Niezwykle ważny głos w sprawie Sławimira G.

Jest tak ważny, że publikujemy w całości. Bez żadnych skrótów ani poprawek.

Głos pochodzi z komentarzy. Napisał go Grzegorz. Zachęcamy do kandydowania w wyborach. Dokładnie takich ludzi potrzebuje teraz Łapanów!

Muszę temu całemu portalowi pogratulować, naprawdę. Potrafi realizować się jako sensacyjny blog, bo niestety dziennikarstwem tego nazwać niestety nie można. Interesuje mnie bardzo jak cała sprawa się rozwija i jak bardzo ludzie potrafią być podatni na “głuchy telefon”, co jest smutne. Kiedyś wydawało mi się, że ten portal ma fajną misję, fajne założenia i redakcja będzie chciała coś osiągnąć lub co najmniej ma wizję przekazywania informacji. Redaktorze – używasz słowa rzetelnie – miej człowieku odrobinę profesjonalizmu, opracuj wartościowy artykuł, od A do Z, zajmij się najdrobniejszymi szczegółami, pokaż zdjęcia, przekaż fakty, liczby, nie wiem nawet czy byłeś w miejscach kluczowych do tej sprawy, jak wygląda ujęcie wody, jak wyglądają krytyczne punkty zrzutów ścieków wpływających na jakość wody w obiegu, inwestycje realizowane w oczyszczalni, planowane i zrealizowane, ocenę sytuacji wodnej gminy, okolic i gmin ościennych. Nie wiem czy wiesz jak wygląda oczyszczalnia ścieków, zrób materiał na miarę faktów powoływania się na dane prokuratury!
Czy to dla Ciebie dziwne, że ktoś ma adwokata, stara się bronić? Czy masz pewność zarzutów postawionych dla zainteresowanego? Kilka razy w tekście pojawia się sformułowanie, że Portal nie wydaje opinii, ale obłuda, cynizm widać tutaj na odległość. To wygląda jak pisanie bloga, opartego na uczuciach lub wrażeniach.
Pan Redaktor napisał, że “zainteresowany uciekł na L4” – jesteś pewny człowieku? Sprawdziłeś tą informację z jakiego powodu, widziałeś zwolnienie? Niestety potwierdzasz tym, że masz słabych informatorów, słabe fakty i chyba bohatera tego “artykułu” nie widziałeś w ostatnich wielu tygodniach?
Poniżej w ramach odpowiedzi na komentarz podam kilka faktów, bo nie zamierzam prowadzić dyskusji (chyba, że napiszesz na maila, który widzisz):
1. Tak, jestem znajomym zainteresowanego – znamy się od zawsze.
2. Tak, jestem mieszkańcem Gminy, mieszkam tu od zawsze.
3. Tak, bardzo mi zależy na rozwiązaniu tej sprawy i jestem silnie zainteresowany losami Mojej Gminy (nie wiem czy Twojej, bo nie znam Cię i nie wiem czy to co robisz traktujesz jako sposób na zarabianie – nie musisz odpisywać, nie interesuje mnie to zbytnio).
4. Tak, rozumiem tą sprawę i mechanizmy – codziennie podejmuję decyzję, które mają wpływ na bezpieczeństwo i zdrowie naprawdę bardzo wielu ludzi.
5. Nie, nie jestem urzędnikiem i nie pracuję w sektorze publicznym.

Staram się podejść do sprawy normalnie i uczciwie, a ten Portal i ludzi, którzy tworzycie przekaz informacji – proszę, nie róbcie taniej tandety, róbcie sztukę wartą czytania, bo przez kilkanaście miesięcy zmieniliście się w portal blogerski, który ociera się lub może mieć znamiona nawoływania nawet do nienawiści, choć kieruję naprawdę gratulację, bo nie napisałem chyba nic w sieci o kilku lat. Zmusiłeś mnie to wyrażenia opinii. A zły jestem na siebie, bo tylko nakręcę zbędną dyskusję.

Pamiętam czasy i informacje – Gmina Łapanów wśród 20 gmin najlepiej rozwijających się w Polsce, chyba 2 lub 3 w Małopolsce, rok chyba 2008, może 2009. Nie zastanawiało to wtedy ludzi jak to możliwe, że Gmina która nie ma przemysłu, nie ma infrastruktury, nie ma charakteru, a wydaję się Nam, że ma jakąś agroturystykę może się tak rozwijać. Coś musi napędzać gospodarkę i ją tworzyć. Ale to temat rzeka, nie na to miejsce, zresztą wcale nie czuję się na tyle kompetentny, żeby próbować podsumować obecną sytuację, nie mając wglądu do liczb.

Pozdrawiam, wkurzony że poświęciłem czas na napisanie tego, czytelnikom portalu życzę natomiast poprawy ogólnej sytuacji, bo wszystkim nam na tym zależy. A przywołując Kapitana motyw – Kapitan, który ucieka nie ma sumienia, ten który został na okręcie i dźwiga go (a minął rok), próbuje coś naprawić.

Gdyby to był wiek XVIII, a nawet gdyby GZK był firmą prywatną – wystarczy podnieść cenę ścieków i może wody 100x dla każdego lub ograniczyć przyjęcie, zarobić na modernizację oczyszczalni i rozwój sieci, aby spełnić wymagania jakie niesie UE, że prawdopodobnie do 2032 roku całą gmina powinna być objęta siecią kanalizacyjną. Ciekawe co by na to powiedzieli mieszkańcy? A to tylko niebyt idealna dygresja (nie pastw się Panie Redaktorze i nie doktoryzuj).
13 Comments

 1. Ale to prawda iż Jan Sławka mianował bez konkursu by nikt obcy układu nierozbił .Dopiero mała bakteria pomogła i … śię udało.Zaś Śławek musiał mieć jakieś powody by nawet po zmianie wójta w bagnie pozostać.Jest możliwe że (tego niewiemy) by kierownikiem dalej być. Jan ma długie łapska a T… Kasę.Bardzo pomaga nagłaśnianie przez Mój Łapanów gdyż przestępcy w ciszy mieli oparcie.Pozdrawiam.

 2. Przyhamujcie z ta nagonką na Sławomira G. Każdy ma granice wytrzymałości psychicznej, chcecie go mieć na sumieniu?
  Wyrok można „odsiedzieć”, wyjść i wrócić do społeczeństwa, ale żyć z piętnem które jest na niego nakładane w malej społeczności jakim jest Gmina, niezabradzo

  • Owszem miałbyś rację gdyby skruchę i prawdę okazać raczył to niezbędny warunek i ludzie wybaczą.Pokora kruszy ludzkie serca zaś papuga odwrotny skutek ośiągnie.Jeszcze o sumieniu by wymagać trzeba je mieć i z cynizmem niemylić to o ludzkie zdrowie idzie dlatego napiętnowanie jest zrozumiałe.
   Pozdrawiam.

 3. BYŁY WÓJT JUZ CHCIAŁ SPRYWATYZOWAC GZK I CO KIEROWNIK TAK SIE WYSTRASZYŁ ZE DOSTAŁ ZAWAŁU- BO ZA WSZYSTKIE PRZEKRETY ODPOWIADAŁ BY WYŁAXCZNIE SAM OSOBIŚCIE. A POTEM SZYBKO WYBRANO KIEROWNIKA BEZ KONKURSU ZEBY NIKT OBCY SIE NIE DOWIEDZIAŁ CO TAM SIE DZIEJE.

   • ale taka prawda teraz Sławek za wszystko płaci, szkoda mi go bardzo bo niby mógł wiele a w rzeczywistosci mógł niwiele

   • oj wiki nie zrozum mnie zle nie robie sobie kpin tylko łacze wszystko w całość, wiem ze miała byc prywatyzacja wiem ze pan kierownik widzac co sie dzieje ze wszystko poszło za daleko chciał to naprawić, ale sie nie dało. stres nerwy … pogarszaja człowiekowi zdrowie. wiec tylko kojaze fakty. a Sławek młody moze i madry ale zaslepiony pieniedzi i stanowiskiem kierowniczym myslał ze zdziała cuda a tu nie dało sie nic zrobić. wiec jesli wmieszaniem w to smierci pana górala kogoś uraziłem to przepraszam

 4. Dobry i rozsądny komentarz, szkoda, że takich ludzi jak Ty nie ma wśród naszych włodarzy. (Ale też nie dziwię się). Niestety żyjemy w czasach gdzie miarą wartości człowieka jest ilość zer na konie…

Komentowanie jest wyłączone.