nas już tylko godziny. Od soboty cisza wyborcza. To ostatni już sondaż przed wyborami. Na kogo zagłosujecie w niedzielę?

Przypomnijmy, mieszkańcy Gminy Łapanów wybierać będą nie tylko 15 radnych gminnych, ale też swoich przedstawicieli do rady powiatu oraz sejmiku małopolskiego. Może wreszcie się uda, że rejon będzie mieć swojego przedstawiciela w sejmiku.

O fotele radnych w gminie stara się 38 osób. Miejsc jest natomiast 15. W każdym z okręgów zwycięzy ten kandydat, który zbierze więcej głosów.

Kandydatów na nowego wójta jest trzech. To Były wójt Jan Kulig, obecny – Robert Roj oraz radny Andrzej Śliwa. Tu sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Jeśli żaden z nich nie zdobędzie w niedzielę ponad połowy Waszych głosów (a z dotychczasowych sondaży wynika, że wszyscy trzej kandydaci zbierają prawie równo po 1/3 głosów), za dwa tygodnie w Gminie Łapanów odbędzie się dogrywka, do której przejdą ci dwaj kandydaci, którzy w najbliższą niedzielę zbiorą najwięcej Waszych głosów. Wójtem na kolejną kadencję zostanie ten, który zbierze w drugiej turze większość.

Lokale wyborcze będą czynne w niedzielę (21 października) od godz. 7.00 do 21.00. Jeśli macie jakieś wątpliwości lub pytania, odpowiedzi na nie możecie szukać na stronach Państwowej Komisji Wyborczej: wybieramwybory.pl lub WyborySamorządowe2018.

Zobaczmy zatem, na kogo stawiacie na kilkadziesiąt godzin przed otwarciem lokali wyborczych? Sondaż zakończymy w piątek wieczorem, by jeszcze przed ciszą wyborczą pokazać Wam wyniki.

Ze względu na zbliżającą się ciszę wyborczą głosowanie zostało zakończone.

Jego wyniki możecie zobaczyć TUTAJ

Informujemy, że ze względu na ciszę wyborczą do czasu jej zakończenia nie będziemy też zatwierdzać żadnych komentarzy o charakterze wyborczym.

Tymczasem kandydaci się prezentują (kolejność alfabetyczna):

Jan Kulig

Robert Roj

Andrzej Śliwa
54 Comments

 1. Po co Roj przedstawia jakiś program wyborczy? Przecież jak wygra to nic się nie zmieni na lepsze. Już i tak jesteśmy na Białorusi ,ale jak chcecie i go wybierzecie staniemy się Somalią…. Ps. a Sławomir G. pod jego skrzydłami będzie nam racjonował wodę.

 2. Zwykła zabawa o co tyle hałasu? Jakby Roj przegrywał byłoby ok, to nic że wszyscy robią to w ten sam sposób. Ale przecież tutaj roj nie może wygrać bo zaraz sie coś wymyśli

  • Tak, przepuszcza, co zresztą się dzieje i doskonale to widać 😉 każdy system bez logowania przepuści, a jak wiesz u nas nie ma logowania. Ale też wiesz, że jest to dość pracochłonne.
   Szkoda, że ktoś psuje tę zabawę, bo przy urnach IP już nie zmieni 😉 a ja osobiście jestem w pod wrażeniem, że temu komuś chce się w to wkładać aż tyle wysiłku, by oszukiwać samego siebie 😉

 3. Jeden z kandydatów na radnego powiatowego chwali się co on to nie jest, szkoda tylko ze jak przyszło co do czego w szkole to zapomniał szybko o swoich kolegach z ZS w Łapanowie. WSTYD !

  • Szanowny kandydat do Rady Powiatu, chyba zapomniał, że to Dyrektor CKZiU jest zarządcą całego obiektu i to terenu przy hali jaki budynku WTZ, a nie Rada Powiatu. Poza tym kandydat ma nieaktualne informacje odnośnie budynku WTZ. O tym, co będzie na placu przy hali, chyba raczej decyduje Dyrektor i niech tak pozostanie. Na terenie szkoły siłownia pod niebem, po co??? Szkoła ma swoje zaplecze sportowe dla uczniów.

  • Możesz kłamać i wymyślać ile chcesz, najeżdżać na kontrkandydatów twojego tatusia ale i tak mu to nie pomoże. Tatuś to już zgrana karta na czarnej liście wszystkich partii,został tylko ruch z którego startuje. Ale i tak trzymam za Was kciuki.Za tatusia zęby choć raz w życiu się gdzieś dostał w bezpośrednich wyborach i za ciebie żebyś w końcu wyszedł z kompleksów i nie musiał pisać kłamstw w internecie.

   • Ciesz się ze to nie ja jestem tym synalkiem bo gdyby ta sprawa mnie dotyczyła szybko bym ją z tobą wyjaśnił. Napisałem to co myślę i jest to 100% prawda jeśli ktoś zachowuje się w ten sposób w stosunku do swoich kolegów to jak zachowa się w stosunku do zwykłych wyborców… Co do dyrektora Wójcika widocznie ma w tym jakiś cel

  • Tak jak pozostałe 2 Panie do rady gminy z byłego ZS w Łapnowie. Koryta im się zachciało mimo żadnej wiedzy o polityce i samorządzie. Z czym do czego. Żenada

  • „Nawet wtedy jak był z nami to współpracował nimi”. Trudno bowiem o większa obelgę w polskiej mentalności niż bycie kretem, wtyką na swoje własne środowisko. Nie tylko popływał w przywileje władzy i pieniądze ale był przy tym skrajnym hipokrytą. Nie tylko pławił się w zepsuciu aroganckich elit, ale jeszcze grał w potajemna grę na dwie strony. Trudno o większa moralna kompromitację

 4. Obecny Wójt oraz przewodnicząca nie przyszli na zakoncznie Gimnazjum, Stary Wójt dał rade sie pofatygowac i docenić ludzi – WSTYD. Przegracie wybory przez wasze zachowanie !!!!

  • Organ prowadzący ignorujący taką uroczystość. Żenada. Wójt i przewodnicząca rady nieobecni na takiej uroczystości, tak się nie robi.

 5. Witam wszystkich.Osobiście jeszcze chwilę temu bardzo narzekałem na Pana Manysa. Chodziło mi przede wszystkim o jego mocny styl. Dzisiaj bardzo żałuję, że jednak nie staną do boju o fotel wójta. Pewnie by wygrał te wybory i co za tym idzie rozruszał zardzewiałe mechanizmy funkcjonowania gminy. Jego jednak nie ma… Na Pana Roja głosowałem cztery lata temu, jednak to już nie ten pożądany nauczyciel. Bardzo zawiodłem się na nim, zarówno urzędniku jak i prywatnej osobie. Zagłosuję więc na Pana Kuliga. Pozdrawiam.

 6. Roj z informatykiem zrobił akcję pośród swoich i nabijają mu głosy. Zapomnieli tylko, że dobry wynik w sondażu działa odpreżająco na jego własny elektorat, a mobilizująco dla konkurencji. Jeszcze na swoim profilu wrzucił dziś drugi raz Kaciczaka, żeby Śliwe dołować i przewidywania zwycięstwa PiSu w sejmiku, żeby… Ah jacy oni są przewidywalni. Pan redaktor przecież napisał na profilu MŁapanowa na fb który program ocenia na 4+.

  • Mam swój typ, ale na tym etapie wstrzymam się z jego ujawnieniem.
   Powodzenia w wyborach dla wszystkich dobrych kandydatów, bo to od nich będzie zależeć pomyślność i ROZWÓJ gminy w najbliższych latach. #możnawięcej
   Pozdrowienia 😉

 7. Roj jak nic nie zrobił, to niczego nie dokona, choćby sami aniołowie zeszli z nieba. Śliwa nie ma tej siły, takiego potencjału by pociągnąć wóz dziurawy, jakim jest gmina. Kulig to jedyna osoba, która jak się weźmie to wyprowadzi na prosto wiele spraw. Startując do wyborów wie, że Łapanów jest dziełem jego życia. Wiele zrobił dla tej naszej małej ojczyzny, wiele błędów po drodze poczynił też. Startując w wyborach udowodnił, że ma honor i na Gminie, na ludziach mu zależy.

 8. Kiedy Kulig miał honor wykonawcom za pracę nie płacił dopiero za Roja płacili i jeszcze ten cygan startuje na Wójta Panie Kulig czas odejść.

 9. Mieszkańcy gminy Łapanów mają co chcieli czyli 3 kandydatów (2 byłych i 1 obecnego wójta), którzy walczą o stołek dla siebie a nie o dobro gminy.Trzeba nie mieć honoru ,żeby bo takich „dokonaniach” i blamażu wogóle kandydować.
  Każdy z nich po wyborach rozczaruje mieszkańców swoimi rządami podobnie jak radni którym uda się przedłużyć swoją kadencję.
  Łapanów potrzebuje nowocześnie myślących ,przebojowych,uczciwych i rozsądnych kandydatów do rządzenia ( wśród kandydatów na radnych zapewne tacy są)

 10. Brakuje w sondażu odpowiedzi „na żadnego z nich”. Na wybory pójdę, ale przy braku jakiejkolwiek dobrej opcji pozostaje chyba z premedytacją oddać nieważny głos…. przynajmniej frekwencja będzie.

 11. Kulig nie ma honoru następne długi będzie zaciągał ! Dać Rojowi szanse ! Kto odkupił ośrodek zalew ! Za co miał cokolwiek robić jak gmina tak zadłużona ! Zusy nie płacone nauczycielom ! Kto spłacał ! Kulig wstydu nie ma! Odprawę kto wziol ! I czego jeszcze chce !

 12. P.Kulig bądź p.Śliwa a temu co ma tyle wspólnego z PiS-em co skin z żydem nawet nie ma co sobie głowy zawracać,cztery lata zmarnował na maxa teraz gwizdek do dzioba i na lekcję 45 minutową,amen.

 13. zygać chce już tym Facebookiem, nikt ci tyle nie obieca co kandydat przed wyborami. Ten cały pis to zagrywka, wcześniej jakoś nikt o nim w Łapanowie nie słyszał.

 14. Witam. Czy oni nas mają za idiotów ?. Przecież cały czas obserwujemy jak Roj pracuje. A teraz co nagle na papierze będzie super Wszystko się da zrobić ?. To dlaczego do tej pory się nie dało ?. Zaś Kulig te 24 miliony to nie on to kto tych długów narobił ?. Żadnej samokrytyki a teraz wróci narcyz i jeszcze z 10mln przybędzie. Ciekawe czy ludzie dadzą się im nabrać ?. Bo owoce z tych dwóch to jakieś cierpkie.

Komentowanie jest wyłączone.