Okradali myjnie, chcieli rozjechać policjantów

Fot. Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce

Od kilku tygodni do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce napływały zgłoszenia od właścicieli myjni samoobsługowych o kradzieżach i włamaniach do automatów wrzutowych. Policjanci zabrali się więc do roboty, żeby zatrzymać sprawców.

Okazało się, że nie tylko okradali myjnie. Przy próbie zatrzymania chcieli też rozjechac policjantów. Na szczęście sie nie udało. Do zatrzymania podejrzanych doszło w nocy 4 kwietnia.

Policjanci służby kryminalnej w miejscowości Łężkowice w rejonie stacji benzynowej zauważyli wtedy Forda, który był typowana, jako auto sprawców.

Na widok funkcjonariuszy kierowca gwałtownie ruszył. Kryminalni natychmiast podjęli pościg za samochodem, który uciekał w stronę Wieliczki. O zaistniałej sytuacji poinformowano dyżurnego jednostki oraz poproszono o wsparcie pozostałe patrole będące na służbie.

Podczas pościgu kierowca Forda ignorował wszelkie sygnały, unikał zatrzymania i próbował rozjechać interweniujących policjantów. W trakcie pościgu w wyniku oderwania się koła od pojazdu sprawców został uszkodzony policyjny radiowóz. Nawet to nie przeszkadzało sprawcom. Wysiedli z auta i zaczęli uciekać. Zostali zatrzymani kilkaset metrów dalej.

Podczas przeszukania u jednego z zatrzymanych, 24-letniego mężczyzny, ujawniono środki odurzające w postaci amfetaminy. Odpowie on za posiadanie niedozwolonych substancji, natomiast jego kolega 31-latek w trakcie przesłuchania przyznał się do kilku kradzieży z włamaniem. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Sprawą zajmuje się wielicka policja.