OGŁOSZENIA PARAFIALNE – Tarnawa 24/12/2017

IV NIEDZIELA ADWENTU

 

 1. Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu i równocześnie Wigilia Bożego Narodzenia.
  Jeszcze można nabyć opłatki wigilijne u pana Kościelnego lub u pana Organisty.
  Popołudniu – według Tradycji – po ukazaniu się pierwszej gwiazdy, można zasiadać do stołu wigilijnego. Po zgromadzeniu się całej rodziny przy stole, zapalamy świecę, odmawiamy modlitwę,następnie ojciec rodziny, albo ktoś wyznaczony, odczytuje perykopę z Ewangelii św. Łukasza (Łk 2, 1-8), a potem dzielimy się opłatkiem i zasiadamy do stołu. Po Wigilii będzie pięknie jak rodzinapośpiewa kolędy. A potem serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Pasterkę.Składka na Pasterce jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
 2. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. ja w niedzielę w ciągu roku; 8.00, 10.30, 15.00
  We wtorek 
  Święto Św. Szczepana. Msze św. jak w niedzielę. Składka na UPJPII
  W środę Św. Jana, apostoła. Po Mszy św. wieczornej nowenna, a następnie poświęcenie wina.
  W czwartek Św. Młodzianków, męczenników.
  W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
  W tym dniu wypada też św. Sylwestra i zakończenie starego roku: uroczyste nieszpory z wystawieniem Najśw. Sakramentu, z dziękczynnym Te Deum i przebłagalnymi suplikacjami, o godz. 14.00. Po nich Msza św. już bez kazania.
 3. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i za wózek dwuwiaderkowy z wyciskaczem mopów, którygrupa ufundowała wraz z grupą wyznaczoną do przygotowania świątyni na następny tydzień zrejonu Nowa Wieś: p. Mieczysław Satoła, p. Przemysław Satoła, p. Henryk Halota, p. Kazimierz Kurek, p. Stanisław Sroka.
 4. Bóg zapłać za bożonarodzeniowy wystrój kościoła: panu Józefowi Satoła, p. Stanisławowi Świątko, państwu Małgorzacie i Józefowi Stalmach, Julii Pytel, Magdzie Hejmo, Zuzi Sajak, Natali Satoła, Marcinowi i Michałowi Cempura, Michałowi Hejmo, Szymonowi Stalmachowi,Mateuszowi Kruczkowi, Radkowi Sajakowi, Patrycji Wrona, Tomaszowi Stalmachowi, Sebastianowi Sędzikowi.
  Bóg zapłać państwu Piaseckim za choinki jodłowe do kościoła i na zewnątrz.
  Bóg zapłać p. Krystynie Sędzik za przygotowanie świątecznych obrusów do kościoła i plebani.
 5. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby kościoła: p. Wanda i Franciszek Piotrowscy, p. Jolanta i Kryspin Wójcik, p. Cecylia i Wojciech Satoła, p. Maria i Józef Stalmach, p. Beata i Zbigniew Nycz; na służbę kościelną: p. Maria i Józef Stalmach, p. Cecylia i Wojciech Satoła, p. Maria Kruczek, p. Beata i Zbigniew Nycz, p. Paulina i Krzysztof Mroczek, p. Małgorzata i Marian Hejmo, p. Małgorzata i Andrzej Miśkowicz. i na malowanie elewacji plebani: Anonimowy ofiarodawca.
 6. Wizyta duszpasterska.
  W środę – Lanckorona, od godz. 8.30
  W czwartek – Zbydniów – Centrum I, od godz. 8.30
  W piątek – Tarnawa – Centrum, od godz. 8.30
  W sobotę – Wola II, od godz. 8.30
 7. W sobotę o prowadzenie różańca, proszę Różę p. Janiny Tabak.