Nie ma zgody na wsparcie. Ujawniamy naszą korespondencję z GOPS

Fot. Facebook
3.5
(8)

Czy nikt w Gminie Łapanów nie potrzebuje pomocy? Potrzebuje, ale nie chce?

Na chwilę obecną nie ma zgody na wsparcie… Pracownicy GOPS pracują, proponują, chcą pomóc… My też! Ale…

Ta wymiana korespondencji nieco nas zszokowała. Okazuje się, że w gminie nie ma chętnych, by sięgnąć po pomoc.

Oto nasza korespondencja z GOPS-em. 11 września wysłaliśmy do GOPS-u taką oto informację:

Szanowni Państwo,

w swej codziennej ciężkiej pracy z całą pewnością niejednokrotnie stykacie się Państwo z sytuacjami, w których należałoby komuś pomóc, a nie możecie tego zrobić. Bo przepisy, bo brak zasad, brak funduszy…

Macie Państwo rozeznanie w sytuacjach, zapewne czasem granicznych, które wymagałyby interwencji, a Wy, jako GOPS, z różnych powodów nie możecie tego zrobić.

Będziemy wdzięczni za wskazanie takich sytuacji! Choć jeszcze lato, przymierzamy się do organizacji akcji bożonarodzeniowej. Chodzi o to, by pomóc komuś, kto rzeczywiście takiej pomocy potrzebuje. Materialnie, rzeczowo…

Nie mamy tak dobrego rozeznania w potrzebach mieszkańców Gminy Łapanów jak Państwo. Bardzo więc prosimy o pomoc w identyfikacji takich potrzeb – będziemy wdzięczni za ich wskazanie lub jakąkolwiek podpowiedź.

Czasem to jest matka z dzieckiem, która ledwo wiąże koniec z końcem, czasem starsza osoba, która potrzebuje funduszy na remont, czasem osoba niepełnosprawna, która potrzebuje wsparcia w zbieraniu funduszy na sprzęt rehabilitacyjny czy wózek.

Sami Państwo wiecie, że bywa różnie… Bardzo prosimy o pomoc i wskazanie takich potrzeb.

Jako portal jesteśmy w stanie pomóc. Znacząco. Ale musimy wiedzieć jak czy też komu? I tu Państwa pomoc, jakaś podpowiedź może być nieoceniona.

W ubiegłym roku udało nam się zebrać sporą sumę na pomoc ciężko chorej matce z dzieckiem. W tym roku chcielibyśmy również zjednoczyć mieszkańców Gminy wokół jakiegoś celu. Potrzebujemy podpowiedzi – jakiego? Będziemy wdzięczni za sugestie.

Bardzo prosimy o informację zwrotną na adres: karol.manys@gmail.com; kontakt@mojlapanow.pl lub numer: 693108584.

Z wyrazami szacunku

Karol Manys – podpisano elektronicznie

Odpowiedź nami wstrząsnęła. Oto ona:

W odpowiedzi na Pana prośbę dot. akcji bożonarodzeniowej Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Łapanowie informuje, że pracownicy socjalni w trakcie wykonywania swoich obowiązków w terenie informują osoby, które mogłyby skorzystać z proponowanego wsparcia.

Na chwilę obecną nie mamy oficjalnej zgody od osób, którym to wsparcie zaproponowano.

Z doświadczenia wiem, że są osoby, które potrzebują czasu aby zdecydować się na tego rodzaju pomoc.

Proponujemy także bezpośredni kontakt z Pana portalem. Wyrażam swoją wdzięczność za zainteresowanie problemami naszych mieszkańców i chęcią niesienia pomocy potrzebującym.

Jeżeli propozycja Pana będzie nadal aktualna to w sytuacji kiedy będziemy mieć zgody tych osób pozwolę sobie na kontakt z Panem.

Kierownik GOPS Małgorzata Bolak – podpisano elektronicznie

Tak, jest aktualna. Ciągle! Nieustannie! 24/h 😉

Pani Kierownik, bardzo dziękuję 😉 – Karol Manys

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.5 / 5. Głosy: 8

Oceń jako pierwszy!