Most w Wieruszycach otwarty! Czyje będzie nosić imię?

Fot. Fb @powiat.bochenski
4.2
(5)

Zaczęło się od tego, że zaczęliście dyskutować nad imieniem, jakie ma nosić nowe rondo w Tarnawie…

Most w Wieruszycach już otwarty!

Nowa przeprawa powstała w rekordowym tempie. Od podpisania umowy do ukończenia prac minęło niecałe sześć miesięcy – pisze Powiat Bocheński, który jest sponsorem tej inwestycji.

Na terenie Gminy powstała inwestycja o wartości ponad 5 mln zł!

Zrealizowaliśmy inwestycję, na którą mieszkańcy czekali już od wielu lat. Szczególnie cieszy fakt, że nowy most został wybudowany w niecałe pół roku, pomimo dużego zakresu prac – mówił podczas uroczystości Adam Korta, Starosta Bocheński.

Powiat otwiera też inne inwestycje na terenie gminy Łapanów. To na przykład nowe rondo w Tarnawie. Tam starosta zaproponował, by rondo nosiło imię Janusza Kuliga. Propozycja ta natychmiast spotkała się jednak z oporem. Część z Was natychmiast zaproponowała, by nosiło ono imię kapelana Ziółkowskiego.

Z ankiety, jaka przeprowadziliśmy na portalu jasno wynika, że chce tego aż 60 proc. mieszkańców gminy. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

– Niech rondo w Tarnawie nosi imię Janusza Kuliga, ale wydaje mi się, że najbardziej stosowne byłoby nazwanie mostu w Wieruszycach imieniem księdza Ziółkowskiego! – stwierdziła wtedy Barbara Tarkowska, bratanica i autorka wielu książek o Kapelanie.

Na reakcję starosty nie trzeba było długo czekać…

Teraz wszystko w rękach Rady Gminy!

Mówi Barbara Tarkowska…

Pismo, jakie Stowarzyszenie Pamięć Kapelanów Katyńskich skierowało w tej sprawie do starosty:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 4.2 / 5. Głosy: 5
2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.