Oto największa afera w historii Łapanowa. Dobierają się do niej!

Skończyły się żarty! Okradali Łapanów? Prokuratura wkracza do akcji!

Dobrze wiecie, że sprawa wodociągu i tego, co wyszło przy okazji jego skażenia, to jedna z największych afer w historii Łapanowa. Rozmawia się o tym na Rynku! Prokurator, policja… Zatrzymania, zarzuty… W tle donosy, tajne nagrania, których nowy wójt podobno jeszcze nie słyszał. I wielomilionowe straty!

Oto, co wiemy:

W sprawie kradzieży wody w […] na szkodę Gminnego Zakładu Komunalnego w Łapanowiew okresie od bliżej nieustalonego dnia 2007 roku do września 2018 roku…

Oto sprawa, którą ma się zająć Prokuratura Rejonowa w Tarnowie.

Jak wynika z naszych informacji przy okazji śledztwa w sprawie skażenia wodociągu na jaw wyszły fakty, które nigdy miały nie ujrzeć świtała dziennego. Podobno obciążają dwóch byłych wójtów. Cała sprawa może zaś dotyczyć strat dla gminy sięgających MILIONÓW!

Jak wynika z naszych informacji, pewna firma z Łapanowa od lat mogła mieć dostęp do „lewego” ujęcia wody z wodociągu. Sprawa pewnie by nie wyszła, gdyby nie skażenie z zeszłego roku i prokuratorskie śledztwo.

Z naszych informacji wynika, że firmę zdradziły liczniki. Sprawa pewnie by nie wyszła na jaw, gdyby nie one. Otóż nagle okazało się, że odprowadza ona wielokrotnie więcej ścieków, niż pobiera wody!

Skąd różnica?

Zgodnie z naszymi informacjami już rok temu o wszystkim miał być poinformowany były wójt Robert Roj. Miał uzyskać dostęp do tajnych materiałów. Według pobieżnych wyliczeń gmina, czyli wszyscy mieszkańcy, może być na tym stratna nawet kilka MILIONÓW!

Zgodnie z informacjami jakie mamy, dopiero wiosną tego roku firma została zmuszona do dostowowania jakości wypuszczanych ścieków do możliwości oczyszczalni. Dopiero tak udało się doprowadzić do sytuacji, że Stradomka nie jest zatruwana. Na opłaty wstecz firma dostała jednak niepisaną abolicję…

Pytanie skąd „lewy” pobór wody? Zgodnie z naszymi informacjami było to tolerowane co najmniej od 2007 roku! Przy pełnej świadomości władz gminy.

Można się spodziewać, że firma może tłumaczyć niezgodności użytkowaniem własnego ujęcia wody. Problem w tym, że mimo wywiercenia studni nie było w nich pomp ani zgody służb sanitarnych. Tak przynajmniej wynika z naszych informacji.

Teraz tą sprawą zajmie się prokurator.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
30 Comments

 1. Nie ma co narzekać Trzeba wyegzekwować od ubojni chociaż ze dwa miliony na bieżąco prawidłowo naliczać zaś mieszkańcom jako że dzięki nowemu wöjtowi nieprawidłowości się nie powtórzą i można będzie obniżyć ceny ścieków bo ta podwyżka ostatnia jest dotkliwa i w tym wypadku nieuzasadniona.

  • Anonim – jak dowiesz się jaka jest faktyczna cena 1m3 wody (koszt jej dostarczenia) i podobnie jeśli chodzi o odprowadzanie ścieków – czytaj ile jest dopłacane, to wówczas pisz o obniżkach.

 2. ..już po wyborach:) emocje opadły? Przeczytajcie z uwagą te dwie decyzje, uzasadnienie, wydane w przybliżonym czasie

  porównajcie tabele odprowadzania scieków !!! gmina dopłaca ponad 7 pln do 1m3. Dlaczego, chyba nie trzeba wyjaśniać. konsekwencje tak długoterminowego działania powinny zostać wyciągnięte wobec wszystkich którzy wiedzieli o tym bezpośrednio jak i wobec tych którzy sprawowani nadzór nad jednostkami organizacyjnymi.

  Panie i Panowie radni do pracy. Musicie wiele zmienić w Łapanowie. Oglądałem transmisję z sesji. Nie ulegajcie presji starym i nowym „władzom”, „wyjadaczom”, musicie mieć odwagę powiedzieć NIE. po to WAS wybraliśmy.

  https://bip.malopolska.pl/uglapanow,a,1467806,decyzja-panstwowego-gospodarstwa-wodnego-wody-polskie-w-sprawie-zmiany-taryf-za-zbiorowe-zaopatrzeni.html

  https://wodypolskie.bip.gov.pl/rzgw-w-krakowie-taryfy/decyzja-kr-ret-070-257-2018.html

  • Nadzór nad Gzk prowadzi tylko i wyłącznie wójt.Roj powinien był pogonić kierownika i zastępce.Zgłosić sprawę do wyjaśnienia .Obsadzić kierownika z poza UKŁADU .Dlaczego nic nie zrobił kompletnie Nic ???.

 3. Musiała interweniować Regionalna z Krakowa i zobligować Okręgową do przekazania materiałów Rejonowej (ten sam budynek inne piętro ).Pewnie jeszcze ktoś, coś ,kogoś,zobaczymy tak macie plecy.Pozdrawiam wszystkich.

 4. Jedno jest pewne nie musimy wstydzić się naszego reprezentanta w powiecie. Pan Ryszard odzwierciedleniem wysokiej kultury osobistej, wiedzy. A najważniejsze co nim kieruje to praca ponad podziałami. Współpraca, rozwój i porozumienie.

 5. Teraz to nie tylko przeniosą Gminę do Sobolowa ale też i Powiat 😉 Na poważnie to dobrze że Wójt ma duże znajomości, źle że rada jest z PiS

 6. Witam. Nie tak prędko do więzienia. Kierownik świadomie działający na szkodę firmy nie może się uchylić zgodnie z prawem od wyrównania strat. Oczywiście nie w pełnym zakresie bo w tym momencie to już trzeci kierownik Jednakże właśnie od tego jest rada i wójt by zażądać od dwóch obecnych za okres w którym zarządzali współodpowiedzialności finansowej jest to jak najbardziej do wyegzekwowania na drodze sądowej. To przez to właśnie zarządzanie gzk, mieszkańcy otrzymali teraz dotkliwe podwyżki opłaty za odprowadzanie ścieków jednocześnie wszyscy sponsorujemy w dalszym ciągu ubojnie. Niechże obecna rada weźmie się do jakiejś pozytywnej roboty i zawalczy o odzyskanie pieniędzy , naszych wspólnych.

 7. Oczywiście jeżeli miał wiedzę to również ponosi odpowiedzialność , jako osoba publiczna ma obowiązek o powiadomieniu odpowiednich organów .

 8. Panie Manys zaskakujące jest to, że przemilczał Pan tak doniosły fakt jakim jest wybór wicestarosty z ziemii łapanowskiej! Przypadek? Nie sądzę.

  • Co Cię zaskakuje? Że nie piszemy o podziale łupów w Bochni? A jakie to ma znaczenie dla Łapanowa? Oczywiście, że nie przypadek. Bo chyba ten wicestarosta, to ten sam, który przez cztery lata był radnym. Czy się mylę? To teraz pytam: jakież to są jego wiekopomne dokonania? Bo ja wiem tyle, że WTZ-y przez kilka lat nie mogły się doprosić w Bochni nowego busa, a ludzie z Wolickiej od kilku lat bezskutecznie proszą powiat o progi zwalniające. To teraz oświeć mnie proszę: jakież to znaczenie dla Łapanowa ma ten jakże doniosły fakt, że chłopcy tak, a nie inaczej podzielili się stołkami? Jakież to wielkie znaczenie dla Łapanowa ma ten jakże doniosły fakt, że facet, który przepadł w wyborach dostał koło ratunkowe w postaci funkcji wicestarosty? Dla mnie to bardziej śmieszno-żenująco-straszne, niż doniosłe. Ale oczywiście gratuluję Panu wicestaroście i życzę powodzenia w pracy! Tylko żeby jeszcze Łapanów coś z tego miał! Bo że on będzie miał pensję to oczywiście miłe – dla niego. No, chyba, że ten wicestarosta zrobi wreszcie te progi na Wolickiej tak jak obiecał. A… To co innego! Wtedy napiszemy! I nawet pokażemy!

   • Karol jesteś tak słaby, że masakra. Najpierw zamieszczałeś artykuły żeby głosować na Bukowca bo ziemia bocheńska musi mieć przedstawiciela. Teraz jak ziemia łapanowska ma przedstawiciela na takiej funkcji piszesz że to bez znaczenia. Śmiech. Ten facet dostał w wyborach 2 razy więcej głosów niż w 2014 r. więc nie pieprz o kole ratunkowym. Twój portal pierze tylko łapanowskie brudy szerszego spojrzenia zero. Zauważ jak prowadzi portal p. Stodolny z bochnianin, nie dorównujesz mu ani do pięt.

    • Jeśli Ci nie odpowiada, nie ma obowiązku tu wchodzić. Ale miło, że zaglądasz 😉
     A ja dalej nie wiem jakież to doniosłe dzieła Łapanów zawdzięcza postaci Pana wicestarosty 😉 A miałem nadzieję, że mnie oświecisz 😉

     • Nie poprostu uważam, że wybór wicestarosty z tej gminy ma dla tej gminy znaczenie i powinieneś po prostu o tym poinformować bo od tego jest ten portal. Ma również znaczenie dla obecnego Wójta któremu zarzucano że nic nie zrobi z powodu zwycięstwa PiS. To jest bardzo ważne dla tej większości ktora poparła Śliwę, a oni też są czytelnikami Twojego portalu.

     • Musisz wybaczyć, ale na razie to ja tu jestem wydawcą. Pozwolisz więc, że to ja będę decydować jakie materiały się tu będą znajdować, a jakie nie. Od czego ten portal jest, a od czego nie. O czym informuje, a o czym nie.
      Jak widzisz u nas nie ma i nie będzie rubryki „decyzje kadrowe”. Celowo! M.in. dzięki temu właśnie portal notuje prawie 1,3 mln odsłon w ostatnim roku, a nie 130 😉
      Nadal się od Ciebie nie dowiedziałem czego doniosłego dla ziemi łapanowskiej Pan wicestarosta dokonał przez ostatnie cztery lata, jako radny? Poczekamy więc czego dokona teraz? 😉
      I na tym proponuję zakończyć tę dyskusję, bo do niczego nie prowadzi.
      Pozdrowienia

     • Wydaje mi się jednak, że po pierwsze powinieneś wkońcu przyznać, że jesteś nie tylko wydawcą, ale i redaktorem naczelnym i że cały zespół który miałeś od Ciebie odszedł. Niemasz na tym portalu nikogo poza sobą. Po drugie jeśli jest tak jak piszesz to ten portal nie jest dla mieszkańców ponieważ nie dostarcza im wszystkich informacji tylko wybrane a to nie jest profesjonalne dziennikarstwo. Piszesz o Wójcie Śliwie którego nie popierałeś i uważasz że to ma znaczenie dla gminy natomiast wybory w powiecie twoim zdaniem znaczenia nie mają heee… smutne. Po trzecie moim zdaniem już czujesz wewnętrznie że w Twój rząd w przyszłym roku może Cię nie zatrudnić… bo go po prostu nie będzie. Na koniec powiem tak ucz się od prawdziwego portalu informacyjnego Bochniain.pl który pisze o wszystkim niezależnie czy coś się naczelnemu podoba czy nie. Jeśli chcesz się dowiedzieć co dokonał dla gminy obecny wicestarosta odsyłam do jego fb i podsumowania kadencji…. I odwrócę pytanie… Czemu ie pytasz co dla gminy dokonał obecny Radny Powiatowy PiS gm Łapanów i czemu nie porównujesz jego wykształcenia i kompetencji w stosunku do obecnego wicestarosty? Karol naprawdę #żal jak to pisałeś w trakcie kampani. A może coś o wizycie Szydło w Gdowie i pomimo to zwycięstwie Wojasa? Jesteś partyjny jak cholera i nie pieprz że nie!

     • Gada, że nie piszę o decyzjach kadrowych, a co pisał o decyzji kadrowej Roja co do p Skarbnik, nie pisał? Pisał!

     • Szanowny Panie Redaktorze oraz internauto piszący pod pseudonimem „Do Manys”. Dziękuję bardzo za zainteresowanie moją skromną osobą i moimi dokonaniami przez ostatnie cztery lata, a także wyborem na stanowisko wicestarosty Powiatu Bocheńskiego. Uważam, że jako Radny Powiatu ostatniej kadencji pracowałem solidnie w Radzie. Starałem się z całych sił robić coś pożytecznego dla Mieszkańców Gminy Łapanów oraz zabiegać o inwestycje na jej terenie. Oczywiście, ubolewam nad tym, że nie wszystko co zamierzałem udało się zrobić, mam nadzieję, że niezrealizowane projekty uda się przynajmniej w części wykonać w obecnej kadencji. Dlatego proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc w tej kwestii, również moich oponentów politycznych. Wspólnie ponad podziałami możemy zrobić na pewno więcej niż osobno, podzieleni różnymi waśniami, niekoniecznie ważnymi dla problemów Mieszkańców.
      Nadmieniam, że stanowisko, które mi powierzone nie jest „kołem ratunkowym” w sferze materialnej, gdyż miałem również przed wyborem z czego utrzymać siebie i rodzinę. Dla mnie to stanowisko jest narzędziem, służącym lepszemu rozwiązywaniu problemów Mieszkańców w różnych obszarach ich życia i to tyle w tej kwestii.
      Na koniec, dziękując Radnym, którzy oddali na moją osobę swój głos, obiecuję, że będę się starał, „żeby jeszcze Łapanów coś z tego miał” i nie tylko. Serdecznie pozdrawiam, Drożdżak Ryszard.

     • Dzięki za komentarz Panie Starosto!
      Gratulacje i powodzenia w pracy! Mam nadzieję, że Łapanów będzie miał dzięki temu więcej przychylności w starostwie, niż przez ostatnie cztery lata. Bo doskonale Pan wie, że za starosty Węgrzyna Łapanów, jakby to powiedzieć, nie był doceniany, a Wy, jako radni, zrobiliście dla gminy niewiele. Żeby nie powiedzieć ‚nic”. Czego zresztą efekty zobaczyliście w wyborach.
      Powodzenia i oby to się rzeczywiście zmieniło.
      Pozdrowienia
      PS. Gdyby był Pan zainteresowany komentowaniem pod nazwiskiem, możemy założyć Panu zweryfikowane konto imienne. Da to Panu możliwość bieżącego informowania o działaniach. Niezależnie od tego, jeśli tylko będziecie Państwo mieć w starostwie sprawy, które Waszym zdaniem będą istotne dla mieszkańców Gminy Łapanów, prosimy o informacje na: kontakt@mojlapanow.pl

 9. 21 miesięcy śledztwa w sprawie niezgodności liczników pomiędzy poborem wody a zrzutem ścieków. Odpowiedzialność kierowników GZK. Proszę nie mieszać w to obecnego wójta.

 10. Jeśli się to potwierdzi to Kryminał dla Roja i nie tylko zbłąkane owieczki które oddały głos na tego …niech dadzą na msze że ich (guru)przegrał wybory

  • Nie, obciążają dwóch kolejnych wójtów. Sorry, ale za coś brali hajs… Kierownicy to mogą iść do więzienia!
   Co jest nadinterpretacją? Fakty? Obudź się!/Pzdr 🙂

   • Nie do końca chyba panie redaktorze bezpośrednio nadzór prowadzi kierownik gzk następnie jest od tego referat w gminie . Wójt po uzyskaniu informacji powinien zlecić kontrolę wewnętrzną i w wyniku takiej kontroli zawiadomić prokuraturę . Bo idąc tym tropem to na samym końcu jest wojewoda . Prośba o bieżące info w tej sprawie . I jeszcze jedno da pan radę ustalić zarobki radnych w gminach sąsiednich , chodzi oczywiście o pieniądze pochodzące za wykonywanie mandatu radnego .
    Pzdr
    Wojtas

  • do Anonim myślisz że o niczym nie wiedzieli byli wójtowie? wiedzieli,wiedzieli tylko za pieniążki cichutko jak mysz pod miotłą chciwość zgubi każdego prędzej czy później.

Komentowanie jest wyłączone.