Most w Kamyku. I to by było na tyle…

Fot. Czytelnik
0
(0)

Trochę bałaganu i mała kładka, którą przy pierwszej okazji zabierze pewnie większa woda… Oto, co zostało po moście w Kamyku.

Most w Kamyku. Firma wynajęta jeszcze przez wójta Roja zakończyła prace. Coś, co nazywano szumnie „etapem I” sprowadziło się w gruncie rzeczy do rozbiórki starego mostu, który można było odremontować.

Kosztem prawie 740 tys. zł gmina stary most rozebrała. Dla mieszkańców została prowizoryczna kładka.

Kiedy budowa nowego mostu? A to dobre pytanie…

Plany wójta Roja zakładały, że nastąpi w przyszłym roku. Problem w tym, że jeśli gmina nadal się będzie upierać, by zrealizować tam inwestycję wedle zatwierdzonych planów, musi mieć na tę inwestycję grubo ponad 6,7 mln zł. Czy ma?

Nowy wójt na ten temat milczy. Jest oczywiste, że nie ma. Wójt milczy też jak ma sobie zamiar poradzić z tym problemem.

Wyjaśnieniem tego milczenia może być zapowiedź Reginalnej Izby Obrachunkowej, że rozważa wezwanie gminy do przedstawienia tzw. planu naprawczego. To nic innego jak plan ostrych cięć w wydatkach gminy i zamrożenie wszelkich inwestycji co najmniej na trzy lata. To by znaczyło, że nowy most w Kamyku powstanie najwcześniej za cztery lata!

Na ten temat Andzrej Śliwa też milczy. I to mimo tak deklarowanej w kampanii transparentności.

Poprosiliśmy więc gminę o udostępnienie korespondecji z RIO. Czekamy na odpowiedź.

A tak wyglądał most w Kamyku, który wbrew woli mieszkańców został rozebrany. Konstrukcja była nie do ruszenia przez żadną powódź, ale…

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 0 / 5. Głosy: 0

Oceń jako pierwszy!
21 Comments

 1. Konsekwencje oczywiście na pierwszym miejscu wiele spotkań na moście było oj z redaktorem (moj łapanów) (tvn24) oraz z (gazeta krakowska)czy tez (kronika) oczywiście na czele potencjalnych radnych z Sobolewa nie stety nie dostali sie z przyczyn zaniedbania wójta.
  Oni odwiedzili nas w domu rozmawiali o problemach jako pierwszy pan Łukasz z Sobolewa był w kilku dziesięciu domach mysle ze cały Sobolew odwiedził rozmawiał z nami szczerze bez mydlenia on jedyny mimo niewielkiego wkładu dał nadzieje mieszkańcom mało znany wielki człowiek. Rozumie o problemach nie wielkiej miejscowości która została zapomniana od kilku lat… No Pan wój tez jest z tad i nic nie zmienił. Wracajac do tematu, dzwoniliśmy o spotkanie pytaliśmy ale władza miała nas w … i tyle wiecie gdzie. Z tad nie ma mostu i pewnie długo nie będzie. Pan Łukasz z znanych info nie dostał sie do grupy radnych Łapanowa z przyczyn praktycznych bo został okręcony przez aktualnego wójta morze dla tego ze by nie dostał mandatu kto wie? był konkrecją mandatu dal Pana Sliwy. Ale Za swoja determinacje i odwagę która udziela się do dziś wielki szacunek.

 2. witam
  dziwi mnie fakt iz mimo to iz portal czyta wiele, naprawde wiele osób, komentuja artykuły tylko jedne i te same osoby. odnosnie mostu mało jest wypowiedzi mieszkanców, ale mieszkancy zbydniowa i łapanowa bardzo sie ich sprawami martwią. czesto przez ten most przejezdzałem i wiem ze mozna go było remontować i za rok znów remontowac i za dwa. według mnie jesli jest okazja na budowe nowego obiektu mostowego to trzeba ja wykorzystać. jakoś sobie poradze objazdem jezdzac nawety przez pół roku jeszcze,wiedzac ze jesli coś ruszyło czyli pierwszy etap to i drugi tez nastąpi. a panowie czytelnicy martwcie sie o siebie a nie o nas. bo w innych miejscowościach tez sa problemy (wiem ze mniej kosztowne). a pana panie redaktorze prosze o nie krytykowanie byłego wójta i rady za ta decyzje tylko naciskanie nowego wójta i nową(stara) rade o wprowadzanier w jak najszybszym czasie drugiego etapu. i w tym przypadku nie liczy sie juz kto miał racje Panie Karolu tylko dobro nas wszystkich.

 3. Panie rój za tą decyzję zwana świnią podłązona na nową kadencję powinien Pan sam odpowiedzieć wstyd i hańba.. No ale nałykał się Pan swojej działki za podpisanie nie chcianej przez nikogo umowy. No oprócz Pana i radnych. Patologia gmiminy.

  • prawda działka była na ostatni etap działalnosci wszyscy sie smieje nawet inspektor budowy pierwszego wtapu ech rozbiurki za kosmiczne pieniadze

 4. Roj ale także Jacewicz jak i cala reszta która podnosiła paluchy ZA powinna zostać ukarana za świadome działanie na niekorzyść gminy.

 5. Moim skromnym zdaniem , ta mina mostowa jaką podłożył Roj z radnym Klubą , będzie największa bolączką wójta Śliwy przez najbliższe pięć lat jego kadencji. Ciekawy to będzie widok ,gdy kładka podczas pierwszej powodzi spłynie do Bałtyku. Inżynierowie i kierownicy firmy wykonawczej chyba sobie zrobili żarty z mieszkańców Kamyka za rzeką , budując coś takiego. A Roj na to wszystko pozwolił . Ehhh….

  • Chciałem zaznaczyć że nie budując!! Kładka to połowa mostu starego z nowymi nabitymi deskami nawet barierki są z odzysku mostu. Położonego na zwykłych płytach betonowych.

   • Oczywiście ze tak nic nowego na starym moscie mamy nowa klatkę ze starego most połowy. Rozebranie i zalanie nowych przyczółków kosztować ponad 700 tys złotych.

  • Szkoda że tak mało mieszkańców Kamyka się „burzyło” faktem rozebrania mostu.Na szczęście główni pomysłodawcy odeszli ale niestety zostawili po sobie wielki problem.Na szczęście są radni tamtej kadencji należący do „ekipy” Roja którzy popierali te plany więc niech rozwiązują sprawę . Mogą przecież liczyć na wsparcie wicestarosty ,mieszkańca Kamyka .

   • Radni mają pomys zamknąć jedna szkole ciąć koszta podwyższyć podatki wstrzymać inwestycje na 4 lata. I proszę oto nowa struktura gminy a co z Wojtek no ooo nogą tłumnie ksiądz i już. Po kłopocie.

 6. Pomysł firmowała również Przewodnicząca Jacewicz. Oddajmy jej głos! Może powie coś konkretnego, niż jak wpierać gospodynie wiejskie swojej Wolicy.

 7. WOJT obiecywał ze będzie nowy most a teraz okazuje się że nie ma szans a P.Roj zrobił to dla własnego kaprysu nie licząc się z nikim! Ewidentne działanie na szkodę mieszkańców ,moZna było podreperować i służyłby jeszcze parę lat zanim znajdą się fundusze na nowy.Powinny być wyciagnięte konsekwencje od takich włodarzy!!!!!!!!!!

Komentowanie jest wyłączone.