Manys wygrywa! Ale… Będzie dogrywka!

Tylko w pierwszej turze! Z kim się zmierzy w drugiej?

Nie Robert Roj. Nie Jan Kulig jest na drugim miescu. Wyniki naszej zabawy wskazują, że z Manysem do drugiej tury przejdzie… Andrzej Śliwa!

Manys zdobył 84 głosy. Śliwa o 20 mniej – 64. Na trzecim miejscu znalazł się Jan Kulig z 43 głosami. Obecny wójt, Robert Roj jest dopiero na czwartej pozycji. Zdobył tylko 38 Waszych głosów.

W naszym elektronicznym sondażu udział wzięlo w sumie 229 osób. Wszystkim dziękujemy! Prawdziwe głosowanie 21 października!

A oto wyniki internetowego sondażu:

Na kogo zagłosujesz?

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
36 Comments

 1. Panie Manys
  Słów kilka nawiązujące do Pana programu:

  1. Most w Kamyku- czy remont będzie tańszy, wątpię. Nawiązując do porównania z londyńskim mostem, to akurat London Bridge został rozebrany w XIX wieku. No chyba, że pomyliło się Panu z Tower Bridge.

  2. Łapanów zapleczem dla Parku Technologicznego – brak dojazdu, brak obwodnicy, chce Pan puścić mieszkańcom pod oknami ciężarówki? Który specjalista IT zechce dojeżdżać 50 km. Brak jasnej wizji i mało konkretów. Park technologiczny zaczął od wybudowania dróg dojazdowych (np. na Ruczaju, w Brzegach). Chce Pan ściągnąć inwestorów, a co Pan im zaoferuje? Nawet do autostrady trzeba dojechać. Nasze usytuowanie terenu jest jakie jest! Specjaliści ICT często pracują na zmiany, też w nocy, właśnie w Parku Technologicznym, tam życie toczy się 24/7. Myśli Pan, że taki specjalista będzie chciał jeszcze dojeżdżać z Łapanowa i mieszkać w klitce z Mieszkanie+.

  3. Wyburzyć oczyszczalnię, wybudować mieszkania itd… tego nie zrobi się w pięć lat. Na jakiej podstawie zakwateruje Pan tam ludzi, specjalistów ICT. Przecież program Mieszkanie+ stworzono w innym celu.

  4. Oddać szkoły stowarzyszeniom. Czy Pan wie, co Pan sugeruje? który nauczyciel będzie chciał pracować na warunkach stowarzyszenia? Nauczyciele będą bardzo stratni, zwłaszcza pod kątem umów o pracę. A przecież szkoła, to też administracja, obsługa itd. I tutaj lekcja dla Pana: szkoła, to nie to samo co placówka.

  5. Wspomina Pan o Gminie, cytuję ‚Kolesiostwo, kumoterstwo, układy, koterie’. W małej miejscowości w urzędach, szkołach pracują jej mieszkańcy. Wyrzuci Pan mieszkańców gminy i zatrudni ludzi spoza, a nasi będą pracować w Krakowie? To jest właśnie to, na czym polega mieszkanie w małej Gminie. Mieszkamy tu, i tu pracujemy.

  6. Cytuję ‚każdy wydatek gminy, począwszy od złotówki, a na milionach kończąc, będzie do sprawdzenia online w Internecie!’ – jak chce Pan tego dokonać??? Nierealne!!! Wydatkiem Gminy, jest wypłacenie pani XYZ świadczeń socjalnych, wydatkiem jest wypłata wynagrodzeń pracownikom szkoły, np. pani sprzątaczce. Nierealne do zrealizowania.

  7. Młodzież pijąca na rynku. Pisze Pan, że sypią się mandaty. Proszę o informację, ile takich mandatów zostało wypisanych??

  8. Martwi mnie kolejna rzecz. Na swojej stronie wyborczej przedstawia się Pan jako ‚Nowy Wójt’. Rokuje to źle. Odczytuję to jako zbytnią pewność siebie. Może lepiej by było napisać ‚kandydat na nowego wójta’.

  9. Martwi mnie kolejna rzecz. Często zmieniał Pan pracę. Jakie są ku temu powody. Być może zawiodła ta pewność siebie.

  10. Martwi mnie to, że w swoim komentarzach używa Pan niepokojących sformułowań i tu zacytuję Pana:
  Następnym razem widzimy się w sądzie
  zaraz będziesz miał pretensje, że zostaniesz zablokowany…
  Ostrzegam, że
  Nie masz pojęcia więc nie pisz bzdur bo się kompromitujesz
  sraty pierdaty
  spotkamy się w sądzie
  zwyczajnie nie masz racji
  nic mnie tak nie wk…wia jak głupota!
  Czaszem mówię ch… d… k… Szczególnie, gdy mnie ktoś wk…
  OGARNIJ się
  Nie podoba Ci się – nie musisz czytać!
  … by Ciebie i Tobie podobnych durniów OSTRZEC
  będę to absolutnie i BEZWZGLEDNIE tępił! Z powiadamianiem służb i sądami włacznie!
  jak się wkurzę, to strzelam drzwiami! Nie tupię nóżką
  błąd w Twoim rozumowaniu polega na tym, że kompletnie nie masz racji.
  Jeśli tego nie rozumiesz, pozostaje mi współczuć!
  co trzeba mieć w głowie, żeby pisać takie brednie?

  11. Szuka Pan kandydatów na radnych. Wygląda to jak łapanka. Zgłaszajcie się i tyle. Radnym powinna być osoba wykształcona, każdy radny po studiach, z róznych dziedzin, a nie kto chce.

  12. Dla mnie, niestety, Pana program zawiera dużo ‚lania wody’, mało konkretów, rzeczy mało realnych. Nie podoba mi się Pana postawa ‚wiem wszystko’. Źle to rokuje, szczególnie dla ‚ewentualnych’ podwładnych.

  Pozdrawiam

 2. Chciałbym też poznać Pana zdanie na temat poziomu nauczania w Sobolowskiej szkole. Jest bowiem bardzo niski. Czy jest szansa na podniesienie kwalifikacji personelu nauczycielskiego lub zmiany jego najsłabszych ogniw zaczynając od dyrektora stojącego na straży tej bylejakości. Cierpią na tym nasze dzieci. Sposób nauczania zatrzymał się tu w latach 90tych. Brak zajęć pozaszkolnych, wycieczek do teatrów, kin, muzeów, brak wyjazdów na zielone szkoły. Poziom nauczania języków obcych jest fatalny. Są to standardowe rzeczy w innych szkołach. Nasze dzieci zostają w tyle.

 3. Przeczytałem program
  Chciałem zapytać odnośnie punktu dotyczącego ewentualnych nowych przekaźników telefonii cyfrowej i LTE. Czy Ma Pan na myśli tylko obszar samego Łapanowa czy całej gminy? Jestem mieszkańcem Sobolowa, którego ten problem także dotyczy. Są tu bardzo dobre warunki do postawienia przekaźnika bądź w Sobolowie bądź na Wierzchowinie w Kamyku. Ta druga opcja jest o tyle lepsza, że przekaźnik tam postawiony miałby zasięg na dużą powierzchnię okolicy. U nas też jest wiele dziur w zasięgu nie mówiąc już o LTE.

 4. Jeszcze sem zapomniała. Dodam że nasz Wój Roj to dopiero panisko. Ten nic nie rozumi co się do niego mówi. Tylko przy swoim się upiera. Nie rozumi że ten most to dla ludzi jest konieczny do zycia? Tylko nam stawia na bogato. Po co to dla kogo? Tyle potrzeb w koło. Pochwalony

 5. Manys może to i panocek ale jedno wim że ma na górze wszystko się już porządkuje, Tu u nas też trza posprzątać i dlatygo on nam nawet bardziej tu potrzebny Pochwalony

 6. Z całą pewnością doprowadzenie Łapanowa do normalności będzie arcytrudne. Przecież tu nigdy nie było normalnie demoralizacja urzędników po komunistycznych trwa do tej pory bo przecież za komuny naczelnikiem Gminy był Kulig następnie przewodniczącym Rady Gminy był Kulig a po przekształceniach znowu dwa razy był Kulig. Dlatego to właśnie wchodząc do urzędu Czujemy się intruzami zakłócając ich spokój w ich królestwie bo przecież nie naszym ich zdaniem. Obecne wybory są Przełomem trzeba odsunąć wszelkie po kuligowe pozostałości układowe zaczynając od wyboru nie powiązanego wójta i zupełnie nową radę by po kuligowi działacze nie blokowali nowego wójta. Jest mi wszystko jedno czy to będzie Manys czy Twardowski byle tylko ten komu się chce kto się nie boi skończyć z tą zaściankowośćą i najlepiej porwać młodych do działań a oni nie chcą tego syfu tych układzików tej korupcji przykładem GZK. Powodzenia przy urnach.

 7. Jest Pan bardzo pewny siebie Panie redaktorze i wie Pan jak kreować swój mglisty obraz człowieka z naszej małej ojczyzny. Nagłówki art. Mówią same za siebie. Nie zna Pan realiów życia na wsi i dziwię się, że nie robi Pan kariery wyżej tylo tu.

  • Realia życia się zmieniają Józefie. No cóż dzieci rolników mają coraz bardziej otwarte umysły i czasami tylko ich rodzice są jeszcze w szponach uzależnień i układów. Ale kres nadejdzie i wszyscy odetchną z ulgą jak Wójtem zostanie człowiek nie umaczany w przekręty i przekręciki.

 8. Trza nam kogoś nowego, kogoś kto wprowadzi porządek u nas. Komuś komu się chce. Bo bajzel u nas taki, że musi dwa pokolenia minąć by było tu normalnie. Może ten Manys to nie złe rozwiązanie.

 9. Witam.Gdyby Kulig wyprowadził się z Uni jedynie wtedy mógłbym zaufać Śliwie.Śliwa będąc wójtem wykonywał polecenia Kuliga a ja nietrawie Kuliga odkąd był naczelnikiem gminy z ramienia PZPRu następnie PO jako kontynuacja tamtych układów .

 10. Patalita do powiatu???.Ten to dopiero odmieniec był kulig to i patalita został roj zaś się odmieniło ,roj się nieliczny patalita wieje do powiatu .Skąd się tacy odmieńcu bez własnych poglądów biorą ???Spadają na dno razem z rojem i kuligiem patalito co Śliwa cię niechce ???.

 11. A. Śliwa jest radnym tej kadencji, ale praktycznie cały czas sprzeciwiał się polityce i kierunkowi jaki objął wójt Roj i przewodnicząca magister, zresztą jak widać miał rację. Cóż z tego kiedy pozostałych czternastu głosowało „za”.
  Słyszałem, że jeden z nich Marek P. chce kandydować i wygrać powiat, to będzie dopiero porażka

 12. Manysa program znam z ludźmi rozmawia na pytania też odpowiada. w takim razie jeśli Śliwa z szacunkiem traktuję mieszkańców Chciałbym móc z nim też rozmawiać o jego programie Mam nadzieję że będzie odpowiadał na pytania chociażby na Facebooku jakieś spotkania przedwyborcze mam nadzieję że zorganizuję gdyby obydwaj kandydaci w pojedynku na programy i zapewnienia przedwyborcze powalczyć ze chcieli wtedy moglibyśmy wybrać najlepszego o Śliwie wiem tylko tyle że współpracował z kuligiem i kiepsko się to skończyło.

 13. Ciekawe, za kim będzie agitacja z ambony w Sobolowie. Kulig to przyjaciel, wszystkie pomysły chętnie przyklepywał, ale Śliwa też posłuszny, ani nie mruknie….. Będzie ciekawie

 14. Czytałem program i chyba kogoś fantazja ponosi. To dotyczy wszystkich którzy pchają się do koryta. Najpierw gruszki obiecują a potem mówią że się nie dało bo poprzednicy tak narobili że ciężko coś odkręcić. Podstrefa ekonomiczna dla Krakowa w Łapanowie? To hit hitów. Komuś się marzenia z rzeczywistością mieszają.

 15. Jest takie mądre przysłowie : Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu 🙂 i tu też to proponuje . A co do Kuliga to chyba wszystko zostało powiedziane 🙂 W temacie Śliwy obawiam się jednak kontynacji polityki Kuliga czyli co ??? Zadłużanie na umór ???

 16. Zarówno Manys jak i Śliwa to dobry kierunek osobiście wolę Manysa nie krępują go żadny powiązania jest wolny od kumoterstwa szybsze większe zmiany może dokonać . Śliwa to też nie jest źle tylko że jest obecnym radnym A to fatalna Rada dużo złego przegłosowała No i ciągnie ogon na którym rozsiadł się Kulig A ten ogon cuchnie.

 17. Uczymy się na błędach.Niezaufamy nigdy Więcek PZPRoskiemu współpracownikowi o pseudonimie Orzech.traktującemu gminę jak własny folwark a mieszkańców jak parobków.O małym Roju to szkoda pisać niech odejdzie w niesławie wraz ze Sławomirem.

Komentowanie jest wyłączone.