No to jest! Nowy kierownik GZK

2
(7)

Gmina ogłosiła właśnie, kto został nowym kierownikiem Gminnego Zakładu Komunalnego w Kobylcu.

No to jest! Nowy kierownik GZK z konkursu.

Nie, nie został nim Marcin Paszkot, który obecnie pełni obowiązki kierownika GZK, a za poprzedniego kierownika był zastępcą.

Decyzja o wyborze nowego kierownika zapadła w ostatni piątek. Wyniki konkursu gmina ogłosiła jednak dopiero dziś.

Nowym kierownikiem GZK zostaje Leszek Stefańczyk z Dobczyc.

Nie ma bliższych informacji na jego temat. Zdaniem wójta to on był jednak lepszy z dwójki kandydatów, którzy przystąpili do konkursu. Nieoficjalnie wiadomo, że drugim kandydatem był właśnie Paszkot, ale nie ma potwierdzenia tej informacji.

Spełnia wszystkie wymogi formalne oraz posiada predyspozycje i umiejętności do wykonywania powierzonych obowiązków – informuje wójt. Andrzej Śliwa dodaje, że wykazał się dobrą znajomością przepisów, jakie były wymagane w ogłoszeniu o konkursie.

Na razie nie wiadomo od kiedy nowy kierownik obejmie obowiązki w GZK, ani ile tam będzie zarabiał.

Po tym jak po zwolnieniu poprzedniego kierownika na czele zakładu stanął Marcin Paszkot, Łapanów obiegła bulwersująca informacja o jego gigantycznej podwyżce.

Sprawa rzeczywiście okazała się szokująca. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

W czasie, gdy wszyscy w Łapanowie oszczędzają, a mieszkańcy dostają właśnie gigantyczną podwyżkę opłat za ścieki, Andrzej Śliwa dał pełniącemu obowiązki kierownika GZK aż

1800 zł podwyżki.

Jako zastępca kierownika Paszkot nie zarabiał źle. Było to

6200 zł (brutto).

Od awansu dostawał

8000 zł (brutto).

Oto informacja o wynikach konkursu:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2 / 5. Głosy: 7
26 Comments

 1. To jest jakiś cyrk żeby ludzie z domu za ścieki płacili tyle samo co ubojnia Czyli nie ma kontroli Nad chyba jednak prywatnym folwarkiem Marcina i jego ciotek. Jeśli sobie radni taką strategie obrali żeby nic nie widzisz nie słyszeć to może jednak wójt by się tym zainteresował.

 2. paniem Z bigniewie Dugorzu moze cie rozliczymi z lat kturych lat tAM TAM BYLAES I POZWALALES NA TO W SZYSTKO

 3. Dzień dobry. Nie mogę wyjść z podziwu jak inteligentni są nasi radni ?. Oraz jak dbają o dobro mieszkańców którzy ich wybrali ?. Według informacji na stronie urzędu gminy stawka za ścieki dla mieszkańca jest prawie taka sama jak stawka za ścieki poubojowe z ubojni właśnie z tej ubojni której właściciele są sądzeni za zatruwanie naszej wody Sławomir dobrowolnie poddał się karze a Marcin przez te około 5 lat ostatnich był jego zastępcą. Tylko że drodzy radni ścieki z ubojni zanim łączą się w pompowni ze ściekami bytowym przechodzą cały cykl podczyszczenia Mechaniczno chemicznego jakże kosztownego dla oczyszczalni. Więc wychodzi na to że ten cykl w ogóle nie został wzięty pod uwagę skoro ścieki z ubojni są tak Nisko płatne . Nie wiem w co wy gracie ? nie wiem kim dla was jest Marcin ? ale Ogarnijcie się i zadbajcie o nasze dobro a nie o dobrą ubojni ? czy ma to być naszym kosztem skoro my będziemy płacić 14,8 a ubojnia 14,11. ???.Jeśli sobie nie dajecie rady jako radni przecież nie będzie tragedii jak zrezygnujecie z mandatu radnego skoro nawet takich prostych rzeczy nie ogarniacie ?.

  • To nie jest wina radnych tylko pana Marcina gdyż takie zrobił kalkulacje i skrzętnie podsuną przed samymi wakacjami i nowym kierownikiem i twierdzi że nie ma żadnego układu to skąd ta cena za ścieki???

 4. Marcin nie startowal w konkursie wiec panie Manys rozpowszechnia pan nie prawde i podkreca afere!

  • Rozumiem, że umiesz czytać ze zrozumieniem 😉 Co nie? NIEOFICJALNIE wiadomo, że drugim kandydatem był właśnie Paszkot, ale NIE MA POTWIERDZENIA tej informacji.
   Ogarnij się 😉

 5. Witam. Nieprawda że […] będąc po kierownikiem zaoszczędzał 1 etat albowiem gdy on przestał spisywać liczniki to na to miejsce przyjął pracownika więc nie było żadnych oszczędności. A teraz nastąpią jaja jego miejsce inkasenta jest zajęte nowy kierownik już wybrany w konkursie zaś paszkot z obecną funkcją pozostaje jako i był przedtem inżynierem utrzymania ruchu zastępcą kierownika. Więc Drodzy państwo zwiększa się etat kierowniczy po zostawiwszy niepotrzebnego już Paszkot a jednak z wysokimi poborami Dzięki roztropności wójta. No chyba że radni nie dadzą się zrobić w balona żeby to dwóch kierowników 3 księgowe na 10 pracowników fizycznych przypadało a mieszkańcy musieli ich otrzymać że przypomnę dawniej wystarczył jeden kierownik i jedna księgowa a nie było komputerów tylko maszyny do pisania i o wiele więcej zadań powierzonych było zakładowi remontowo-budowlanemu jak się wtedy nazywał za wójta Wiśniewskiego.

 6. Nie ma nic bulwersującego w tym, że Wójt podniósł wynagrodzenie z-cy Kierownika na czas kiedy zaczął pełnić funkcje p.o Kierownika, jest to awans, a i tak oszczędność bo w tym czasie nie było jednego etatu po byłym Kierowniku i Paszkot pełnił obie funkcje i dwa etaty jednocześnie. Teraz mam nadzieję, że Wójt z powrotem obniży wynagrodzenie Paszkota odpowiednio do zakresu obowiązków. Spółka komunalna jest dobrym rozwiązaniem, nie było w tym żadnego złego zamysłu jak niektórzy tu piszą, ale to prawda, że Paszkot był przeciwny, bo wtedy musiałby pracować i zarabiać na własne utrzymanie, a tak gmina niezależnie od dochodu wypracowanego i tak musi mu przelać wypłatę. Smutno jednak, że ludzi są przekorni i we wszystkim widzą spisek – szkoda bo Łapanów mógłby się szybciej rozwijać gdyby nie ten balast, który Śliwa ciągnie u nogi w postacie 9 osób z Rady. Reforma oświaty i GZK jest nieunikniona, szkoda, że gminą nadal rządzą nauczyciele, krytykowani przez PiS za strajki, a ten sam PiS na poziomie gminy dla własnych użytków politycznych broni utrzymywania małego pensum dla kadry kierowniczej i przekształcania nierentownych szkół.

  • Łapanów od zawsze był dobrze rozwijającą się gminą
   A teraz co ją czeka ?
   Wszystko to sprawiła pazerność , prostactwo i głupota połączona z niewiedzą i próżnością włodarzy i radnych.
   Nie prawda ?
   A ile osób pracowało w gminie i jakie były profity
   w latach 60,70,80 czy 90 ?????!
   Jak to się ma do obecnej sytuacji ??????

 7. Właśnie jak to jest, Że za wodę podłej jakości płacimy prawdopodobnie NAJWIĘCEJ ZE WSZYSTKICH GMIN W MAŁOPOLSCE !!!
  Rozumiem, że poprzedni Pan Kierownik wróci do POPRZEDNIEJ stawki ….
  .
  A propos zastanawiam się czy mieszkańcy gminy nie powinni się skrzyknąć w jakiejś akcji nieposłuszeństwa obywatelskiego nie płacąc za rachunki za wodę.

  a ze swojej strony mam nadzieję jednak na RYCHŁY UPADEK GMINY …może wtedy zacznie się dziać lepiej jak niektórzy nie będą mieli dostępu do KORYTA

  • Jeżeli w gminie nie można prowadzić znaczących reform np. w oświecie z powodu blokady Rady to czego się spodziewacie? Będą drożeć inne rzeczy…

 8. Jak nowy kierownik dopatrzy się niezgodności licznikowych z audytu to wtedy dopiero będzie o czym pisać zaś Marcin a szkoda gadać co robił Marcin z licznikami montował likwidował. Dobrze Wójt zrobił.

 9. Powinna ukazać się na forum nowa lista opłat za ścieki dla mieszkańców i firm. Oraz opłaty za wodę.

 10. 5500 zł netto to dla was gigantyczna kwota? Przecież to było stanowisko kierownicze w dość dużym przedsiębiorstwie, myślicie, że ktoś chciałby tam pracować za pensję minimalną?

 11. Niewykonywał poleceń wójta np.zatkania wylotu z ubojni do potoku więc lekceważenie to Musiało pociągnąć konsekwencje w postaci konkursu.Jaki wójt by sobie pozwolił na takie traktowanie więc dobrze że Śliwa zrobił porządek z Paszkotem.

 12. Bardzo mnie ciekawi co z Paszkota podwyżką bo przecież nie może tak być żeby jako inkasent zarabiał 8000 zł. ale był bufonem jak paw.

 13. Bardzo dobrze Niech ludzie Kuliga bo to Kulig mianował go Vice kierownikiem inżynier utrzymania ruchu odchodzą razem z kuligiem . A miał być prezesem spółki Komunalnej umysłu Kuliga. Nie pozwolili radni zespółkować Komunalke Marcin niepotrzebny .

  • Ale z tego co mi wiadomo to Marcin był przeciwny aby powstała spółka więc pomyśl za nim coś napiszesz bez.. zgu.

  • Pan Marcin dalej pilnuje układu ubojnia ma tą samą cenę za ścieki co Kowalski i fryzjer więc nadal sponsoring

1 Trackback / Pingback

 1. A wójt na to: nie wiem od kiedy będzie kierownik, nie wiem ile zarobi - Mój Łapanów

Komentowanie jest wyłączone.