Nocny wypadek. Trzy auta i zakleszczona osoba?

Fot. Fb @osp.lapanow

W tym wypadku brały udział aż trzy auta. Pierwsza informacja – jest zakleszczona osoba.

Trzy auta rzeczywiście brały udział. Na szczęście żadna osoba nie była zakleszczona.

Oto relacja druhów:

Drugim naszym sobotnim wyjazdem (pierwsze to pożar traw- red.) było zdarzenie, do którego doszło około godziny 21.30, w którym udział brały trzy samochody osobowe. Z informacji dyspozytora dowiedzieliśmy się, że w pojeździe może znajdować się osoba zakleszczona. Z naszej jednostki zadysponowane zostały dwa zastępy. W chwili dotarcia pierwszego zastępu dowódca podjął decyzję o całkowitym zamknięciu drogi po czym przystąpiliśmy do rozpoznania. Do wydobycia osoby poszkodowanej nie było konieczne użycie sprzętu hydraulicznego, a osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką Zespołu Ratownictwa Medycznego.

W drugiej fazie działań zajeliśmy się odłączeniem akumulatorów oraz neutralizacją wycieków. Pojazdy znajdowały się na całej szerokości jezdni i ruch był wstrzymany całkowicie na około 4.30 minut. Po ustaleniu przyczyn wypadku przez Policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego, okazało się że kierujący stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi. Nasze działania zakończyły się na drugi dzień około godziny 2. Na miejscu pracowały również JRG Bochnia i Patrol Policji.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:

Oceń jako pierwszy!
6 Comments

 1. A pan panie manys też nie zepszy od nich sam skuliles ogon i uciekles obiecanki cacanki a debilom radość

  • Żeby komitet mógł zarejestrować kandydata na wójta, najpierw musi zarejestrować kandydatów na radnych w co najmniej połowie okręgów wyborczych. To nie mój wymysł, ale stanowi tak prawo wyborcze. W przypadku Łapanowa to minimum osiem. No i właśnie tej ósemki zabrakło. Nie przypominam sobie, byś zgłaszał swoją kandydaturę 😉

 2. Nie wiem czego was uczą na szkoleniach w PSP ale opis działań bardzo enigmatyczny np. Brak informacji gdzie miał miejsce wypadek ale za to elaborat z mało znaczących działań zabezpieczających.

  • Uuu, to chyba mamy przyjaciela 😉 bardzo Ci Józefie dziękuję za ten komentarz! Ja nie śmiałem…
   Druhom dziękujemy za ochronę, są WIELCY! Ale pisać to oni nie umieją 😉
   Są wspaniali i bardzo, ale bardzo się uczą. To ważne i trzeba to docenić! DZIEKUJEMY!
   No więc tak, drodzy druhowie: pierwsza pierwszość – gdzie i co. Druga drugość: co z ofiarami (byli zabici, ranni…). Trzecia trzeciość – co się z nimi stało (przeżyli, odwieziono ich do szpitala…).
   To, jaki wóz brał udział w akcji naprawdę nie ma żadnego znaczenia!
   Gorąco pozdrawiam druhów, jesteście WIELCY! 🙂
   Ale możecie być jeszcze więksi 😉

  • Strażacy to ludzie którzy poświęcają swój czas dla pomocy innym a nie szukają taniej sensacji. Fajnie jest siedzieć w domu przed monitorem i pouczać, albo przyjechać jako gapia i komentować działania innych. Jeżeli Panu Józefowi się nie podoba opis to jego sprawa, a Pan Panie Karolu jak dobrze pamiętam miał Pan „swoich ludzi” w gminie Łapanów, to niech oni piszą Panu teksty a nie kopiowanie z innych portali (co do Pana tekstów też miałbym wiele uwag). Nie jest w obowiązku druhów opisywanie akcji, to dobra wola chłopaków i ja uważam że robią to jak najbardziej OK, a dla informacji Pana Józefa na szkoleniach pogłębiają swoją wiedzę jak pomagać innym w nagłych sytuacjach, proszę zacząć działać a nie siedzieć i pisać.

Komentowanie jest wyłączone.