Ogłoszenia parafialne Cichawka 25/03/2018

Kościół w Cichawce Author Jerzy Opioła
  1. Przeżywamy VI Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę Palmową.

Po Mszy św. 8.00 i Drodze Krzyżowej konkurs palm…

 

  1. Dziś rozpoczynamy w naszej Parafii Wielkopostne Rekolekcje Parafialne.

O 13.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. !!!

Jutro – w poniedziałek – 16.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.

We wtorek – 16.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.

Spowiedź w Królówce – 14.00 – 18.00

W środę – 15.00 – spowiedź w Cichawce – 16.00 – Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji.

Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i umieszczony na naszej stronie internetowej.

 

  1. Dziś po Gorzkich Żalach i Mszy św. spotkanie Strażaków.

 

  1. We wtorek po Mszy św. (ok. 18.00) udamy się z posługą do chorych. Prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

 

  1. W środę po Mszy św. spotkanie ministrantów i lektorów. Młodzież klasy III Gimnazjum (kandydatów do Bierzmowania) prosimy o pomoc przy przygotowaniu Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

 

  1. WIELKI CZWARTEK – rozpoczynamy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE.

 

WIELKI CZWARTEK o 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej – pamiątka ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ciemnicy. Potem Adoracja do 22.00.

 

W WIELKI PIĄTEK Adoracje Najświętszego Sakramentu rozpoczniemy o  9.00. O 17.30 – Droga Krzyżowa. O 18.00 – LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ. Składa się ona z 4 części: Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża i Komunii Św.. Po obrzędach przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Po zakończonej Liturgii – Gorzkie Żale (3 części) i Adoracja do 23.00.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (18-60 rok życia)  i abstynencja od pokarmów mięsnych. Prosimy o przystrojenie Krzyży przydrożnych. Za pobożny udział w Adoracji Krzyża i ucałowanie go możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ofiary, które składamy przy Krzyżu w czasie Adoracji zostaną przeznaczone na renowacje miejsc świętych w Jerozolimie.

 

WIELKĄ SOBOTĘ Adoracje Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pańskim rozpoczniemy o  9.00. Poświęcenie pokarmów – 10.00, 11.00 i 12.00. Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczniemy o 18.00. LITURGIĘ WIGILII PASCHALNEJ rozpoczyna Liturgia Światła (poświęcenie ognia, poświęcenie paschału – przynosimy świece). Potem Liturgia Słowa (rozważanie Bożego Słowa zakończy radosne Alleluja). Następnie Liturgia Chrzcielna (poświęcenie wody i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych). Całość zwieńczy Liturgia Eucharystyczna i Komunia św. Po zakończeniu Liturgii nie będzie już Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim.

 

  1. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – o 7.00 procesja rezurekcyjna i Msza św. Prosimy by na procesję zabrać śpiewniki, feretrony i sztandary. Druga Msza św. – 10.00.

 

  1. PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – Msze św. o 8.00 i 10.00. Składka przeznaczona na KUL.

 

  1. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i przygotowanie Świątyni do niedzieli oraz Świąt Wielkanocy i naszego Odpustu. Wszystkim, którzy wczoraj pracowali w naszej Świątyni i jej otoczeniu składam serdeczne Bóg zapłać !!! Po naszym Odpuście szczegółowo te podziękowania zostaną z tego miejsca jeszcze raz wyrażone. Do sprzątania naszej Świątyni w Wielką Sobotę (14.00) prosimy Panie: Małgorzatę Hełmecką i Annę Jaworską.

 

  1. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Andżelika, Karolina JAMROZOWICZ (z d. Statek), zam. Prandocin-Wysiołek i Tomasz, Przemysław JAMROZOWICZ, zam. Prandocin-Wysiołek – zapowiedź (1) oraz Paulina GACEK, zam. Cichawka i Adrian, Szczepan STOKŁOSA, zam. Cichawka – zapowiedź (1). Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, zobowiązany jest zgłosić w Kancelarii.

 

PONIEDZIAŁEK

16.00 +Henryk i Maria Bancyrz i Syna Stanisława.

 

WTOREK

16.00 +Maria Węglarz od Sąsiadów Wronów.

 

ŚRODA

16.00 +Leon Stalmach (rocznica śmierci).

 

CZWARTEK

18.00 +Jan i Wiktoria Gumulińscy.

 

PIĄTEK

18.00

 

SOBOTA

18.00 W intencji Bogu wiadomej.

 

 

NIEDZIELA

7.00 Podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Stanisławy w 75 rocznicę urodzin.

10.00 +Leon Stalmach (9 rocznica pogrzebu).

 

 

PONIEDZIAŁEK

8.00 +Adam Gadzina, Anna i Józefa Kluba (w rocznicę śmierci Józefy).

10.00 W 70 rocznicę urodzin, o zdrowie, Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy: