Molestowanie w Łapanowie. Nie pozostanie bezkarny?

Fot. Pixabay
3
(2)

Jak się dowiadujemy, bocheńska policja wzywa właśnie na przesłuchania osoby, które mogą coś wiedzieć na temat ponurej historii molestowania, jakiego przed laty miał się dopuszczać jeden z nauczycieli łapanowskiego zespołu szkół. Czy to znaczy, że mimo upływu lat nie pozostanie bezkarny?

O wstrząsającej historii nauczyciela jednego z przedmiotów ścisłych, który przez lata miał się dopuszczać molestowania uczennic łapanowskiego zespołu szkół po raz pierwszy pisaliśmy w maju. Historię tę możecie poznać TUTAJ. Od relacji dziewczyn, które miały paść ofiarą nauczyciela włos się jeżył na głowie. Tym bardziej, że przez lata sprawa miała być w Łapanowie tajemnicą poliszynela. Wszyscy, łącznie z ówczesną dyrekcją i kadrą szkoły, mieli o wszystkim wiedzieć. Nikt jednak nie reagował. Co gorsza – sprawa ta miała być tuszowana i zamiatana pod dywan. Mało tego – nawet po jej ujawnieniu przez portal szkoła, zamiast się od niej zdecydowanie odciąć, ofiary przeprosić i pomóc w wyjaśnieniu sprawy, zaczęła straszyć wydawcę paragrafem 212. Szukującą wymianę maili w tej sprawie między szkołą i jej obecnym dyrektorem, a wydawcą możecie poznać TUTAJ.

Z naszych informacji wynika, że sytuacja tolerowania i krycia skandalicznego zachowania nauczyciela-zboczeńca mogła trwać w szkole przez kilkanaście lat – co najmniej od połowy lat 80. XX wieku do początku lat 2000. Dopiero wtedy, na skutek ostrej interwencji jednej z matek pokrzywdzonych dziewczyn, nauczyciel miał zostać odsunięty. O jego zachowaniu wobec uczniów nikt jednak nie poinformował ani policji, ani prokuratury. Możecie o tym przeczytać TUTAJ.

Ta podjęła jednak działanie po naszym tekście. Natychmiast wszczęła postępowanie wyjaśniające. W połowie czerwca w sprawie został przesłuchany wydawca portalu. Przekazał policji wszelkie informacje, jakie miał o sprawie. Możecie o tym przeczytać TUTAJ.

Teraz okazuje się, że sprawa nie tylko nie została zapomniana, ale toczy się dalej. Z naszych informacji wynika, że policji udało się już dotrzeć do kilku potencjalnych świadków oraz osób, które mogły być pokrzywdzone przez nauczyciela. Z naszych informacji wynika, że osoby te właśnie są wzywane na przesłuchania. Oznacza to, że jeśli w ich toku policji i prokuraturze uda się zebrać odpowiedni materiał dowodowy, mimo upływu lat nauczyciel nie pozostanie bezkarny!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3 / 5. Głosy: 2

Oceń jako pierwszy!
12 Comments

  1. Ten artykuł to dno, sprawa ciągle odpiekana po raz kolejny, tylko po co? Nudno się robi, a redaktor chyba nie ma o czym pisać.

    • Nie gniewaj się, że tym razem nazwę sprawę po imieniu, ale dno prezentujesz Ty. Ręce opadają, gdy się widzi takie komentarze. Otóż zdaj sobie sprawę człowieku, że to właśnie przez takie debilne, tak DEBILNE podejście, jakie teraz prezentujesz ten facet przez kilkanaście lat wykorzystywał swoją pozycję, molestował uczennice, a uczniów wykorzystywał w inny sposób. Rozumiem, że nie widzisz w tym nic niestosownego, szokującego, a molestowanie jest czymś zupełnie normalnym w szkole! Gratuluję! Ale ja tak nie uważam. Może Ci się to podobać, albo nie – wszystko mi jedno, ale informuję Cię uroczyście, że mój portal będzie tę sprawę pilotował do końca! I mam nadzieję, że ten sk… stanie za to przed sądem i poniesie za to odpowiedzialność karną! Na szczęście w gminie ludzie w zdecydowanej większości są mądrzejsi od Ciebie i to rozumieją. Na Twoim miejscu ja natomiast zastanowiłbym się na drugi raz nad swoją tępą głupotą człowieku! Myślenie nie boli!

  2. Bardzo dobrze gdyż w społeczeństwie niema miejsca na takich zwyrodnialców. Dziwi mnie ze jeśli ludzie wiedzieli to dlaczego milczeli ??? NIEMOZNA TUSZOWAC TAKICH SPRAW !!! MANYS BRAWO TY !!!

  3. Nie mam złudzeń gdyby nie Redaktor nigdy sprawa by nie wyszła poza krąg tchórzliwych mieszkańców i nauczycieli bo jak zwykle w Łapanowie zmowa milczenia by się nie wychylać nie narażać. Zaś co do prokuratury i policji im to przestępce trzeba przyprowadzić dać dowody i zobligować żeby sam się przyznał wtedy to policja odtrąbić sukces i podzielom się zaszczytami za wykrycie przestępstwa. Gratuluję portalowi.

  4. „Wszyscy, łącznie z ówczesną dyrekcją i kadrą szkoły, mieli o wszystkim wiedzieć. Nikt jednak nie reagował.” – nie masz żadnych dowodów a pomawiasz wszystkich oby ktoś w końcu wytoczył ci proces dostaniesz wyrok i zegnaj praco.

Komentowanie jest wyłączone.