Michał Szpak: Zadebiutowałem w wieku 9 lat

Fot. Newseria.pl

Wokalista zadebiutował na scenie w wieku dziewięciu lat występem w Domu Kultury w Jaśle podczas konkursu pastorałek.

Michał Szpak niezwykle miło wspomina ten moment i z dumą podkreśla, że udało mu się wtedy zdobyć nagrodę. Niedługo później zaczął śpiewać w lokalnym chórze. W wieku 21 lat wziął udział w programie „X Factor”, który otworzył mu drzwi do sławy i przyniósł dużą popularność.

Michał Szpak urodził się w rodzinie o muzycznych tradycjach. Jego ojciec śpiewał w chórze, matka śpiewała i grała na gitarze, a siostra – Marlena jest śpiewaczką operową. To właśnie ona namówiła go na udział w konkursie pastorałek, podczas którego zdobył jedną z głównych nagród.

– Jeśli mówimy o ogólnym debiucie, nie tylko telewizyjnym, to było bardzo dawno temu, ale pamiętam. To było, kiedy miałem 9 lat i debiutowałem na scenie swojego Domu Kultury w Jaśle. Występowałem tam z piosenką religijną. To są dobre czasy, zaciągnęła mnie tam moja starsza siostra, która obecnie działa we Włoszech. To były moje pierwsze kroki – mówi agencji Newseria Michał Szpak.

Niedługo później wokalista zaczął śpiewać w lokalnym chórze. W gimnazjum, na trzy lata przerwał występy wokalne z powodu mutacji głosu, a do śpiewania powrócił w liceum. Został wokalistą hard rockowego zespołu Whiplash, w którym występował wraz z przyjacielem, Kamilem Czaplą. Wiosną 2011 zgłosił się na przesłuchania do pierwszej edycji talent show TVN „X Factor” i dotarł do finał programu. Teraz jest jednym z najbardziej charyzmatycznych wokalistów na polskiej scenie muzycznej. Niczego nie żałuje, odczuwa satysfakcję z tego, co do tej pory udało mu się dokonać i zapewnia, że muzycznie jeszcze dużo przed nim.

– 7 września nowa płyta, The Voice of Poland, nowa trasa, koncerty i obozy dla młodzieży – mówi Michał Szpak.

Tekst: newseria.pl 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
2 Comments

  1. Dziękuję za reakcję. Polecam zaglądać też na konkurencje bo ostatnio stamtad wiecej się dowiaduje. […] Pozdrawiam.

  2. Tylko redakcja proszę bez publikacji: Droga Redakcjo i pracujący w nim Zespole. Tekst sexie i Pierwszej Damie traktuje jako „zapchajdziurę”. Niech już będzie… Ale jeśli chcę wiedzieć co słychać u p.Gesler i p. Szpaka to poczytam na pudełku…Chyba że gotują lub śpiewają w Łapanowie. To tak. Nie traktujcie mnie jak połykacza wszystkich tekstowych śmieci o wszystkim byle by było. To że artykuły pojawiały się swego czasu 1 x dziennie lub kilka to faktycznie można było się przyzwyczaić. Wolę poczekać te 2-3 dni na informację dot. Łapanowa. Nie macie tematu? Może jakaś informacja? Np.Mój tata zaczepił się teraz na grypę w ośrodku zdrowia. Jest zniżka dla emerytów. Bodajże 25zł. Dla pewnosci prosze o sprawdzenie.Bardzo dobra cena. Jest sezon. Może starsi mieszkańcy byliby zainteresowani? Piszę z życzliwoscią.Pozdrawiam.

Komentowanie jest wyłączone.