Most w Kamyku. Szykuje się draka?

Fot. Czytelnik

Miała być wielka wyborcza inwestycja. Praca, na szczęście, jeszcze się nie rozpoczęły!

Coraz więcej mieszkańców Kamyka jest oburzonych decyzjami władz gminy o rozbiórce, a nie remoncie istniejącego mostu. Okazuje się, że większość z nich nie miała nawet pojęcia o decyzjach wójta Roberta Roja.

Prace jeszcze się nie rozpoczęły. Mimo, że Robert Roj już podpisał umowę na rozbiórkę. W geście protestu mieszkańcy pozrywali natomiast taśmy i plansze, jakie się pojawiły na moście.

Z naszych informacji wynika, że sprawą interesuje się „Gazeta Krakowska”, a także „Uwaga TVN”. Nie da się ukryć – władze, które rozbierają most wbrew mieszkańcom ze szkodą nie tylko dla nich, ale też dla finansów gminy to nie byle gratka!

Podobno w poniedziałek (17.09) na moście ma się odbyć kolejne spotkanie mieszkańców, którzy nie chą dopuścić do rozbiórki mostu.

Tak „od spodu” wyglądają niestabilne podpory i most, który rzekomo wymaga rozbiórki, bo ktoś w „lewej” ekspertyzie stwierdził, że się może zawalić (żeby gmina mogła dostać dofinansowanie).

Ciekawe, kto zarobi na tej stali?

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
23 Comments

 1. W moim imieniu pisze wnuczka bo jestem aktywną działaczką Kamyka i nie wiem co to internet, mam 86 lat ale takiego radnego Kamyk nie mmiał. Jak byłam hora tylko on ,mnie odwiedził.

  • I nawet wnuczka cię nie odwiedziła jak byłaś chora radny odwiedził A wnuczka nie chociaż piszę w twoim imieniu Za kogo ty nas bierzesz.

 2. Wczoraj na zebraniu chciał Pan złożyć rezygnację w imieniu ,mieszkańców proszę niech Pan ukończy budowę Nowego Mostu. A gdzie Święty Mikołaj a gdzie dzień dziecka, kto się tak pięknie zachowa przy budowie ołtarzy dietę Pan przeznaczył, znam Pana taki radny nigdy nie trafi się Kamykowi a gdzie ten piękny uśmiech.

  • Mikołajki i dzień dziecka to ważne rzeczy ale to tylko działanie wizerunkowe, żeby nie powiedzieć populistyczne, nie wymagające szczególnych kompetencji. Oczywiście chwała za to lecz nie mogą to być główne zadania radnych 🙂 a jak widać to chyba największe dokonania Pana Kluby.

   • Widać że nie znasz Człowieka, przyjdź na zebranie i powiedź to. Jak spaliłem się sam organizował pomoc i pomagał jak umiał zresztą jak wszyscy mieszkańcy Kamyka. Facet jest okej piszcie co chcecie i tak ja i moja rodzina zagłosujemy na krzyśka.

 3. Wczoraj mieliśmy spotkanie wszyscy chcą nowego mostu jest to gra polityczna Pana Jana słyszałam, że Pan Zatorski startuje na radnego z Kamyka ale Pan jest z Sobolowa czy tak można.

 4. Zawinił on i poprzednicy teraz na następne kadencję trzeba zastanowić się jak naprawić wieloletnie błędy no i kto teraz je naprawi bo żaden z obecnych kandydatów na wójta oni się wykazali z efektem jak widać. Chyba że młodzi Radni bo na starych liczyć nie można.

 5. Witam most mógł służyć jeszcze wiele lat tak jak to opisujecie ,Ale nie wiem czy pamiętać i nie zaczęło się to od obecnego wójta tylko za jego poprzednika zostały zrobione plany i kosztorysy i to wtedy się zaczęło mieszać o nowym moście przykro mi jest jako byłej sołtys z Kamyka,że wasz obecny radny nie przedstawił mieszkańcom za rzeki jak i calej wsi Kamyka jakie były dokumenty co do nowego mostu ;(

  • Zebranie było w zeszłym roku i Wójt mówił o nowym moście i jego budowie, nikt nie protestował. Pani nie było ale większość mieszkańców była wszyscy chcieli nowego mostu.

 6. Należy zwrócić uwagę ze był to przejazd jedno kierunkowy przez co jego nośność była bardzo duża, gdyż przenosił tylko obciążenia samochodów jadących w danym kierunku. Podpory są w dobrym stanie. Wystarczy przeliczyć nośność tych stalowych szyn i wiemy ze most wytrzyma. Patrząc na zdjęcia szyny są lekko skorodowane co nie zmniejsza ich nośności. Wystarczyło nabić nowe deski i most jak nowy na kolejne 20 lat

 7. Wymienić deski można było przed wydaniem ekspertyzy, ale wówczas nie było 20-30tys. Teraz gdyby wykonać taki remont, to nadzór budowlany nie podpisze się pod dopuszczeniem mostu do ruchu. Tak to jest gdy w gminie brak gospodarza.

 8. Nie ma jak gmina ukrywa fakty a radnych nie ma a od tego ze by z nami sie potkac takie problemy rozwiązywać ale po co raz na 5 lat przed wyborami. Zresztą same stare układy.

Komentowanie jest wyłączone.