Nowy most w Trzcianie gotowy, ale ciągle nieprzejezdny

Nowo wybudowany most na drodze wojewódzkiej nr 966 w Trzcianie ciągle nie jest dostępny dla kierowców. Prace zakończyły się 14 listopada, a dzisiaj mamy 8 grudnia i obiekt ciągle jest zastawiony. 

Niestety dalej musimy poruszać się po, na tę chwilę wyniszczonym zastępczym moście – napisała do nas jedna z czytelniczek. Według informacji, jakie przekazał nam Zarząd Dróg Wojewódzkich, most jest w trakcie obioru technicznego.

Roboty zostały zakończone 14 października. Ruch nie został otwarty ze względu na procedurę uzyskania pozwolenia na użytkowanie – zgodnie z pozwoleniem na budowę. Most został wykonany zgodnie z projektem. W tym tygodniu odbyła się kontrola przedstawicieli Małopolskiego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Obecnie oczekujemy na decyzję o pozwoleniu na użytkowanie – powinna być w najbliższym czasie (może nawet jeszcze w tym tygodniu) – informuje Roman Leśniak z Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Budowa nowego mostu w Trzcianie pochłonęła 6,1 mln zł.
2 Comments

  1. Gratuluję naszym urzędnikom proponuję im żeby przejechali się tym zastępczym mostem o 5 nad ranem gdy jego drewniana konstrukcja pokryta jest lodem. Mam nadzieję że nie będziemy czekać do następnego roku. W tym momencie jedzie się gorzej niż za czasów starego mostu.
    Pozdrawiam

    • Stało się to, o co wszyscy się obawiali, dziś (tj. 12.12.16) w godzinach porannych w zastępczym moście zrobiła się ogromną dziura! Policja przyjechała, zobaczyła i zamknęła most! Ponoć dzwonili do wykonawców (czyt. Urzędników wydających pozwolenie) czy mogliby otworzyć most w związku z zaistniałą sytuacją, stanowczo odmówiono …

Komentowanie jest wyłączone.