Ogłoszenia duszpasterskie 18/03/2018 Cichawka

Kościół w Cichawce Author Jerzy Opioła
  1. Przeżywamy V Niedzielę Wielkiego Postu. Po Mszy św. (8.00) – Droga Krzyżowa (przygotowała i poprowadzi młodzież), po Mszy św. (10.00) – Gorzkie Żale.

 

  1. W poniedziałek UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP. Pamiętamy w tym dniu szczególnie o modlitwie w intencji naszego Ks. Proboszcza – Ks. Józefa Janusa. Msza św. zostanie ofiarowana w intencji Ks. Proboszcza.

 

  1. Bóg zapłać za ofiary składane w ostatnią Niedzielę na cele inwestycyjne.

 

  1. Bóg zapłać za sprzątanie Kościoła i przygotowanie Świątyni do niedzieli oraz ofiary na kwiaty (100 zł.): P. Janinie i Iwonie Kaczmarczyk i P. Agnieszce i Markowi Gackom.

 

  1. Przyszła Niedziela to Niedziela Palmowa – rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Jest wspomnieniem wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Na Mszy św. o 8.00 poświęcenie palm.Zbieramy się na polu, przed Świątynią i w uroczystej procesji wchodzimy do Świątyni. Po Mszy św. konkurs palm – organizuje Wójt Gminy Łapanów.

 

  1. W naszej Parafii rozpoczynamy (w przyszłą Niedzielę) Rekolekcje Wielkopostne.

W Cichawce…

W Niedzielę – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym i Msza św. o 13.00 !!!

W poniedziałek – 16.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.

We wtorek – 16.00 – Msza św. z nauką rekolekcyjną.

W środę – 15.00 – spowiedź – 16.00 – Msza św. z nauką na zakończenie rekolekcji.

Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce i umieszczony na naszej stronie internetowej.

  1. Chcemy jak najpiękniej przygotować naszą Świątynię i otoczenie na Święta Wielkanocy. W przyszłą sobotę (24 III 2018) na 9.00 bardzo prosimy o pomoc 16 rodzin (według kolejności – od P. Michaliny Konopka do P. Reginy Kuska) do gruntownego sprzątania wnętrza Świątyni i jej otoczenia. Będą to także przygotowania do naszego Odpustu. Lista osób jest wywieszona w gablotce.

 

  1. Ksiądz biskup Andrzej Jeż zaprasza serdecznie młodzież Naszej Diecezji na wspólne spotkanie w Tarnowie w Niedzielę Palmową, w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży pod hasłem: „Nie bój się”. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul.Gumniska 28. O godz. 13.00 rozpocznie się procesja z palmami, która przejdzie ulicami miasta. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Msza święta o godz. 14.30 pod przewodnictwem Pasterza Diecezji, sprawowana w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

 

  1. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapanowie informuje, iż w dniu 19 III 2018 r. (poniedziałek), 8.00 – 15.00 w podziemiach nowego Kościoła w Łapanowie będzie wydawana żywność z Caritas dla rodzin z Parafii Cichawka. Prosimy o przekazanie informacji bliskim i sąsiadom, a także przestrzeganie wyznaczonych terminów i godzin odbioru żywności. Informujemy, że nie będzie możliwy odbiór żywności w innych terminach i godzinach.

 

PONIEDZIAŁEK

7.00 W intencji Ks. Proboszcza – Ks. Józefa Janusa o Boże błogosławieństwo, światło Ducha św., opiekę Matki Bożej i św. Józefa w życiu osobistym i pracy duszpasterskiej.

 

WTOREK

7.00 W intencji Bogu wiadomej.

 

ŚRODA

16.00 +Józef Smaga i Józef Wrona (z okazji Imienin).

 

CZWARTEK

16.00 +Amelia i Wiktor Czajka.

 

PIĄTEK

16.00 +Józefa i Bronisław Sroka.

 

SOBOTA

7.00 +Katarzyna Gadzina.

 

 

NIEDZIELA

8.00 +Julian i Maria Karteczka.

13.00 +Maria i Teofil Statek (19 rocznica śmierci Marii).

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy: