Wędkowanie na zalewie to nie targ. Błędnie wydrukowali

Mamy efekt kolejnej Waszej interwencji. Pan Darek poruszał kwestię buletów sprzedawanych nad zalewem. Przypominamy:
Chcialem poruszyć kwestię sprzedaży biletów za wędkowanie na zalewie – cena 10 złotych. Pomijam temat czy jest ryba, czy nie bo to było. Było to już poruszane i osoby zainteresowane wiedzą co i jak… Ale kto wydał polecenie i kazał rozpowszechniać (sprzedawać) bilety za wędkowanie do połowy czerwca wędkarzom z napisem na bilecie „OPŁATA TARGOWA”!? Dzień 29.05 (niedziela), 04.06 (sobota) i 11.06 (sobota) to tylko część biletów z taką adnotacją, jakie zakupilem i zatrzymalem dla siebie. Moje wątpliwości budzi fakt, że przecież wędkuję na akwenie wodnym, a nie na placu targowym i z tego co wiem to targ w Łapanowie jest w zupelnie inny dzień, niż sobota bądź niedziela. Jak te pieniądze będą rozliczane? Czy gmina podciągnie je pod utarg ze sprzedanych biletów na targu? Jeśli tak, to niby dlaczego? Jak można sprzedawać oplatę targową jako bilet pozwalający na wedkowanie? bardzo prosze o interwencję.
Co na to gmina? Mamy odpowiedź:
Urząd Gminy w Łapanowie uprzejmie informuje, że bloczki “Opłata targowa” o nominale 10 zł zostały błędnie wydrukowane i wydane – powinny zostać wydrukowane i wydane bloczki “Opłata jednorazowa” o nominale 10 zł, błędnie wydane bloczki zostały zwrócone. Dochody uzyskane z tytułu opłat za wędkowanie zostały wpłacone na rachunek bankowy gminy i zaliczone do dochodów z zalewu z tytułu wędkowania.
Od 18 czerwca 2016r. w godzinach otwarcia ośrodka pobrane opłaty są udokumentowane paragonami z kas fiskalnych.
5 Comments

  1. O da się przyznać do (winy)? da się!!! da się naprawić błąd? da się!!! pytanie czy ze szczerego serca osób decyzyjnych i w trosce o wędkarzy czy z tzw.postawienia pod ścianą,nagłośnienia sprawy i konsekwencji z niej płynących……w każdym razie dziękuję (Mój Łapanów) za publikację mojego (listu) artykułu i pomoc w uzyskaniu odpowiedzi chodz nie do końca wyczerpującej ale znamienicie pokazującej bez prawne posunięcia rządzących……

  2. ale kto wydal takie polecenie sprzedaży takich biletów,tego nie podali?
    Pozdrowienia dla P.Darka (dobra robota) i dla Was (Mój Łapanów)

  3. Ojej jaka tragedia. Uff na szczescie jest juz oplata jednorazowa wiec moge spac spokojnie:-D

    Jestescie niemoZliwi

Komentowanie jest wyłączone.