Masz pan problem, panie Grzyb…

2.7
(15)

Skompromitował się na ostatniej sesji i ma efekt. Aż 58 proc. mieszkańców gminy uważa, że powinien złożyć mandat.

O kogo chodzi? O radnego Stanisława Grzyba. Po kompromitacji z ostatniej sesji aż 58 proc. mieszkańców uważa, że powinien on złożyć mandat. Dlaczego? Waszych komentarzy w tej sprawie jest mnóstwo. Możecie je znaleźć pod ostatnimi tekstami. Generalnie sprowadzają się one do jednego – jak nie ogarnia, niech nie zawraca głowy!

Radny z Grabia przegrał tym samym konkurencję z radną Kobylca, Kingą Węglarz. Ona też nie „błysnęła” na ostatniej sesji. I też nie ma powodów do satysfakcji. Za tym, że to ona powinna złożyć mandat jest 42 proc. mieszkańców. Cóż takiego zrobiła? Ano na przykład z radosną szczerością przyznawała na ostatniej sesji, że nie jest w stanie podjąć konstruktywnej dyskusji nad budżetem, bo jest radną po raz pierwszy i dopiero się uczy… Hmm… Nie przeszkadzało jej to schować się za immunitetem radnego, gdy szykowały się zwolnienia w szkole, w której uczy. Wniosek ten sam, co przy Grzybie.

W naszym głosowaniu wzięły udział aż 144 konkretne osoby. Za tym, by to Węglarz złożyła po ostatniej kompromitacji mandat opowiedziało się 60 osób. Za tym, że powinien to zrobić Grzyb – aż 84 osoby.

Kim jest radny Grzyb? W Radzie Gminy zasiada od trzech kadencji. Problem w tym, że udaje teraz hm… greka. Próbuje przy tym zrzucić winę za zadłużenie gminy na byłą skarbnik. Ale nie wspomina już, że sam przyłożył do tego rękę! W dość żenujący sposób przyznaje przy tym, że nie rozumie projektu, nad którym ma głosować.

A co się stało na ostatniej sesji? Radni w 15 sekund, bez żadnej dyskusji, odrzucili projekt tegorocznego budżetu. Tym samy oddali go ponownie w ręce Regionalnej Izby Obrachunkowej. Nie padła przy tym ani jedna poprawka! Po co taka rada? – pytacie. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Przewodnicząca rady próbuje to wyjaśniać w rozmowie z nami TUTAJ. Czy skutecznie?

Możecie to wszystko sami zobaczyć TUTAJ. A wyniki głosowania wyglądają tak:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 2.7 / 5. Głosy: 15

Oceń jako pierwszy!
15 Comments

 1. Szanowny Panie Manys, pozwolę sobie zauważyć, że liczba mieszkańców Gminy Łapanów jest zdecydowanie większa niż 144 osoby, stąd przypisywanie sobie prawa do wypowiadania się w imieniu „58% mieszkańców gminy) dopuszcza się Pan jawnego nadużycia.

  • Racja kilkanaście osób nie stanowi całości. Pan Grzyb przynajmniej mówi co myśli A reszta radnych to niemowy? Oglądając sesje widać aktywność niektórych panów z krawędzi stołu obrad.

   • „Bezstronny”
    Czasem lepiej nic nie powiedzieć, niż samemu nie wiedzieć co się mówi i o czym. Choć w przypadku radnych „milczenie” jest nie na miejscu.

 2. zauwazylem że ” kupka” osób ktora zasiada w radzie to wynik albo sympati albo członek rodziny ( bliższy dalszy) i właśnie dzięki temu systemowi myślenia w Gminie nigdy dobrze nie będzie!
  Tu wypada wprowadzić całkowitą i rzetelną kontrolę bo będzie tylko gorzej!
  Walki o poprawę nie widzę!
  – to tylko moja opinia , która nie ma nic wspólnego z jakąkolwiek obraza czy hejtem!

 3. zauwazylem że ” kupka” osób ktora zasiada w radzie to wynik albo sympati albo członek rodziny ( bliższy dalszy) i właśnie dzięki temu systemowi myślenia w Gminie nigdy dobrze nie b

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.