Ogłoszenia parafialne Cichawka 02/04/2018

Kościół w Cichawce Author Jerzy Opioła
  1. Uroczystość Zmartwychwstania Jezusa rozpoczyna w Liturgii Okres Wielkanocny, który trwa do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  1. Przeżywamy Oktawę Wielkanocy (osiem pierwszych dni). Każdy z nich obchodzony jest jak Uroczystość – dlatego codziennie w czasie Liturgii śpiewamy uroczysty hymn „Chwała na wysokości…”. W najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  1. Ofiary składane dziś na tacę zostaną przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz na KUL.
  1. Msze św. wieczorne o 18.00 (ze względu na zmianę czasu).
  1. W tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca kwietnia.

Spowiedź święta: czwartek, piątek – przed Mszą św.

I czwartek – modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

I piątek – czcimy Serce Jezusowe, modlimy się za misje i misjonarzy

i składamy ofiary na rzecz Misji św.

I sobota – czcimy Matkę Bożą.

  1. W piątek zapraszamy na Msze św. i spotkanie przed Bierzmowaniem młodzież klasy III Gimnazjum.
  1. W sobotę (7 IV 2018 r.) przyzywać będziemy Diecezjalne Święto Caritas, a w Niedzielę (8 IV 2018 r.) rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia..
  1. Najbliższa Niedziela to Niedziela Miłosierdzia (święto ustanowione przez św. Jana Pawła II). Dla naszej Wspólnoty jest to dzień Odpustu. Suma Odpustowa o 11.00 !!! (Rano Msza św. o 8.00). Msze św. Odpustową odprawi i kazanie wygłosi Ks. Bartosz Chęciek – Wikariusz z Nowego Wiśnicza.

Po Mszy św. procesja (prosimy zabrać chorągwie, feretrony i sztandary), a po niej możliwość ucałowania Relikwii św. Faustyny.

  1. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć: Andżelika, Karolina JAMROZOWICZ (z d. Statek), zam. Prandocin Wysiołek i Tomasz, Przemysław JAMROZOWICZ, zam. Prandocin Wysiołek – zapowiedź (2) oraz Paulina GACEK, zam. Cichawka i Adrian, Szczepan STOKŁOSA, zam. Cichawka – zapowiedź (2). Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach, zobowiązany jest zgłosić w Kancelarii.

WTOREK

7.00 W intencji Jacka z Rodziną, o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i potrzebne łaski oraz załatwienie sprawy Bogu wiadomej (od Ojca).

 

ŚRODA

18.00 +Józef Płachta i Jego Mama Emilia.

 

CZWARTEK

18.00 +Józefa Janik.

 

PIĄTEK

18.00 Prośba do Jezusa Miłosiernego o potrzebne łaski dla pewnej Osoby.

 

SOBOTA

7.00 +Krystyna Brablec.

 

 

NIEDZIELA

8.00 +Maria i Czesław Karteczka i Córka Dorota.

 

11.00 W intencji wszystkich mieszkańców Cichawki, na podziękowanie za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo dla całej Wspólnoty i Każdego z osobna.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy: