Masakra! Od nowego roku śmieci o połowę w górę!

Fot. Pixabay

Mieszkańców gminy niebawem czeka szok! Na samą myśl włos się może zjeżyć na głowie! Gmina na razie nie ma pomysłu, co z tym zrobić?

To będzie prawdziwa masakra! Wójt informuje, że od nowego roku mieszkańców czeka gigantyczna podwyżka opłat za śmieci. W 2019 roku rachunki pójdą o połowę w górę!

– To poważna sytuacja. Koszty wzrastają o 50 proc. – mówi Andrzej Śliwa na posiedzeniu rady gminy. Jego zdaniem trzeba się będzie na poważnie zastanowić, co z tym zrobić? Na razie pomysłu jednak nie ma.

Dlaczego w Łapanowie będzie aż tak wielka podwyżka? Wójt wyjaśnia, że w pierwszym przetargu na odbiór odpadów wystartowały dwie firmy. Jedna zaoferowała ponad 950 tys. zł, druga – prawie 1,4 mln zł. W obu przypadkach to dużo więcej, niż w tym roku. Przetarg więc powtórzono. Tym razem zgłosiła się jednak tylko jedna firma.

Ostatecznie w 2019 roku gmina zapłaci za odbiór śmieci prawie milion (dokładnie 953 tys. zł). W tym roku było to 665 tys. zł. Różnicę będą musieli pokryć mieszkańcy.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
12 Comments

  1. Przy okazji śmieci może czas już zająć się tymi co je spalają. Dziś po 10 minutach na polu ubranie mi tak smierdzialo dymem, że w domu nie można było wytrzymać. Czy jest ktoś w gminie odpowiedzialny za środowisko? Do kogo to zgłaszać?

  2. A kto do cholery zajmie sie tym trucicielem za gminy. Zyc sie nie da ani oddychac gdzie jest policja. Czym oni pala smieciami dzis prawie zywymiotowalem idac rynkiem

  3. Rój był tak miałkim Wójtem jak Mroczek Wice Starostą obydwoje z PiS obydwoje symbolem bezskuteczności… Brawo dla przywódcy PiS gm. Łapanów Pana Grzyba! Taki porządny Radny Stokłosa ściskał im dłoń i pozwał do zdjęć smutne i tragiczne!

  4. Przecież Celina już na ostatniej sesji ścieła się z Grzybem dosyć mocno ona już widzi, że z PiSem daleko nie zajdzie. Bardzo dobre wystąpienie Wójta krótko i merytorycznie dobrze że spotyka się z ludźmi a nie jak ten bufon!!!!!!!!!!!!! Mam tego Roja dość jak sobie przypomnę tą beznadzieję firmowaną przez Celine! Panie Roj był Pan jedną wielką pomyłką….

  5. A ja powiem tyle w Łapanowie nareszcie odwilż, widać chociażby po stronie internetowej gdzie wreszcie poza prognozą pogody zaczynają pojawiać się merytoryczne informacje. Jacewicz do maja 2019 w PiS potem zmądrzeje… Wierzę w jej rozsądek jest młoda i prężna, a w PiS się zmarnuje szczególnie pod przewodnictwem takiego orła jak Pan Grzyb z Grabia. Wstyd dla Łapanowa, wstyd dla łapanowskiego PiS!

  6. Panie redaktorze. Mianem masakry można nazwać wydarzenie najczęściej o dużej skali, niosąc za sobą wiele ofiar. Najczęściej jest to spowodowane nieokiełznanym żywiołem lub celowy bądź niecelowym działaniem człowieka. Jedną z bardziej znanych tego typu wydarzeń była masakra na wyspie Utoja lub masakrą można nazwać tsunami na Filipinach lub bombardowanie w Syrii. Podwyżka cen śmieci tonie żadna masakra tylko czysta łobuzeria śmieci owych firm. Nie wiem na jakiej podstawie windują tak ceny. Rozumiem podwyżki analogiczne do inflacji (2%) i paliwa pewnie około 8%. Skąd reszta? Moim zdaniem Gmina w przyszłości powinna pomyśleć żeby sama prowadziła taki biznes tak jak np gmina Spytkowice w powiecie Wadowickim.

  7. To niech płacą wszyscy,bo do tej pory pod jednym numerem mieszkają trzy rodziny a płacą tylko za przedział powyżej trzech osób,a bywa że tych osób zamieszkuje np.8, więc wypadałoby zgłosić 3 rodziny z tego numeru domu.W gminie jest zatrudnionych wiele osób więc dobrze byłoby sprawdzić w terenie jak to wygląda i wprowadzić zmiany.W tej chwili jest to nie sprawiedliwe bo 2 osoby płacą nie porównywalnie więcej do zamieszkujących np.3 rodzin pod jednym numerem.Ale co tam, najlepiej wrabąbać podwyżkę po najmniejszej linii oporu,tak jest wygodniej,uczciwi zapłacą a reszta to tak jak do tej pory.

Komentowanie jest wyłączone.