Mikołaj Woźniak o pomyśle stworzenia skateparku w Łapanowie: świetny!

Fot. FB @MikolajWozniakTrial
3.2
(5)

Pomysł jest prosty – dajcie hajs z koncesji alkoholowych! Starczy!

Mikołaj zauważa, że budowę skateparku w Łapanowie można sfinansować na przykład z opłat za koncesje alkoholowe. I ma rację, bo można. Trzeba tylko chcieć!

Obecnie gmina wrzuca pozyskane w ten sposób fundusze do wspólnego wora. Po czym wydaje je na różne własne cele. Czyli na przykład na podwyżki dla urzędników, jakie dał im ostatnio wójt. Jakie dostali? Pisaliśmy o tym TUTAJ. Czyżby Andrzej Śliwa przedkładał w rzeczywistości portfele swoich ludzi z urzędu nad dobro dzieciaków?

O tym, że w Łapanowie powstał pomysł, by zbudować dla młodych skatepark pisaliśmy TUTAJ. Co więcej wstępnie wskazano nawet miejsce – to zaniedbane miasteczko komunikacyjne na tyłach szkoły w Łapanowie.

Nie ma forsy? A guzik prawda! Jest i nie jest jej mało! W projekcie tegorocznego budżetu, który został niedawno tak ochoczo odrzucony i oddany przez radnych do RIO zaplanowano, że wpływy z opłat za koncesje na sprzedaż alkoholu wyniosą w tym roku w gminie aż 150 tys. zł. Jeśli wziąć pod uwagę pomysł zgłoszony przez Mikołaja, to aż nadto, by wybudować w Łapanowie solidny skatepark dla rowerzystów, deskorolkowców czy dzieciaków na hulajnogach.

Co proponuje Mikołaj? O pomyśle pisze tak:

Świetny pomysł, chętnie włączymy się w działania. Sami byliśmy już 3 stycznia w sprawie skate parku, zapytać jakie gmina ma możliwości i pomysły. Czy można na to wykorzystać pieniądze jakie pozyskuje Gmina w postaci opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż detaliczną napojów alkoholowych, a które powinny iść na profilaktykę uzależnień alkoholowych.

Organizacja miejsca dla dzieci i młodzieży, gdzie ta aktywnie może spędzać czas wpisuje się w taką profilaktykę. Niestety dostaliśmy odpowiedź, że to ciężko i że trzeba pytać Panią sekretarz, której nie zastaliśmy, może wiec warto ją o te pieniądze zapytać. Może też Dolina Raby dysponuje jakimiś środkami, trzeba szukać a i zbiórka jest dobrym pomysłem.

Często widujemy na rynku młodych na rowerach, hulajnogach jak próbują coś działać, trzeba im stworzyć do tego warunki: skate park, pump track, trial park. Niewielkim wkładem można zrobić coś fajnego, co będzie wykorzystywane. My chętnie pomożemy.

Komentarz Mikołaja i kilka innych, równie ciekawych znajdziecie pod postem. A że nie wymaga to wielkich nakładów można zobaczyć na zdjęciach Mikołaja z różnych takich miejsc na świecie TUTAJ.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.2 / 5. Głosy: 5

Oceń jako pierwszy!
11 Comments

 1. Wiktor – dzienniki elektroniczne w Gdowie są, owszem i w Łapanowie też być powinny ale to zupełnie inne źródło finansowania. Szkolnictwo oplacane jest z subwencji oświatowej, która powinna być 5ak gospodarowana, żeby wystarczyło zarówno na wypłaty dla nauczycieli i pozostałego personelu ale też na sprzęt i materiały do szkół i przedszkoli. Obowiązek szkolny w naszym kraju narzuca dbanie przez organy prowadzące o jednostki im podległe. Niestety 2 naszej gminie środki gospodarowane są baaaardzo nieuczciwie i mało racjonalnie. Tak samo dokładnie jest z wpływami o których wspomina Mikołaj Woźniak. Bardzo mądra sugestia, żeby środki te przeznaczyć na to, ma co są docelowo gromadzone od przedsiębiorców lokalnych, czyli zapobieganie uzależnieniom! A miejsce typu Skatepark jest dokładnie takim zapobieganiem. Bo młodzi ludzie mają co robić, spędzają czas tak jak lubią a nie zastawiają się skąd wziąć fajki, alko czy coś jeszcze gorszego! Niestety w naszej gminie wszystko robi się na opak, a szkoda, bo to nasze wiejskie podwórko naprawdę ma mega potencjał ale cóż, zgodnie ze znaną zasadą…ryba psuje się od głowy ☹️

  • Nie mieszaj w głowach. Sama dyrektorka z podstawówki z Łapanowa mówiła, że środki na szkolne dzienniki elektroniczne mogą być tylko z środków gminnych. Skoro gmina ma to dzieciom da!

 2. Wszystko jest realne w Łapanowie. Planowanie wymaga logiki. Mistrz Woźniak wykorzystując swoją popularność niech uruchomi zbiórką społeczną. Welu sponsorów szuka młodych, zdolnych i z sukcesami. Szczytny cel tym samym zapewni sobie i innym dzieciom z Łapanowa i okolic możliwość rozwoju. Da się da. Biznes plan już poniżej został opisany. Było kilka podobnych akcji i odniosło sukces.

  Z całym szacunkiem do Mistrza i jego ciała doradczego. Na terenie gminy mamy również wielu młodych, zdolnych sportowców osiągających sukcesy. Im niestety nikt oprócz gminy nie zapewni dalszego rozwoju. Niestety nasi wybitni Radni oddając bezmyślnie budżet do ustalenia RIO na najbliższy rok nie dają gwarancji rozwoju dla naszych klubów i naszej młodzieży.

  • A dlaczego ludzie się maja zrzucać skoro w gminie są pieniądze ? I myśle ze dla sportowców przez gminę wspieranych nie braknie tez. Proszę się nie martwić . W Gdowie skate park jest i dobrze presperuje a u nas dzieci z hulajnogami szwendają się po rynku

 3. Jeśli plac jest gotowy (można zaadoptować już istniejący plac np. nieużywane boisko) do ustawienia elementów to koszt samych przeszkód może być w granicach 80-240 tys. zł netto, biorąc pod uwagę plac mniej więcej 30m x 12m.Przygotowanie nawierzchni od podstaw to około 120-200 tys. Skatepark wylewany betonem jest najdroższy ponieważ budowane są na powierzchniach ponad 1000m2 a to już koszt od 700 tys-1,3 mln. Gdzieś przeczytałem że sam projekt to koszt około 60-70 tys. Koniecznie wszystko atestowane i chyba pasowałoby żeby ktoś na tym obiekcie był z dorosłych na wszelki wypadek gdyby ktoś wpadł na pomysł spożywania alkoholu na terenie obiektu.W Gdowie był na początku hura optymizm a teraz obiekt puściutki. Pozdrawiam

  • Z tego co wiem bo jeżdżę do gdowa z dziećmi to jest tam mnóstwo dzieci chyba ze jest po sezonie jak teraz. Pomino ze jest na uboczu tj tam bardzo dużo dzieci ! Myśle ze gdyby był w lapanowie chętnych by nie brakowało ! A wy już szukacie na sile problemu, w gdowie nikt tego nie pilnuje! Jest rozniez siłownia i płac zabaw ! Da się da się !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.