Nauczyciel molestuje, przez lata nikt nie raguje. Jest stanowisko prokuratury!

Fot. Pixabay

Sprawa dotyczy historii sprzed wielu lat. I przez wiele lat okrywała ją zmowa milczenia. Ofiary tymczasem cierpiały. Mamy informacje z prokuratury w tej sprawie.

Z naszych informacji wynika, że przez wiele lat jeden z nauczycieli jednego z przedmiotów ścisłych w ówczesnym, nieistniejącym już Zespole Szkół w Łapanowie, mógł się dopuszczać wobec uczniów czynów, które nie tylko były naganne. Wasze relacje są wstrząsające! Wynika z nich, że mogły się ocierać o czyny karne. Co gorsza, przez wiele lat sprawę nie tylko okrywała zmowa milczenia, bo nie wypada, bo po co problemy… ale wręcz była tuszowana i zamiatana pod wywan. Z Waszych relacji wynika, że praktycznie wszyscy o tym wiedzieli, ale niestety – nikt nie reagował. Wystarczy poczytać komentarze pod tekstami!

Z naszych informacji wynika, że nauczyciel jest dziś już na emeryturze, ma się dobrze. Nie, nie został dyscyplinarnie zwolniony. Z naszych informacji wynika, że nie został nawet zawieszony i nie wszczęto wobec niego żadnego postępowania dyscyplinarnego. Od uczennic został odsunięty na skutek ostrej reakcji jednej z ówczesnych nauczycielek – następnie zwolnionej ze szkoły.

Z Waszych relacji wynika, że nikt, choć podobno wszyscy o tym wiedzieli, nikt inny nie regował. Co gorsza – sprawa raczej była tuszowana.

Zapytaliśmy prokuratury czy coś na ten temat wie? Z naszych informacji wynika, że w tamtym czasie nikt nie poinformował jej o tej sprawie. Mimo, że były ku temu podstawy.

Prokuratura wyjaśnia, że ma za mało danych, by sprawdzić teraz czy rzeczywiście nie było żadnego zgłoszenia? Dwie rzeczy są pewne. Po pierwsze to, że sprawę wzięła pod lupę, po drugie – że po publikacji na „Moim Łapanowie” nie otrzymała żadnych zgłoszeń.

My natomiast wiemy, że są osoby, które się nad tym poważnie zastanawiają.

– Do dziś aż mnie trzepie, gdy sobie przypominam jak ten stary dziad się do mnie próbował dobierać – mówi nam jedna z ofiar.

I jeszcze jedna relacja, której dotąd nie publikowaliśmy

Mialam z nim styczność „zglos się po lekcjach, zdawkę masz pewną”. Kazałam mu spadać, zerwał się z krzesła i gwarantował, że nigdy nie zdam… Przeniosłam się do innej szkoly. Owszem, bylam u dyrektora, pana […]. Dostałam opierdziel, żebym się za naukę wzieła, a nie oczerniała niewinnego człowieka… Przykre bylo to, że ja wtedy młoda, nieletnia, musialam sobie znaleźć szkole i z problem radzić sama.

Takich relacji mamy więcej! Nikt nie reagował, uczennice miały być zbywane… Chłopcy też mieli (według Waszych relacji) być wykorzystywani (do prac fizycznych). Gdybyście się kiedykolwiek spotkali z tego typu traktowaniem,

PAMIĘTAJCIE, MOŻECIE LICZYĆ NA POMOC!

NALEŻY O TYM INFORMOWAĆ!

Pomocy możecie szukać choćby na dostępnych infoliniach, stronach….

Pomoc tam jest darmowa i anonimowa.

Nie WOLNO tego przemilczać!

I jeszcze jedno:

ODCZEPCIE SIĘ OD RODZINY SPRAWCY!

ONA POWINNA LICZYĆ NA WASZĄ ŻYCZLIWOŚĆ, CIEPŁE SŁOWO I POMOC

JEST OFIARĄ W TAKIM SAMYM STOPNIU (a może nawet większym) JAK TE DZIEWCZYNY!

POWINNA CHODZIĆ Z PODNIESIONĄ GŁOWĄ!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
12 Comments

 1. Witam.Niewiem jak jest gdzieińdziej ale w naszym Łapanowie brak uczciwych by powiedzieć dość gdy jedna z drogą kanalią czyto molestuje uczniów czy zatruwa wodę,ustawia przetargi zatrudnia sfoje pociotki,przełołożeni chronią koledzy niewidzą niesłyszą,wszyscy zaś wymagają by to kto inny nie oni im niepodrodze bo niesą donośicielami boją się o pozycje więc jeden Manys ma zawas wasz zapyżiały układami syf wysprzątać ???.Taka moja propozycja czy jest możliwe utwożyć jedno okienko w portalu gdzie ludziska opisywali by jak do tej pory nieprawidłowości i przekręty tecz takie wpisy nieodchodziłyby w zapomnienie z kolejnymi artykułami lecz ciągle dostępne skutecznie odstraszyłyby przed powielaniem patologicznych zapędów ?.

 2. Zastanawiam się czy RODO nie chroni wizerunku osoby i jej dobrego imienia ? Czy można dzisiaj publicznie wymieniać osoby z imienia i nazwiska (nawet cytując komenatarz) , które nie pełnią zadanej funkcji publicznej, bez ich zgody?

  • Ooo… taaak! Brawo Ty! To jest rzeczywiście podstawowy problem w całej tej sprawie: co tu zrobić, żeby ją dalej kryć i zamiatać pod dywan?! Jak tu zrobić, żeby dalej nikt nie mówił głośno, że przez całe lata nikt z szacownego grona pedagogicznego, łącznie z szanownym byłym panem dyrektorem, nie zrobił nic, by ten problem rozwiązać? Gratuluję podejścia i żelaznej logiki! Zastanawiaj się dalej jak tu z oprawcy zrobić ofiarę! Ale ja bym się jednak zastanowił raczej jak brak reakcji ze strony ówczesnej kadry i dyrektora, czyli jakby nie było funkcjonariusza publicznego, ma się do kodeksu karnego? I czy aby nie jest tak, że miał nie tylko powinność, ale też obowiązek i to być może ścigany, by jednak zareagować! Ale powodzenia – rozkminiaj dalej jak to się ma do RODO! Ale proszę, nazwisko zostało zanonimizowane więc nikt już nie będzie wiedział o kim mowa! BTW, obawiam się, że część tych Twoich dylematów została już dawno rozstrzygnięta więc może warto po prostu poszukać! Podpowiem, że zgodnie z obowiązującym stanem prawnym i orzecznicwem sądów do komentarzy nie ma zastosowania prawo prasowe, a ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną!

   • Primo, nikogo nie bronie zadałem tylko pytanie.
    Sekundo, skąd masz pewność ze nauczyciele, dyrekcja mieli jakąkolwiek wiedzę na ten temat, jeśli dzisiaj prokuratura nie ma podstaw do wszczęcia postepowania – po takim rozgłosie jak zrobiłeś. To co ci nauczycieli mieli zrobić jeśli nie mieli żadnej wiedzy ? A plotki to plotki nie fakty
    Tertio wymieniasz jedna osobę z imienia i nazwiska (nie ukrywając, swojego kontrkandydata w wyborach). A samego „nauczyciela” nawet iniciałów nie wypisaleś sorry troche to dziwne.

    • Witaj,
     1. wiedzę niestety mam, bo rozmawiałem z ofiarami
     2. przestępstwo, o którym mowa nie jest niestety ścigane „z urzędu” – ścigane jest „na wniosek” pokrzywdzonych. A ci, jak dotąd, na to się nie zdecydowali
     3. o jakimkolwiek kandydacie możemy mówić po rejestracji przez PKW. A póki co nie została nawet ogłoszona data wyborów. A nie została, gdyż Premier zrobi to między połową lipca, a połowa sierpnia. Dopiero wtedy ruszy kalendarz wyborczy!
     A czy pan Wójcik, ówczesny dyrektor szkoły, właściwie zaregował? Nie, w mojej ocenie nie!
     Pozdrowienia 😉

     • ad.2 Jeśli w tamtych czasach jak i dzisiaj nie odważyli się mówić o tym, to skąd ci nauczyciele mają mieć widzę na ten temat. Obrywa sie tym pozostałym co nawet o tym nie wiedzieli.

     • A to jest uwaga do ofiar, nie do mnie.
      Ale wyjaśnienie jest proste i wiedzą o tym wszyscy, którzy mieli cokolwiek wspólnego z ofiarami przemocy:
      1. niesłuszny wstyd
      2. obawa przed napiętnowaniem
      3. brak odwagi i strach przed ujawnieniem.
      Coś jeszcze w temacie?
      Mam nadzieję, że jednak nie należysz do grona „obrońców kata”! Tak, wiem co to znaczy dla jego rodziny – rozmawiałem z żoną! Stąd tak duża ostrożność przy publikowaniu nazwiska.
      Ta kobieta i te dzieci powinny zostać otoczone NAJWYŻSZĄ ochroną i życzliwością, i o to proszę – bo tak tak samo jak te biedne dziewczyny i ci biedni chłopcy są OFIARAMI tej sytuacji. Być może największymi!

 3. Jak to bywa w Lapanowie ręka rękę myje , praca na lepszym stanowisku to tylko po znajomości zaczyna się od przedszkola a kończy na gminie. Jedna wielka rodzina.

 4. Szacunek dla nauczycielki, która zareagowała na ten cyrk. Szacunek tym większy, że poleciała z pracy. A za to nikt nie z jej kolegow nie zareagował.Bo jak można zwrócić uwagę tak szacownemu, bez skazy gronu.

 5. Do Wisnicza z nim tam mu […] wyprostuja. Ja pamietam przychodzil do nas i pytal kto zagozony a potem mowil co potrzebuje i chlopaki mu przynosili. Cala szkola wiedziala a teraz nikt o tym nie chce pamiętać. Lapanowska zmowa milczenia .

 6. Manipulacja, zastraszanie, poniżanie tak działa ten mechanizm. Na Tym to wszystko polega. Czas by sprawiedliwości stało się zadość.
  Nawet po latach.

Komentowanie jest wyłączone.