Nadchodzi nowy wójt! Kogo wybieracie? [GŁOSOWANIE]

Za rok kolejne wybory samorządowe. Wytypowaliśmy wielką dwudziestkę kandydatów do schedy po Robercie Roju.

Kogo wybieracie?

Zdaniem wielu z Was obecny wójt sobie nie radzi. Poprzedni był jeszcze gorszy. Obecny nie zrobił nic. Poprzedni zadłużył gminę. Inwestycje leżą, a Łapanów traci.

Za rok kolejne wybory – będzie szansa, by to zmienić. W gminie nie brakuje osób, które mogą tę sytuację zmienić. Na naszej liście do głosowania są tacy, o których wiadomo, że będą za rok kandydować. Są tacy, którzy się jeszcze zastanawiają. Tacy, o których na razie nikt nie mówi i tacy, którzy co prawda o kandydowaniu na razie nie myślą, ale mogliby się sprawdzić na stanowisku wójta.

Tak czy inaczej, za rok staniecie przed wyborem – kto zostanie wójtem Gminy Łapanów na kolejne cztery lata. Robimy więc pierwszą przymiarkę… Oddajemy po jednym głosie.

Nowy wójt do ogarnięcia będzie miał spory dług, musi ściągnąć inwestycje i postawić gminę na nogi. Zdaniem wielu z Was bez radykalnej zmiany i wymiany pokoleniowej się nie obejdzie. Zatem kto?

Do wzięcia jest robota na cztery lata, sporo problemów, ale też niezła pensja.

Którego z tych kandydatów widzicie w fotelu wójta? Jeśli macie innych – wpisujcie ich w komentarzach. Może dzięki temu zdecydują się kandydować.

* kandydaci nie byli pytani o zgodę. Lista powstała na podstawie sugestii Czytelników. Obecność na niej nie oznacza chęci kandydowania.

Kto będzie najlepszym wójtem?

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
100 Comments

 1. Historia kołem się toczy. „Wszyscy czekają na trzeciego, kto wystartuje”. Nie wiem kto wystartuje, im więcej kandydatów tym większa szansa by wygrał ktoś zupełnie z przypadku. W 2005 roku było 27 kandydatów na prezydenta RP, oficjalnie zarejestrowano 11 kandydatów, kto przeszedł do drugiej tury: np STAN TYMIŃSKI – człowiek zupełnie u nas nie znany, przegrał z nim ŚP Tadeusz Mazowiecki!!!. Im więcej będzie kandydatów, tym większe rozproszenie głosów i większa szansa na wygranie przez „dowolnego kandydata”. Proszę pamiętać, że nie zawsze wyborcy „głosują za” często wygrywają Ci, na których nikt nie głosował, ale głosował przeciw innym kandydatom!!!.

  P.S. Do Danka „na dnie zalewu” (woda już zimna, pora wracać do cieplejszych miejsc). „…prosty przekaz idzie w masy, bełkot do nielicznych…” To czemu rządzą nami bełkocący i większość ich popiera???. Pozdrawiam 🙂

  • Andrzejku mną nikt nie rządzi to po (uno)
   Jeśli rządzą Wami bełkocący to właśnie efekt niezrozumienia przez większość bądź wiara w mniejsze zło,danie zaufania które legło w gruzach,mam nadzieję że za rok znajdzie się ktoś kto dotrze do mas i te masy pójdą za tą osobą to po (due).
   Andrzejku dla kogo zimna dla tego zimna,miejsce moje jest wyborne (do pieca nie trzeba dorzucać)po (tre).
   Pozdrawiam 🙂

 2. wszyscy czekają na tego trzeciego co wystartuje. Ten kto Stawia na Robka Roja, stawia na totalne nic nierobienie. Z pustego i Salamon nie naleje, ale są różne możliwości ten człowiek ich nie dostrzega. Bazuje, nie przepraszam żeruje na środowisku z którego się wywodzi i tam liczni tez nie mają o nim dobrego zdania. Brakuje mu zapału, kreatywności, nie umie i nie chce z ludźmi rozmawiać. Najlepiej czuje się przed monitorem bo tam najbezpieczniej. To nie jest ten chłop co powinien rządzić Gminą, to nie jego miejsce i czas.

  • chyba mieszkasz gdzieś daleko bo to co piszesz to twoja opinia a jak porozmawiasz na miejscu z ludzmi to maja odmienne zdanie. Większość sobie chwali że nie obiecuje gruszek na wierzbie. Gadać to potarfisz kandyduj jak masz wizje i checi, udowodnij ze sie da czekamy na twoje nazwisko na tej liscie, a moze już jest??? Więc czekamy na program, harmonogram inwestycji. Gadac przed monitorem kazdy potrafi ty jesteś tego najlepszym przykładem…

   • Mam w rękach program Wyborczy Wójta i tak samo jak nie obiecywał gruszek na wierzbie, tak nic nie zrobił i nie zrobi. Mało mówił, a jak już coś powie to ciągle to o winawach zawionych poprzednika i tak całą kadencję. Każdy tak efektywny Prezes szybko zostaje za drzwiami firmy.

   • Wybory to Roj wygrał i tu się zgodze bez żadnego programu, czy planu inwestycyjnego. Wygrał bo ludzie chcieli zmian. Zaten teraz też stawiamy na zmiany byle by z wizją rozwoju gminy a nie narzekania na byłego wójta.

  • „nie umie i nie chce rozmawiać z ludzmi” ty chłopie chyba go nie znasz, jest wbrew odwrotnie. choć znam go tylko dlatego ze uczył mnie wuefu to gdy w sklepie mówie mu dziendobry (dobra kultura tego wymaga) to nie dość ze odpowie to zawsze jakies zdanie zamieni ze mna choć wiem ze pewnie za bardzo mnie ze szkoły nie pamięta. Na dodatek z tego co słsze to nie obiecuje ale stara sie prosby mieszkanców realizować w miare swoich mozliwośći i potrzeb bo sa rzeczy pilne i pilniejsze. a nie tak jak za poprzednika było ze obiecać nic nie kosztuje 🙂

 3. ciekawe co za rok napisze portal mój łapoanów jesli by pan robert kandydował i znów wygrał? bo z z tego co na zywo słysze i widze ma tyle samo zwolenników jak i przeciwników.

   • Osobiście nie głosowałem w poprzednich wyborach, teraz pójdę i zagłosuję na Pana Roja nie miałem pojęcia że tyle dlugów musiał spłacać, poprzednik bez honoru tylko mu kłody rzuca pod nogi. Nie ważne dla niego dobro gminy tylko koryto.

     • A co to ma do rzeczy ? To Roj ma się zamiar do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej zasłaniać długami poprzednika ? Żen… Po to chyba na niego głosowałem żeby sobie z tym długiem poradził a na razie dług rośnie . Nie umie to niech się poda do dymisji ! Na dzieci nie ma a na swoich z urzędu idą miliony to jest […]

     • 30 x tyle splacił, odkupił część wyprzedanego majątku, oprócz tego cały czas coś jest robione. Jak […] to sie nie dziwię że niewiele wiesz o zadłużeniu jak i o inwestycjach.

     • Do olka poniżej napisz lepiej że gminę dał pod zastaw dom kultury i kredyt od simensa zaciągnął z radą nie mówiąc o tym co polikwidował 🙂

    • no Dariusz! Właśnie przez to koryto przegra!! Wszedł do Gminy i jak mógł tak się przypodobał. Pensje w górę dla sitwy!! To nic że dług jest jaki trzeba. To nic, że dzieciakom kuchnie musi zlikwidować, to nic że socjalne nauczycielom nie wypłaca. Mogą iść we wakacje na zalew taki piękny stworzył! Nie ma na wiele. Na korytko swoje mają!! Na wycieczki ma z sitwą zagraniczne, na dwu dniowe Dni Łapanowa ma!! Zastaw się pokaż się!!! TO JUŻ NIE DZIAŁA! za jego wieczny bal odpowie każdy z NAS!!!

 4. Proponuję Tymińskiego z czarną teczką z pewnością zachwyci mieszkańców Łapanowa tak jak kiedyś Polaków a tak poważnie chyba nie ma takiego który byłby wystarczająco dobry chyba że […] da się jednak przekonać. Takich wspaniałych ludzi nam tutaj potrzeba. Zastanawiam się co […] zaproponuje przed samymi wyborami skoro już rok przed organizuje […] aż się boję do czego się posunie […].

  • Ha ha dawno nikt mnie tak nie rozbawił. On […]???? […] na niewyobrażalną skalę, Wszystko […],dla […] wyatarczy się rozejrzeć […] itp. Moglabym wymieniać bardzo długo.

   • […] odszedł na emeryturę zostawiając szkołę w rękach Pani dyrektor i jej pupilków WF-istów co z tego wyszło wszyscy widzieli. teraz Gmina ma problem z WF-istami 🙂 A szkoła ma się bardzo dobrze.

    • Boli cie prawda bo zniszczył szkolnictwo zawodowe w łapanowie, likwidując kierunki z ktorymi kojarzyła sie tak szkoła a otwierał nowe pod synalków. Potem przyjmował ich do pracy w swojej placówce. takie rzeczy tylko rumcajs.Jak chodziłem tam do szkoły to spawaczy i ślusarzy było po dwie klasy na jeden rocznik po kilku latach jego polityki w szkole było juz o połowę mniej.

 5. Proponowana lista kandydatów jest jak:

  „Wysublimowana instalacja plastyczna, która aczkolwiek abstrahuje od altruistycznych sofizmatów i metafizycznego pietyzmu, to w konkluzji artysta był w swej wizji sugestywny, co zapewne jest w stanie udowodnić empirycznie. Mówiąc prościej propedegnacja deglomeratywna załamuje się w punkcie adekwatnej symbiozy tejże wizji. Przedostatnim ogniwem tego łańcucha myśli artystycznej było przysłonięcie pamiątkowej tablicy, by ostatnim jego elementem stał się nacechowany artyzmem finezyjny paradoks”

  • AndrzejS
   abstrahując od Twojego komentarza żywcem ściągniętego z (wujka google)dochodzę do wniosku iż chciałeś zabłysnąć w dobie prostego przekazu jednak nie zabłysnołeś,poszedłeś na łatwiznę dlatego otrzymujesz note niedostateczną,bardzo mi przykro,amen.

     • I tu nie masz racji. Cytowana odpowiedź (sekretarza gminy w Kamieniu Pomorskim) jest równie abstrakcyjna, jak prezentowana tu lista kandydatów!. Choć może nawet mniej… I to jest to co łączy 😉

     • AndzrzejS nie wiem dlaczego ta lista jest dla Ciebie aż tak abstrakcyjna? a jeśli tak jest to mogłeś napisać to w jednym zdaniu i ok a nie rozwodzić się i porównywać do sekretarzy itd…prosty przekaz idzie w masy bełkot do nielicznych…

  • Nina sprzeda Cię ale za to wieś zarobi,poświęcenie dla ogółu jest na plus,więc nie narzekaj może przyszły kupiec będzie dla CIEBIE wyrozumiały,kochający i ozłoci Cię jak palestyńską kozę…

 6. Takiego Wójta jak Pan Jan to już w gminie nie będzie, dziwie się tym którzy nie doceniają jego zasług i tyłu inwestycji których dokonał. Zadłużenie samorządów w Polsce jest powszechne jeżeli się chce wykorzystać szanse w postaci środków z UE to trzeba inwestować i dokładać do tego. Być może to przedostatnia perspektywa finansowa dla Polski. Ten człowiek miał na gminę pomysł i ma nadal. Jest człowiekiem doświadczonym i jeżeli czuje się na siłach powinien startować. Miał poważaniem w środowisku wielkiej polityki dzięki czemu wiele niemożliwych spraw dla gminy zalatwil. A takie […] *czarne klacze to śmiech, niech one właśnie do tego ogródka idą i z pieskiem.

 7. Dajcie spokój już!
  Nie promujcie starych ub[…]ów i wuefistów.
  nieważne kto będzie. Niech będzie w końcu ktoś kto umie rządzić gminą a nie urzadząć swoje otoczenie!!1

 8. Kuliga już nit nie chciał i nie chce, poza jego dobrymi znajomymi. Roj zawiódł na całej linii. Jest a jakby go nie było. Naprawdę potrzebna jest zupełnie obca nowa krew.!

 9. Dajcie już spokój! Żadnego Roja, żadnego Kuliga, żadnego urzędnika obecnego. Niech w końcu bedzie to ktoś kto umie rządzić. Nawet z batem w ręku.

 10. ja bym na to poszedł. Na osobę spoza układów, spoza tego światka, na prawdziwą Kobietę z jajami. zw tej gminie są takie!

   • to tylko wywiad robiony przez portal dla p j.k. kogo mozna by było wystrawić zeby rozbiły sie głosy przeciwników gdyby j.k. znów chciał startowac

    • Jak wystartuje to sie dowie prawdy, w poprzednich wyborach duzo ludzi było zastraszanych ze jak przyjdzie Roj to bedzie zwalniał, likwidował szkoły itp. teraz ludzie już wiedzą że to były osczerstwa J.K i jego świty. Kulig obiecywał gruszki na wierzbie byle tylko się utrzymać, na sczęscie wyborcy nie dali się oszukać. A wiekszość tych oszukanych i zastraszanych teraz zagłosuje na Roja lub kogoś innego byle nie kuliga czy jego przy..pasa m.d

 11. Bo to dziwne trochę. Wiadomo Roj, Kulig. A wiele osób jest 100 razy lepszych tylko się nie zgłoszą. Tam trzeba silnej mocnej osoby! Nie miziołka co myśli jak swoją kieszeń napełnić! Żadnego co już był nie trzeba. Niech Pani Jola weźmie się i to […] w całości. Jak baba rządzi to zawsze się układa inaczej! Zwłaszcza taka baba jak ona. (przepraszam za babę).

 12. jesli pan […] et czerepak zostanie wojtem to dalsze losy gminy beda postawione pod wielkim znakiem zapytania jak wszystkie urzedy prowadzone przez owego osobnika..

Komentowanie jest wyłączone.