Most w Kamyku. Zaczynają. Zamykają. Rozbierają!

Fot. Czytelnik

Jeszcze kilka dni i stary most w Kamyku przestanie istnieć. Władze zabierają się za rozbiórkę istniejącej przeprawy.

Nie pomogły prośby o remont, apele o rozsądek, petycje ani głośne protesty mieszkańców. Most w Kamyku niebawem przestanie istnieć – władze zaczynają jego rozbiórkę.

Urząd Gminy Łapanów informuje, że od 10.10.2018 r. (środa) do 13.10.2018 r. (sobota), zamknięte będzie przejście przez most w Kamyku w związku z rozpoczynającymi się pracami budowlanymi.  We wskazanym okresie powstanie kładka zastępcza umożliwiająca przechodzenie przez rzekę. Nadal pozostaje aktualny objazd przez Sobolów – takie ogłoszenie ukazało się na stronie Gminy Łapanów.

Inwestycja, na którą po dwukrotnym przetargu gminy nie było stać ze względu na zbyt wysokie koszty została podzielona przez władze na dwa etapy. Pierwszy etap, który właśnie się rozpoczyna to rozbiórka obecnej konstrukcji. Budowa nowego mostu ma nastąpić w przyszłym roku. Gmina nie ma na to jednak zabezpieczonych funduszy.

Rozbiórka ma kosztować 739 tys. zł. W Łapanowie nikt nawet nie sprawdził ile by kosztował remont.

Wójt Robert Roj podpisał umowę pod koniec sierpnia.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
54 Comments

 1. Dajcie spokój z tym mostem jestem z Krakowa mam działkę w Sobolowie i jest prawdą, że most o większym tonażu jest potrzebny. Przeczytałam wszystkie obietnice przedwyborcze Panów na Kandydatów na Wójta Gminy Łapanów ale według mojej oceny Pan Śliwa bije wszystkich, ma kandydatów na radnych, którzy wiedzą czego chcą i składają realne obietnice.

 2. Witam. Zainteresowaładna mnie sprawa działki pod remizą. No ale przecież Kulig miał prawo kupić córce działkę pod warunkiem że za swoje pieniądze. Więc o co chodzi jeśli Możesz wyjaśnić Jakie były kulisy działki POD remizę dla córki może warto by takie sprawy były nagłaśniane dopóty Kulig uważa się za ósmy cud świata. Pozdrawiam.

 3. Córce kupił działkę na której miała być remiza w Łapanowie,Córce kupił działkę na której miała być remiza w Łapanowie,Córce kupił działkę na której miała być remiza w Łapanowie,Córce kupił działkę na której miała być remiza w Łapanowie,Córce kupił działkę na której miała być remiza w Łapanowie,

 4. Panie redaktorze Niech pan zrobi zestawienie tego co robi zastawił bo się chwali to co odkupił ale to co zostawił to nie napisze w ulotce a ludzie nie pamiętają a że jesteśmy w okręgu w którym ludzie są wpatrzeni w PiS jak jacyś Nawiedzeni

 5. Czepiasz się jak pchła na kołnierzu tego mostu. Jak powodzie były i mosty nam zabierala woda to pan Jan jako wójt w mig znalazł pieniądze i mosty postawił.

 6. Prawda jest jedna Kulik to PZPR i takie ma myślenie macie do wyboru Śliwę lub Roja ja głosuję na Pana Śliwę lecz przeciwko Panu Rojowi nic nie mam dostał piękny pasztet z tego co wiem i cała Rada. Gdyby było 15 Salomonów uwierzcie nic nie wymyślą bo takie zadłużenie to katastrofa. Na Kuliga nawet nie zagłosuje małpa bo umie rozbijać orzechy kamieniem.

 7. Będzie nowy most w Kamyku ! Ale najpierw pochodzimy przez 3 lata przez kładkę zbudowaną na podstawie starego mostu i to przy dobrych wiatrach jeśli gmina zdobędzie 20% wkładu własnego przypomnę przetarg na most 8,2 mln zł.

 8. Nie wierzcie w ani jedno słowo Kuligowi specjaliści od kampani wyborczej kazali mu się złapać budowy mostu w Kamyku i na tym robić punkty wyborcze. Pan Jan Kamyk i budowę mostu ma głęboko w du…. Wybory mnie nie obchodzą ale jak chcą budować nowy most niech budują będzie na lata wytrzymaliśmy tyle to jeszcze damy radę a tego cygana Jana znam 50 lat i wiem niech powie co zrobił z działką którą kupił w łapanowie pod remizę wiecie co […]

 9. Nasz Wójt 4 lata temu nie miał żadnego programu, na spotkaniach dwa tylko słowa wypowiedział i wybory wygrał. A wy tak się czepiacie teraz. Obecnie za niego napisali tam na szczycie i się nie narobi by wybory wygrać. Da się da. Tylko ustawić się trza.

 10. Cześć macie rację ludzie śliwy mają zupełnie różne ulotki zaś ludzie Kuliga mają ulotki dokładnie z wypowiedziami Kuliga ale jaja to u kulika nie wolno mieć własnego zdania???. Co Lenin wiecznie żywy ?.

   • Ale jak głosować na człowieka który zamiast własnymi poglądami zainteresować wyborców poglądami Kuliga obietnicami Kuliga i cytatami z programu Kuliga nas ogłupia. Przecież tacy ludzie będą później marionetkami Kuliga forsować kuligowe ustawki przecież tak już było jakie pożyczki chciał Kulig i nieruchomości pod zastaw oddać czy też długi mleczarni umorzyć wszystko mu radni przegłosowali więc ja nie chcę nigdy więcej ani Kuliga ani żadnego z jego ludzi. Rolnicy zostali z niezapłaconym Od miesięcy mlekiem A to ich ciężka praca zaś Kulig z radnymi długi mleczarni wobec Gminy około 230000 przegłosowali umorzenie.

 11. Z mostem o co chodzi najpierw przeczytałam, że Pan Kulig będzie go remontował teraz w ulotkach czytam, że przyśpieszy budowę. Niech Gmina go szybko buduje bo mam już dosyć tych objazdów do pracy i tych bzdetów przedwyborczych.

 12. Zgadzam się z Pani Lub Pana wypowiedzią Pan Kulig załatwił Gminę na minimum 15 lat i to jest prawda tak prowadzi kampanię jak przystało na dyktatora i tak prowadzi owieczki do wyborów. Nie nazywajmy ich baranami bo to nie ładnie. tylko raczej uświadamiamy, że złą drogę wybrali a to prowadzi do bankructwa Gminy.

   • Radni byli robieni w balona zrobiono im wizualizację i pokazywano projekty wstępne na Gimnazjum za które pan Kuli wydał 50 tys. zł i wziął 10 ml kredytu 50 tys wyrzucił w błoto a kredyt poszedł na spłatę zaległości o których radni nie mieli pojęcia bo wszystko trzymane było w wielkiej tajemnicy. Jak by się urzędnik z gminy odezwał to by go zwolnił jak przystało na dyktatora starej komuny.

 13. Ja Wam powiem, Kulig nie jest bez winy, ale 4 lata nami rządził Roj. Pokazał, że na niczym się nie zna. Przed wyborami tylko pokazówka (most w kamyku)na to miał LATA. Teraz tylko jak mysz pod miotłą chowa się pod hasami Pisu. TO za MAŁO!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. Pieniądze w błoto wystarczyło na tartaku kupić grubych desek i po tym czołg by przejechał a kasę przeznaczyć na inwestycje. Ale nie…

 15. Kulig zadłużył pokolenie naszych dzieci. Gdyby jakieś barany wybrały ponownie Kuliga oraz jego ludzi którzy nie mają własnego zdania tylko dokładnie cytują to co Kulig naobiecywał Przykładem niech będzie Daniel. To niech te barany zdadzą sobie sprawę że zadłużają pokolenie wnuków. Bo Kulig następne pożyczki pod zastaw wodociągów zaciągnie ale po nim już nic nie pozostanie. Pozdrawiam.

  • Sam jesteś baran glosuje za kuligiem gmina za niego zmieniła się nie do poznania. Teraz tylko ciągle narzekanie. Baran to jesteś ty pokarzemy wam to w wyborach

  • Po co mi gmina ? po nic ! dla mnie może być zadłużona po uszy mam to gdzieś jedyne czego wymagam to szacunku i poszanowania. Wa***i mnie cały dług gminy. Ale buty i arogancji nie zniosę.

  • Ooo ktoś jednak zauważył, że radni kuluga to potencjalne maszynki do głosowania i słupy. Jak można być tak durnym żeby wszystkim radnym zrobić taką samą w swej treści ulotkę i niby że to każdy sam przygotował i się podpisał. To jest po prostu śmieszne i żenujące. Co myślał, że ludzie nie zauważą? U Śliwy przynajmniej każdy radny pisze konkretnie o sobie i swojej wsi i nie jedno i to samo.

  • kulig umie przebaczyc niewinnej drużnicce i czuje ze biedna baba winna . tak jak Paszkot z mleczarni nie winny ludziom Gdzie ta sprawiedliwość ? no widać tam gdzie kasa.

 16. Jeśli chodzi o wyrzucone pieniądze w błoto to Jasiu wydał w 2013/14 60000 zł na plany przedłużenia Wałów od smoka w kierunku mostu na Boczów aż w trzech wersjach nawet nas mieszkańców nie zapytał o zgodę przejścia przez nasze działki No kto wielkiemu panu zabroni decydować za innych i zlecać za gminne pieniądze nierealne plany. I co to jest 60 000 przy 24mln pozostawionego długo. więc wybierzmy go ponownie A będzie wspaniały rozwój gminy w obietnicach i zleconych projektach. Przecież jego Ludzie wszystko nam obiecują na wszystkim się znają oni potrafią inni nie.

 17. Zajechana gmina została przez Kuliga i on jeszcze chce startować na Wójta dinozaury dawno wymarły bo nie umiały się przystosować do nowych warunków.

 18. Jako mieszkańca Kamyka gówno mnie obchodzą długi mam działkę i chce się budować i normalnie dojechać. Przez ten zasrany most nie można było przejechać z materiałem bo człowiek się bał o życie. Most jest potrzebny a Kulig mógł go remontować, a teraz niech spier….

 19. Będzie most. Wprawdzie trzeba będzie sprzedać 50% udziałów w wodociągu by uzyskać fundusze na wkład własny ale będzie most. Wszyscy mieszkańcy będą bulić powstałej
  spółce O wiele większe rachunki za wodę Ale będzie most i bardzo dobrze .

 20. panie redaktorze to ja myślałem że most będzie rozbierać i budować jakaś firma a tu pan pisze że to władze gminy to proszę napisać czy to pan wójt czy inni urzędnicy tam pracują

 21. Generał dyryguje a Janko i Muzykant Roja atakuje przez Mój Łapanów a pan Redaktor to marne narzędzie, tyle w tym temacie. Pan Kulig niech zrobi analizę przed mieszkańcami co zrobił z 25 ml zł. długu obecnie na zebraniach dostaje amnezji w tym temacie, może z uwagi na wiek. Jeżeli ten remont w jego wydaniu będzie taki jak u nas w Kobylcu lampy hybrydowe, które w połowie nie świecą a reszta oświetla pola uprawne to życzę powodzenia.

 22. Widzę, że tu dalej swoje ciągniecie. Jeśli byłby Pan takim samym wójtem jak ekspertem w dziedzinie mostów to aż strach pomyśleć co byłoby z gminą. Jestem ciekawy kto odebrał by ten most po remoncie, może wreszcie przedstawilibyście opinie kogoś kto ma o tym pojęcia, a nie swoją jak się wam wydaje.

Komentowanie jest wyłączone.