3 tys. zł w dwa miesiące! O, dla niektórych wójt ma na sute premie…

Zgadnijcie jak długo trzeba pełnić obowiązki dyrektora Domu Kultury, żeby dostać od Roberta Roja premię? I to nie jakąś tam małą…

Pani Wiola Nowojowska pełni obowiązki dyrektora łapanowskiego Centrum Kultury dokładnie od połowy stycznia. Robert Roj powołał ją bez żadnego konkursu nieco ponad dwa miesiące temu – 15 stycznia.

Mimo to Pani Wioli udało się już w tym czasie wkraść w łaski wójta. Przez dwa miesiące na tyle zaskarbiła sobie względy gospodarza gminy, że ten już postanowił jej przyznać sutą premię.

3.000 zł – tyle dostanie od wójta nowa Pani dyrektor. To 10 proc. jej rocznego wynagrodzenia zasadniczego za zeszły rok.

19 marca wójt wydał w tej sprawie specjalne zarządzenie. Wszystko po to, by móc nowej Pani dyrektor wypłacić nagrodę. Można? Można!

Gmina znajduje się co prawda na skraju bankructwa, a z powodu jej nadmiernego zadłużenia Regionalna Izba Obrachunkowa chciała unieważniać tegoroczny budżet, ale co tam…

Robert Roj ma gest! Może! Sekretarz wykona, a nowa skarbniczka wypłaci!

ZARZĄDZENIE NR 185/2018

Wójta Gminy Łapanów

z dnia 19 marca 2018 r.

w sprawie:   przyznania nagrody rocznej.

Na podstawie art. 30 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. 2017r. poz. 1875 ze zm.) i § 1 ust. 2 Zarządzenia Nr 3/2008 z dnia 01.07.2008r. Dyrektora Centrum Kultury Gminy Łapanów w sprawie ustalenia regulaminu wynagradzania pracowników zarządzam, co następuje:

§ 1

Przyznaję Pani Wioletcie Nowojowskiej – pracownikowi Centrum Kultury Gminy Łapanów –nagrodę roczną za 2017 rok w wysokości 10 % jej  wynagrodzenia zasadniczego wypłaconego za rok 2017 tj. kwotę 3000 zł (słownie złotych: trzy tysiące 00/100).

§ 2

Wykonanie zarządzenia powierzam Sekretarzowi Gminy.

§ 3

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania.
29 Comments

 1. Skoro sobie już tak rajcujemy jak w maglu, to interesuje mnie dlaczego brakuje zarządzenia w sprawie nagrody rocznej za 2017 rok dla byłego Dyrektora Centrum Kultury Gminy Łapanów. Przecież przepracował cały 2017 rok. No, chyba że coś mi umknęło, to proszę mnie poprawić…

 2. Szanowny Panie Redaktorze, w początkowej fazie artykułu Pan napisał, że dostała premię za 2 miesiące. Z tego co wiem to wszyscy dostali tak zwane trzynastki, za 2017r. Jak pracowałem w budżetówce to też otrzymywałem trzynastkę. Wypłacenie tego co pracownikom UG, nauczycielom się należy to chyba nie przestępstwo a działanie zgodnie z prawem. Kończę temat, ja to wiem są to trzynastki. Pozdrawiam Pana miło się dyskutowało z wyrazami szacunku. K.K.

  • Kluba przestań się już […] znów chciałeś zabłysnąć i znów się nie udało,no tak z wróbelka jastrzębia nie zrobisz zapamiętaj i się nie wychylaj przed szereg najlepiej komentuj na Gł

  • Panie Radny, nie „za” dwa miesiące, a „po” dwóch miesiącach bycia dyrektorem. To może subtelna, ale ważna różnica. Mam nadzieję, że Pan ją dostrzega. Tym bardziej, że poniżej znajdzie Pan całą treść zarządzenia Pana Wójta (swoją drogą, ciekawe czy Pan o nim wcześniej wiedział?).
   A swoją drogą, proszę mi wskazać inny taki przypadek, że wójt wydaje specjalne zarządzenia, by dać premię… Czy to nie świadczy o wyjątkowości sytuacji? W gminie, która m.in. za sprawą Państwa decyzji jest na 20. miejscu najbardziej zadłużonych gmin w kraju. I żeby nie było wątpliwości: uważam, że urzędnicy, szczególnie za dobrą robotę, powinni być przyzwoicie wynagradzani.
   Pozdrowienia

 3. Ktoś tu chyba nie umiał czytać ze zrozumieniem. Bo jak ja czytam to zarządzanie i przywołane akty prawne  to nie jest to  żadna premia tylko tzw 13 za 2017 rok którą dostaje każdy z budżetówki tj nauczyciel, konserwator, inspektor  i także pracownicy domów kultury itd. I nie jest to za żadne dwa miesiące tylko jak pisze za cały 2017 rok. Wiec proszę o nie wprowadzanie ludzi w jakieś  spekulacje i uważnie czytanie ze zrozumieniem co i za co ktoś dostaje. A tak na marginesie pracownicy ministerstwa cyfryzacji  też dostają taką 13.  A do Anny dzisiaj jest 27 marca pewno już dostałaś swoją 13 bo termin jest do końca marca dla nauczycieli.

  • Dokładnie tak, proszę czytać ze zrozumieniem i nie wprowadzać zamętu.
   Zmartwię Cię, ale nie jest to żadna 13. pensja, no niestety 😉 Do tzw. trzynastki nie trzeba żadnych specjalnych zarządzeń 😉 Przydzielane są po prostu mocą ustawy i nie są takiej wysokości 😉
   BTW Ministerstwa Cyfryzacji nie ma na liście najbardziej zadłużonych instytucji w kraju. Czy o czymś nie wiem?
   Pozdrowienia

    • Zaraz, zaraz… A nie jest po dwóch miesiącach pracy na stanowisku dyrektora?
     Dobrze by chyba było, byśmy sobie wreszcie jasno wyjaśnili, bo chyba ciągle to nie dla wszystkich jest jasne: po pierwsze portal nie jest dziennikiem urzędowym gminy, a po drugie nie jest jej organem. Jeśli ktoś tego nie rozumie – przykro mi.
     Jesteśmy od informowania i patrzenia gminie na ręce, a nie od miziania się z władzą. Tak ten system działa w całym świecie. Jeśli więc władzy nie do końca podoba się, to o czym i jak piszemy, oznacza to właśnie, że robimy to dobrze 🙂 Tym bardziej, że potwierdzają to wyniki oglądalności portalu. Nie spodziewam się, że władzom będzie się podobać wyciąganie na światło dzienne czegoś, co jest dla nich niewygodne 😉
     Zupełnie mi przy tym nie przeszkadza umieszczanie dokumentów, tak jak w tym materiale. Nie ma chyba potrzeby, żeby treść dokumentu przepisywać w trzech miejscach – każdy, kto umie czytać, może to zrobić samemu 😉 I jak widać robi 🙂 Właśnie po to został umieszczony.
     Dzięki, że do nas zaglądasz,
     pozdrowienia

 4. Wielce Szanowny Panie Redaktorze w zarządzeniu Wójta widnieje zapis, że W. Kępa otrzymuje nagrodę roczną za 2017 rok a pan tytule pisze, że jest to nagroda za 2 miesiące 2018 roku?

  • Tutaj myślę, że chodzi o 13 pensję tak zwaną nagrodę roczną otrzymuje to cała budżetówka łącznie z ministerstwami, górnictwo, wiele działów gospodarki,

   • Oj, Panie Radny, chyba jest Pan niedoinformowany… Szkoda, bo radni takie rzeczy powinni wiedzieć… Wydaje mi się, że m.in. za to właśnie dostajecie Państwo od Mieszkańców diety… Jeśli więc Państwo tego nie wiecie, to chyba niezbyt dobrze o Państwu świadczy.
    Jeśli zaś chodzi o Pana komentarze, kompletnie się ich nie obawiam, a wręcz przeciwnie – bardzo Panu za nie dziękuję. Wiem, że Czytelnicy je dostrzegają. Proszę tylko wziąć pod uwagę obowiązującą tu politykę komentowania: http://mojlapanow.pl/cookie-policy/ Zgodnie z nią wpisów reklamowych nie zatwierdzamy.
    Co do reszty, proszę się nie obawiać. Cenzura nie wróci. Być może Pan nie zauważył, ale słusznie miniony PRL od prawie 30. lat mamy już szczęśliwie za sobą. I niech tak lepiej zostanie.
    Łączę wyrazy szacunku i pozdrowienia

  • Bo wykonuje powołanie od 2 miesiecyto jak miał R napisać dobrze napisał a ty kiciuś zanim coś drapieżne zapoznaj się kto ile pracuje kto się płucnej a kto oszukuje

 5. Jest gdzieś nie wiadomo gdzie miejscowość co Łapanów się zwie tam czarownik […] wirtualnie bywa i wielką ochotę na Wójta stołek nabywa. Lecz historia to nie słychana bo nikt nie chce słuchać czarownika Pana. Więc się troi i dwoi i szuka na siłę w Gminie wyboi. Nie wiem czy ma społeczne przyzwolenie na takie […]. Z tego wszystkiego morał jest taki ze Zajączek Wielkanocny też chce być Wójtem lecz nie wie jeszcze jakim. Zdrowych Spokojnych Świąt.

  • Pan Redaktor tak się obawia moich wypowiedzi, że od razu ujawnia moje imię i nazwisko z pod pseudonimu. Ale ja wiem o tym, że to jest metoda na zamknięcie mi ust stosowała to komuna i tak tego Pan nie poda do publicznej wiadomości.

   • Kluba nawet rymowanki ci nie wychodzaMam nadzieje ze chociaż włosy ci wyszlyTo tym jednym będziesz się mógł pochwalić nie-pozdrawiam

 6. Taką to marionetkę żeście wybrali na wójta. Na tą służalczość waszego wybrańca aż przykro patrzeć rodziny sokołów nowojorskich namnażają się za obecnego wójta tak samo jak za poprzedniego . Zaś pobłażliwość względem najmłodszego kierownika zdumiewa pozostałych

 7. Jak głosuję na nowego kandydata trzeba to wszystko odświeżyć mam wrażenie że będzie dobrym menagerem a nie tylko urzędnikiem. A odnośnie wypłat i pieniędzy to moim zdaniem dobry pracownik dobra wypłata za bardzo dobre wyniki w pracy prosta zasada .

 8. Dał p. Wioli z funduszu socjalnego nauczycieli. Tak też można ale do czasu.A gdyby tak; posprzątać wsie, jeden metr chodnika wykonać,zmniejszyć ilość etatów obsługi w szkołach itd.itd.Super, że jest TRZECIA władza w osobie DZIENNIKARZA. Pozdrawiam .

 9. 42. Gmina Bochnia (17,8%)
  52. Lipnica Murowana (19,8%)
  79. Rzezawa (24,8%)
  88. Trzciana (27,2%)
  113. Żegocina (33,4%)
  118. Miasto Bochnia (34,6%)
  121. Nowy Wiśnicz (35,6%)
  150. Drwinia (44,5%)
  175. Łapanów (73,4%)

Komentowanie jest wyłączone.