Nowy wicestarosta komentuje swój wybór na portalu

Fot. Fb @ryszarddrozdzak

– Obiecuję, że będę się starał, żeby Łapanów coś z tego miał – pisze w jednym z komentarzy Ryszard Drożdżak, który został nowym wicestarostą bocheńskim.

Drożdżak nie zdobył w ostatnich wyborach mandatu. Mimo to pozostanie w starostwie. Po przewrocie, jaki miał miejsce w Radzie Powiatu (wybory wygrał PiS, ale nie będzie rządzić w Bochni) został właśnie wybrany na nowego wicestarostę. Nowy wicestarosta komentuje teraz na naszym portalu.

Czy Gmina Łapanów, z której Drożdżak pochodzi będzie coś z tego wyboru mieć? W ostatnich czterech latach była raczej pomijana i lekceważona przez władze powiatu. Do tego stopnia, że mieszkańcy ul. Wolickiej w Łapanowie od kilku lat nie mogą się doprosić w starostwie o montaż progów zwalniających, które by poprawiły bezpieczeństwo.

Oto, co pisze na ten temat Ryszard Drożdżak:

Dziękuję bardzo za zainteresowanie moją skromną osobą i moimi dokonaniami przez ostatnie cztery lata, a także wyborem na stanowisko wicestarosty Powiatu Bocheńskiego.

Uważam, że jako Radny Powiatu ostatniej kadencji pracowałem solidnie w Radzie. Starałem się z całych sił robić coś pożytecznego dla Mieszkańców Gminy Łapanów oraz zabiegać o inwestycje na jej terenie. Oczywiście, ubolewam nad tym, że nie wszystko co zamierzałem udało się zrobić, mam nadzieję, że niezrealizowane projekty uda się przynajmniej w części wykonać w obecnej kadencji.

Dlatego proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w tej kwestii, również moich oponentów politycznych. Wspólnie ponad podziałami możemy zrobić na pewno więcej niż osobno, podzieleni różnymi waśniami, niekoniecznie ważnymi dla problemów Mieszkańców.

Nadmieniam, że stanowisko, które mi powierzone nie jest „kołem ratunkowym” w sferze materialnej, gdyż miałem również przed wyborem z czego utrzymać siebie i rodzinę. Dla mnie to stanowisko jest narzędziem, służącym lepszemu rozwiązywaniu problemów Mieszkańców w różnych obszarach ich życia i to tyle w tej kwestii.

Na koniec, dziękując Radnym, którzy oddali na moją osobę swój głos, obiecuję, że będę się starał, „żeby jeszcze Łapanów coś z tego miał” i nie tylko.

Serdecznie pozdrawiam,

Drożdżak Ryszard.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
7 Comments

 1. Wielkie Gratulacje Panie Ryszardzie. Z Pana postawy wiele osób w naszej gminie, którym leży na sercu rozwój gminy, powinno zaczerpnąć te właśnie słowa: „Dlatego proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w tej kwestii, również moich oponentów politycznych. Wspólnie ponad podziałami możemy zrobić na pewno więcej niż osobno, podzieleni różnymi waśniami, niekoniecznie ważnymi dla problemów Mieszkańców.”

  Raz jeszcze Wielkie Gratulacje, gdyż przez ostatnie 4 lata środowisko Roja dbało by nie istniał Pan w świadomości mieszkańców. Zresztą kwestia ta dotyczy nie tylko naszych lokalnych polityków, ale też stowarzyszeń, szkół, przedszkoli, a nawet zwykłych mieszkańców, którzy nie pili ze „źródła” łaski Wójta Roja i jego najbliższych pracowników. O tym co mamy myśleć, według jakich schematów żyć decydowali nieliczni. Zapominając, że od tej większości, którą spycha się a margines zależy tak wiele.
  z wyrazami szacunku
  Mieszkaniec Gminy Łapanów

 2. Doskonale wiemy, że olewanie naszej gminy przez powiat nie było wyłączną winą Węgrzyna czy Drożdżaka, ale przede wszystkim Wójta Roberta który nie rozmawiał wcale z ówczesnym starostą z powodów głównie ambicjonalnych.

  • Bart – dokładnie, powtarzane tu wielokrotnie progi zwalniające w kierunku Wolicy mogły być wykonane 2-3 lata wcześniej za 200tys, a nie jak obecnie wycenia się to na ponad 400tys, ale jak własne ego bierze górę nad obowiązkiem, pracą na rzecz mieszkańców gminy to się zwala na innych.

   • Co kur… za jakieś progi kostki 400ty toż tyle kosztuje dom z działką i wyposażaniem kur….a. takie progi to max 5 tys zl

 3. Lepsze to niz PiS który w Łapanowie powstał tylko na wybory i wciskał osoby bez żadnego doświadczania i wiedzy według klucza „mierny ale wierny” jedna z nich nie wiedziała nawet co należy do kompetencji powiatu – wstyd

 4. Lepsze to nisz PiS który w Łapanowie powstał tylko na wybory i wciskał osoby bez żadnego doświadczania i wiedzy według klucza „mierny ale wierny” jedna z nich nie wiedziała nawet co należy do kompetencji powiatu – wstyd

Komentowanie jest wyłączone.