Nadużycia? W WTZ? Zapraszam do sprawdzania, a najlepiej współpracy!

Jolanta Drożdż z łapanowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej kwituje to śmiechem. – Ależ zapraszam do sprawdzania – mówi. – A najlepiej do pomocy – dodaje.

Redakcja dostała wiadomość, by zainteresować się tym, co się dzieje w łapanowskich Warsztatach Terapii Zajęciowych. Ma tam rzekomo dochodzić do nieprawidłowości i nadużyć finansowych. Jakich? Tego wiadomość nie precyzuje.

O WTZ wiemy wiele. Na przykład, że mieli duży problem ze zdezelowanym busem, który służył do przewozu podopiecznych.

Najpierw odbyła się wielka zbiórka funduszy, następnie wiele próśb, gróźb i błagania. Efekt jest taki, że po wielu miesiacach oczekiwania warsztaty mają już nowe auto. Sprawne.

Oto informacja, jaka przyszła do redakcji:

Witam, z uwagi że jestem mieszkańcem Łapanowa chciałem aby redakcja przeprowadziła także śledztwo dotyczące Fundacji OTWARTE SERCA WTZ ŁAPANÓW (kierownikiem warsztatu jest Pani Jolanta Drożdż) według wielu dochodzi tam do nadużyć w kwestiach finansowych oraz nadużyć w kwestii samej pracy, na tzw. stołkach są znajomi księdza Tadeusza Jarzębaka. Chciałbym aby się Państwo przyjrzeli bliżej działalności tej fundacji.

Przyjrzeliśmy się. Wszystko jest w porządku.

– Dobrze by było, by osoba, która pisze takie rzeczy dowiedziała się najpierw co to są Watrsztaty Terapii Zajćeiowej, na czym to polega, czym się zajmujemy, jakie mamy problemy i jak działamy – mówi Jolanta Drożdż.

Kierowniczka łapanowskich WTZ-ów zaprasza wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek wątpliwości do rozmowy, sprawdzania…

– Każdy może przyjść, zobaczyć, a najlepiej pomóc. Przyda się każda para rąk – komentuje.

Pracy nie brakuje. WTZ-y mają obecnie 45 wspaniałych podopiecznych. Kierowniczka dodaje, że warsztaty rozliczają się z każdej złotówki. Na wszystko mają dowody, faktury, rachunki… Konsultowany jest każdy zakup i każdy wydatek, bo pieniędzy niestety ciągle brakuje. Jednym słowem – pełna przejrzystość.

– Ale może czegoś nie widzimy, albo nie wiemy więc chciałabym te nieprawidłowości zobaczyć – podsumowuje.
4 Comments

  1. ZŁE PANUJE TAM SAMOPOCZUCIE NIE ORGANIZUJĄ NAM ŻADNYCH WYCIECZEK A JAK BĘDZIE CZEBA TO WEZWIEMY TELEWIZJE POLSKĄ TVP INFO.NIE ROBIĄ NAM NAWET ŚNIADAŃ I PUJDZIEMY Z TĄ Z PRAWĄ DO PROKURATURY ALBO DO SĄDU.

  2. Znam warsztaty terapii zajęciowej. Sama chodziłam. Koszmar. Podopieczni muszą każdą nieobecność zgłaszać.
    Personel potrafi ingerować w życie intymne podopiecznych. Wtrącić się umieją

    • Jak będzie dobrze na wtz gdyż Pani kierownik obieła stanowisko po cichu z instruktora na kierowniczke a teraz po drugie pan […] który jest gospodarzem w najbliższych latach ma zostać instruktorem a jest osoba też niepełnosprawną śmieszne ale takie cuda tylko w Łapanowie

Komentowanie jest wyłączone.