Nie tylko bale…

0
(0)

W czwartek 8 lutego 2018 r. w Publicznym Przedszkolu Integracyjnym w Sobolowie gościliśmy Teatr Urwis w Publicznym Przedszkolu Integracyjnym w Sobolowie.

Aktorzy z Krakowa przedstawili dzieciom baśń pt. „Żabi król” Jakuba i Wilhelma Grimm. Historia obrazuje moc dotrzymywania słowa – obietnicy. Każda baśń – jak wiemy ma ogromny nośnik psychologiczny ze względu na zamknięty system obrazów, które odwołują się do jednego centralnego znaczenia. Jego zrozumienia następuje w indywidualnie trudnych sytuacjach, kiedy to nie znajdujemy konwencjonalnej odpowiedzi na złożony problem, przed którym stoimy.

Tak ubogacone wewnętrznie – dzieci wcieliły się w role swoich ulubionych bohaterów. Aktorzy zaprosili ich do wspólnych zabaw i rożnych tańców. Humory dopisywały. Atmosfera była wyjątkowa. Zabawa karnawałowa poprzedzona terapeutyczną funkcją baśni pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

Tekst i zdjęcia: Anna Bukowska – Bogacz

 

Artykuł W karnawale nie tylko bale pochodzi z serwisu .

[ad_2]

Artykuł pochodzi z serwisu UG Łapanów
Udostępnienie informacji publicznej (USTAWA z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej) – Dz.U. 2015 poz. 2058;
Ponowne wykorzystanie danych sektora publicznego (USTAWA z dnia 25 lutego 2016 r. o ponownym wykorzystywaniu informacji sektora publicznego) – Dz.U. 2016 poz. 352

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 0 / 5. Głosy: 0

Oceń jako pierwszy!