Nowy sprzęt niszczejący na strychu – afery w łapanowskim Centrum Kształcenia ciąg dalszy

Fot. poxabay.com

– Nie odpuścimy tego – zapowiadają powiatowi radni. Zapewniają, że będą kontrolować do skutku – aż znajdą odpowiedzialnych i pociągną ich do odpowiedzialności.

Afera ze sprzętem w łapanowskim Centrum Kształcenia zatacza coraz szersze kręgi. Nowy sprzęt niszczejący na strychu: To ewidentnie sprawa niegospodarności i braku odpowiedniego zabezpieczenia ze strony dyrekcji szkoły – mówi o tym radny Stanisław Bukowiec w Radiu Dobra Nadzieja.

Jak już informowaliśmy na „Moim Łapanowie”, nagle się okazało, że w szkole od kilku lat w jednym z pomieszczeń Centrum Kształcenia składowanych było ok. 30 komputerów w fabrycznych opakowaniach. Znaleziono tam też sprzęt audiowizualny. Możecie o tym przeczytać TUTAJ.

Ku przerażeniu nowego dyrektora wyszło urządzenia zamiast służyć uczniom leżały zamknięte. Jakby tego było mało, na strychu znaleziono duże ilości mebli szkolnych. Dobre schowano. a uczniowie uczyli się przy zdezelowanych ławkach. Teraz okazuje się, że było ich tak dużo, że można by nimi obsłużyć kilka szkół.

Sprawa wyszła na jaw przy okazji inwentaryzacji, jaką robił nowy dyrektor Centrum. Poinformował o tym radnych z powiatowej Komisji Edukacji, a ci zażądali wyjaśnień i zbadania sprawy przez Komisję Rewizyjną. Podejrzenie o karygodne zaniedbania spada na poprzednich dyrektorów. Przypominamy, że w Centrum Kształcenia uczy też dwóch łapanowskich radnych, w tym przewodnicząca rady, magister Celina Jacewicz.

Co o skandalu mówią Pawłowi Michalczykowi powiatowi radni w RDN Małopolska?

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
14 Comments

  1. Czas Bocheński i Wasz Portal niestety stracił wiarygodność w kwestii informacji na temat szkoły w łapanowie . Pan dyrektor Budzyn wywołał najpierw aferę informując media o niby to nowych komputerach a na dzień dzisiejszy nie ma tych komputerów wniosek następujący:
    1 albo ich nie było od początku – i tylko sztucznie wywołano aferę
    2 albo pan Budzyn coś z nimi zrobił ?????
    Niestety pan Budzyn nie potrafi zarządzać taką szkołą i robi wszystko by obecne jego kłopoty ( np ze zwalnianiem nauczycieli ) przykryć dziennikarską kaczką . Panie Budzyn niech Pan mówi prawdę bo tylko prawda nas wyzwoli

    • GF jest zorientowany, że nie ma komputerów, wie że są kłopoty ze zwalnianiem, to musi być pracownik szkoły na pewno, zresztą niezadowolony i to na maksa.

  2. Nie było żadnych nowych komputerów. Wyweszyliscie afere i teraz piszecie jedno i to samo z kłamstwami. Komputery były ale Stare,ławki też Stare. Nie piszcie głupot

Komentowanie jest wyłączone.