Odporny na stres, kreatywny… Nowy sekretarz gminy zarobi tyle… A tyle!

No więc Robert Roj zatrudnił sobie nowego sekretarza w gminie. A za ile?

A za nie wiadomo ile 🙂 Wójt odmawia informacji, ile wyniesie pensja nowego sekretarza gminy. (Będziemy to monitorować i nie odpuścimy, choćbyśmy mieli iść do sądu…).

28 listopada wysłaliśmy do Gminy następujące pytanie:

Szanowni Państwo,

gratulując wyboru nowemu sekretarzowi Gminy prosimy o informację:

  1. Co zdecydowało o ostatecznym wyborze dokonanym przez Pana Wójta?

  2. Jaką pensję otrzyma nowy sekretarz gminy?

18 grudnia dostaliśmy (red: Pani wójcie, po terminie! – bo wójt postanowił, że należy nam odpowiadać nie wcześniej, niż po 14 dniach – zgodnie z prawem, taka mała wojna Pana Wójta z nami 🙂 Tylko Robert Roj nie zdaje sobie sprawy, że w ten sposób lekceważy Was – swoich wyborców, a nie nas, no trudno, my to zniesiemy, a Wy się wypowiecie w wyborach. W każdym razie Wam to pozostawiamy do oceny…) taką oto odpowiedź:

Nie odpuścimy, dowiemy się, ile zarabia nowy sekretarz, nawet gdyby trzeba było oddać tę sprawę do sądu! Wyborcy, którzy na tę pensję płacą mają prawo wiedzieć, ile wójt płaci współpracownikom!

O dziwnym konkursie na kolejnego dygnitarza w Łapanowie możecie przeczytać TUTAJ i TUTAJ. Na razie wiemy tyle, że poprzednia sekretarz gminy Anna Pasecka zarabiała rocznie ponad 8,7 tys. miesięcznie. Możecie o tym przeczytac TUTAJ. Dzięki temu, razem z emeryturą (tak, wójt 20. na liście najbardziej zadłużonych gmin w Polsce przez trzy ostatnie lata na to spokojnie patrzył), zarabiała więcej, niż premier!

Jak tylko dowiemy się, ile zarabia nowy sekretarz gminy, poinformujemy Was o tym.

O redakcji:

To się w głowie nie mieści… Przez trzy lata wójt spokojnie patrzy na urzędnika, który u jego boku zabiania nie tylko więcej, niż on, ale też więcej, niz premier! Odlot… kto bogatemu zabroni… Oto jacy tacy są gospodarze, wszystkiego dobrego, ale to nie wróży nic dobrego Gminie Łapanów. A my sie na to nie godzimy – za bardzo lubimy tę gminę!
2 Comments

  1. ciekawe jest to, dlaczego nie wybiera się własnych ludzi zwłaszcza młodych, znających funkcjonowanie gminy czy w ocenie Pana wójta są mniej kompetentni,ale wybiera się gościa z zewnątrz, który za dwa lata odejdzie na emeryturkę z sowitą odprawą, do gminy nie zdąży nic dobrego wnieść, z jednej strony się niby oszczędza a z drugiej brak logiki i działalność na szkodę finansów gminy, co na to wysoka rada, może warto ich zapytać Panie redaktorze, zobaczymy co będą mieć do powiedzenia.

Komentowanie jest wyłączone.