Nieporozumienia wokół pomnika w Grabiu

Fot. FB @gminalapanow

Z okazji Święta Niepodległości wójt zaprasza 11 listopada na 14 do Grabia. O 14.45 poświęcony tam zostanie pomnik walczących w I wojnie światowej, ale…

Mieszkańców Grabia nie to najbardziej emocjonuje. Bardziej interesują ich inwestycja, która ma poprawić bezpieczeństwo dzieci przy szkole. Dopominali sie o nia od dawna (pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ). Dopytują też jak to się stało, że władze gminy nie dogadały się z parafią i strażakami, by obchody połączyć? Po Łapanowie krąży też informacja, że pomnik został postawiony na… szambie.

Zapytaliśmy wójta i gminę czy to prawda – niestety, nie dostaliśmy odpowiedzi.

Mieszkańców irytują też inne rzeczy. Oto jeden z komentarzy na naszym portalu:

W Grabiu przygotowania do święta idą pełną parą. Szkoda tylko, że to co już powinno być dawno zrobione dopiero jest robione na pokaz (np. malowanie pasow, robienie pobocza na odcinku 30 metrów) tylko po to, żeby było widać, że dzieci mają bezpieczną drogę do szkoły. To jest po prostu ŚMIESZNE, a dalej to co?

W stronę Woli Grabskiej pobocza praktycznie brak i dzieci muszą chodzić drogą i rozglądać się żeby się sunąć jak samochód jedzie, to samo w stronę Kępanowa,a w stronę Łapanowa to szkoda gadać.

Nasz kochany były wójt Kulig zrobił taki chodnik, że klękajcie narody. Zrobili tylko tyle, że wstawili krawężnik i zostawili tak że strach po tym chodzić żeby nie wpaść do rowu,a miejscami to krawężnik jest już prawie w rowie i tak dzieci w Grabiu mają bezpieczną drogę do szkoły. Brawo władzo łapanowska, BRAWO!!!

Gmina jednak zaprasza:
1 Comment

Komentowanie jest wyłączone.