Most w Kamyku – zaczęli rozbiórkę. Czy władze gminy oszukały wojewodę?

Fot. Czytelnik

Przy moście w Kamyku ruszyły przygotowania do prac rozbiórkowych. Jeśli do tego rzeczywiście dojdzie – będzie to najgosza rzecz, jaka zdarzyła się w Łapanowie w tej kadencji!

Jak zapewne wiecie, gmina dostała pozytywną decyzję wojewody o zwiększeniu państsowej subwencji do realizacji tzw. etapu I inwestycji w Kamyku. Ten etap I to w gruncie rzeczy nic innego jak rozbiórka istniejącego mostu. Do tego dochodzą oczywiście pewne prace przygotowawcze do właściwej inwestycji (czyli realizacji tzw. etapu II), która ma niby nastąpić w przyszłym roku, ale…

Sytuacja finansowa jest tak tragiczna, że istnieje prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, iż żadnej realizacji etapu II zwyczajnie nie będzie! Gminy zwyczajnie nie będzie na to stać! W efekcie mieszkańcy około stu domów na długie lata mogą zostać pozbawieni z możliwości normalnego życia.

Co gorsza, rozbiórka obecnego mostu może ostatecznie pogrzebać jakiekolwiek szanse na jego remont! Z tej prostej przyczyny, że jeśli most się rozbierze, nie będzie już czego remontować!

Mieszkańcy Kamyka doskonale o tym wiedzą. Dlatego wcale nie chcą budowu nowego mostu!

Przekonując wojewodę do zwiększenia subwencji obecne władze gminy posługiwały się m.in. ekspertyzą, jaka w sprawie stanu mostu w Kamyku powstała po powodzi w 2010 roku. W największym skrócie mówi ona, że konstrukcja mostu została naruszona i nie da się jej wyremontować…

Problem w tym, że ekspertyza, na której zresztą bazowały kolejne, została zwyczajnie sfałszowana. Tak przynajmniej wynika z naszych informacji.

– Chodziło o to, by biegły napisał, że konstrukcja jest naruszona, by móc później składać wnioski o środki powodziowe – słyszymy od jednej z osób, która była wówczas wysoko postawiona w gminie. Osoba ta dodaje: w rzeczywistości konstrukcja wcale nie jest naruszona. Rozbiórka tego mostu, to czysta głupota! Most nadaje się do remontu!

Remont byłby nie tylko szybszy, ale też wielokrotnie tańszy. Dzięki niemu mieszkańcy mogliby zaś w ciągu kilku miesięcy normalnie korzystać z przeprawy.

Niestety, w przedwyborczym szale obecne władze gminy postanowiły na siłę pokazać, że coś zrobiły dla gminy. Szaleństwo jest posunięte do tego stopnia, że gmina nie płaci składek ZUS za pracowników oświaty! Do spłaty będzie prawie pół miliona!

Jaki będzie efekt tej szkodniczej działalności? Po pierwsze – brak mostu. Po drugie – niemożność jego remontu. Po trzecie – możliwy paraliż finansowy gminy!

W sprawie odstąpienia od planów budowy nowego mostu powstały trzy petycje. Do wojewody, do Roberta Roja oraz do łapanowskiej Rady Gminy.

Oto odpowiedź wojewody:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
3 Comments

  1. Dajcie spokój z tym mostem wszyscy są za budową nowego mostu. Poniewieracie Klubę a to dobry człowiek przynajmniej coś zrobił dla nas. Nikogo nie atakuje rozmawiałem z nim powiedział, że Kulig dużo zrobił dla Kamyka i Roj, Przynajmniej jest obiektywny.

    • Do mieszkańca .To co takiego zrobili wielkiego obydwaj wójtowie i radny dla Kamyka ? bo jakoś nie pamiętam .
      Naiwność ludzka nie zna granic . Radny powiedział a głupi uwierzył

Komentowanie jest wyłączone.