Nasze drogie władze… Ile dostał wójt? Ile radni?

Gmina Łapanów

Ponad pół miliona wójt. Prawie drugie tyle radni – statystycznego mieszkańca gminy utrzymanie władz kosztowało przez ostatnie cztery lata ponad 100 zł!

Gmina jest w koszmarnej sytuacji finansowej. Przez ostatnie cztery lata nie tylko się nie polepszyło, ale jeszcze pogorszyło. Zapytaliśmy więc gminę, ile w tym czasie zarobił wójt Robert Roj, a także poszczególni radni. Dane szokują!

Robert Roj przez ostatnie cztery lata zarobił ponad pół miliona złotych! Od 27 listopada 2014 roku do 30 września tego roku z kasy gminy dostał dokładnie:

518 tys. 65 zł i 75 groszy.

A jak się miewają diety radnych?

Też całkiem, całkiem…

Rekordzistką jest przewodnicząca, Celina Jacewicz. Ona przez ostatnie cztery lata dostała z kasy gminy:

55 tys. 916

Na drugim miejscu jest Ryszard Kaczmarczyk, który wziął:

21 tys. 653 zł.

Podium zamyka Marek Patalita. On z kasy gminy pobrał:

21 tys. 153 zł.

Jeśli chodzi o pozostałych radnych – poniżej 17 tys. zł nie schodzą. Ile wzięli dokładnie, możecie zobaczyć na załączonym dokumencie.

Do Waszej oceny zostawiamy czy warto było wydać na nich te pieniądze.

Wybory za tydzień!

 
26 Comments

 1. Panie Roj. Może przed wyborami wykosi Pan rowy przy chodniku pokrzywy , pokrzywy Wolica przystanek.Brudna zaniedbana gmina Rowy kosi się z jednej i drugiej strony. Praktycznie to Pan nic nie robił nie robi.Wstyd i haniebnie za taką kasę jak Pan ma.Proszę powiedzieć ile pozyskał Pan środków unijnych ……… Pochwalić się. Pochwalić się Radny Pana z Grabia to dopiero ujma ,Och ,Och……….

 2. Dzięki za podanie tych informacji ale nie są one pełne , bo brakuje sumy jaką otrzymali przez te cztery lata półradni czyli sołtysi tak dzielnie wspierający sesje RG.A to też nie mała kwota.

 3. Całkiem niezła kasa wójta. Tym bardziej ,że przez 4 lata tylko rozkładał ręce i wzdychał ,że nic się nie da zrobić. Pozdrawiam wszystkich czytelników.

 4. Jeden Pan startujący do rady powiatu tak porozwieszał plakaty (wszędzie) ze boje się podnieść pokrywkę od graczka, bo może mi z pod niej wyskoczy- czy wy macie nas za durni ?

  • Dokładnie, za niedługo to przy karcie do głosowanie będzie wisiał. Podoba mi się kulig i śliwa nie wieszają banerów bo wszyscy wiedza kto kandyduje na wójta. Roj z tymi banerami trochę przesadza. Banerem mnie nie przekona jak 4 lat nie dał rady. Patalita obwiesił się wszędzie – przesada wręcz nie smacznie to wygląda.

 5. Może by tak radny Marek P. z wiadomym biznesem zasponsorował za to pasmo sukcesów wycieczkę całej już radzie. Może wreszcie by się przewietrzyło w tej radzie.

  • I bardzo dobrze że ma, chodzi tylko o to że jako radny w pewnym stopniu jest odpowiedziany za to co mamy ? mógł się sprzeciwiać zadłużaniu gminy a jak było ??? Czy był przeciwny ? ktoś się orientuje, chciałbym oddać na niego swój glos ! był przeciw czy klepał wszystko jak leciało ???

 6. W gminie nie ma na nic. Idzie do Roja matka chorego dziecka w skrajnie złej sytuacji materialnej i mieszkaniowej. Prosi o pomoc. Co słyszy. Nie bo nie!! Nie ma!! Powiem tak stanowisko zaufania publicznego do czegoś zobowiązuje. Nie tylko do nabijania kabzy, gdy w gminie nie ma na nic!

 7. Żenada jestem z innej gminy nie mając nic do roboty wpadłem na ten portal mam kolegę z Łapanowa, który ma 450 zł. diety jako przewodniczący komisji miesięcznie, Panie Janie myślałem, że Pan dobierze lepszych ludzi do propagandy bo to jest przykre ośmieszacie się i Gminę Łapanów.

 8. Marna ta Kampania Pana Kuliga jakby Roj miał jaja i Kuligowi powyciągał przekręty to już Pana Jan by nie było w wyborach. Panie Robercie, kto ma miękkie serce ma twardą dupę.

 9. Jestem emerytem już nie będę radnym zrezygnowałem przez ten portal 400 zł. diety miesięcznie to majątek, Kuliga […] zróbcie Wójtem.

 10. Takie przekręty jak robił […] to mu nikt nie dorówna jak budowali mosty to właściciele firm byli zmuszani do kupna materiałów na Rolbudzie.

 11. Niech Pan napisze co Kulig zrobił z kredytem 10, 5 ml. zł. na Gimnazjum w Łapanowie bo to o wiele większe pieniądze. Była ściema radnym którą biedaki kupili o budowie Gimnazjum a kasę szlak trafił.

 12. Czyli przeciętny radny otrzymał ok 350 zł miesięcznie …… No …. rzeczywiście się nachapali …… :)))) lol . Trzeba było podać za 12 lat to by były dopiero sumy…..

Komentowanie jest wyłączone.