Most w Wieruszycach otwarty! Czyje będzie nosić imię?

Fot. Fb @powiat.bochenski
3.9
(7)

Zaczęło się od tego, że zaczęliście dyskutować nad imieniem, jakie ma nosić nowe rondo w Tarnawie…

Most w Wieruszycach już otwarty!

Nowa przeprawa powstała w rekordowym tempie. Od podpisania umowy do ukończenia prac minęło niecałe sześć miesięcy – pisze Powiat Bocheński, który jest sponsorem tej inwestycji.

Na terenie Gminy powstała inwestycja o wartości ponad 5 mln zł!

Zrealizowaliśmy inwestycję, na którą mieszkańcy czekali już od wielu lat. Szczególnie cieszy fakt, że nowy most został wybudowany w niecałe pół roku, pomimo dużego zakresu prac – mówił podczas uroczystości Adam Korta, Starosta Bocheński.

Powiat otwiera też inne inwestycje na terenie gminy Łapanów. To na przykład nowe rondo w Tarnawie. Tam starosta zaproponował, by rondo nosiło imię Janusza Kuliga. Propozycja ta natychmiast spotkała się jednak z oporem. Część z Was natychmiast zaproponowała, by nosiło ono imię kapelana Ziółkowskiego.

Z ankiety, jaka przeprowadziliśmy na portalu jasno wynika, że chce tego aż 60 proc. mieszkańców gminy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

– Niech rondo w Tarnawie nosi imię Janusza Kuliga, ale wydaje mi się, że najbardziej stosowne byłoby nazwanie mostu w Wieruszycach imieniem księdza Ziółkowskiego! – stwierdziła wtedy Barbara Tarkowska, bratanica i autorka wielu książek o Kapelanie.

Na reakcję starosty nie trzeba było długo czekać…

Teraz wszystko w rękach Rady Gminy!

Mówi Barbara Tarkowska…

Pismo, jakie Stowarzyszenie Pamięć Kapelanów Katyńskich skierowało w tej sprawie do starosty:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.9 / 5. Głosy: 7

Oceń jako pierwszy!
3 Comments

  1. Wszyscy idą na rękę gminie Łapanów, RIO uwzględniając bardzo słaby plan naprawczy ( słaby z powodu usunięcia przez Radę Gminy kluczowych zapisów), powiat realizując kosztowne inwestycje bez wkładu gminy, co nie podoba się okolicznym Wójtom, ZUS przesuwając termin płatności za ubezpieczenie nauczycieli, aby była możliwość zakończenia inwestycji w Kamyku, a Rada Gminy na dzisiejszej sesji nie uchwala bydżetu na rok 2020 pomimo tego, że pozytywna opinia RIO o programie naprawczym przywróciła im taką możliwość. Zastanawia mnie o czym to świadczy? Czy nie umiemy sami uchwalić budżetu tylko oddajemy RIO własne kompetencje, aby ta ścieła znowu wszystko i by mieszkańcom było jeszcze ciężej? Na szczytach władzy mgr prawa stwierdza że wyrok Sądu Najwyższego jest nieważny. Quo Vadis Polsko, Quo Vadis Polsko lokalna łapanowska? Nauka, nauka. WOS i prawoznastwo winno w szkołach wrócić do łask, ponieważ brak wiedzy powoduje, że Wyborcy tak łatwo ulegają manipulacji za chwilową poprawę w socjalu, tracimy gminę, sądy, a ceny i koszty życia szybują w górę…smutny ten czas w naszym kraju i lokalnej ojczyźnie. Janusz Kulig wzbudza kontrowersje? Ludzie kto wpaja Wam taką propagandę? Zawiść, podejrzliwość, upartość, małostkowość, hipokryzja. W tej gminie jeszcze bardzo długo nie będzie dobrze jeśli wszyscy wszystko będziemy mieć w d… i nie dochodzić prawdy, a słuchać propagandy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.