Manys kandydatem na wójta? W sondażu wygrywa i z Rojem, i z Kuligiem!

Wójt ma problem… Wyraźnie przegrywa wybory samorządowe – tak przynajmniej wynika z sondaży.

Z Karolem Manysem, który zadeklarował już, że zastanawia się nad startem obecny gospodarz Łapanowa przegrywa boleśnie. Z wyników sondażu wynika, że gdyby mieszkańcy gminy mieli przy urnach taką właśnie alternatywę, Roj zdobyłby zaledwie 31 proc. głosów. Aż 69 proc. mieszkańców chce głosować za zmianą – na Manysa.

Robert Roj przegrywa też z Janem Kuligiem. W tym układzie porażka byłaby dla niego jednak mniej bolesna. Zdobyłby 41 proc. Ale to Kulig by został wójtem. Na poprzedniego wójta głosować chce obecnie głosować aż 59 proc. mieszkańców gminy. Różnica jest więc znacząca – aż 18 punktów procentowych.

Z sondażu wynika, że gdyby w wyborach doszło do starcia Manys – Kulig, wybory wygrałby Manys. Głosy na niego oddaje 63 proc. Na Kuliga – 37 proc.

Wyniki ewentualnego starcia Manys – Roj wyglądaja następująco. Manys zdobywa 69 proc. Roj zaledwie 31 proc.

Manys wygrywa też w starciu z Janem Kuligiem 63:37 proc.

Wyniki ewentualnego starcia Manys – Kulig wyglądają następująco:

Wyniki ewentualnego starcia Kulig – Roj prezentują się jak poniżej.

W tej konfiguracji Roj przegrywa stosunkiem 41 proc.:59 proc. na korzyść Kuliga.

W obu przypadkach obecny wójt wyraźnie przegrywa wybory.

Co na to wydawca „Mojego Łapanowa”? Trochę jakby zdziwiony… 😉

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
41 Comments

 1. Strefę nieograniczonych możliwości Gminie Łapanów może stworzyć jedynie młody bezpartyjny, niezależny i kreatywny Wójt. Ze uwagi na turystyczny charakter gminy jest tu wiele do zrobienia. Mieszkańcy i turyści zapewne czekają na konstruktywny i realistyczny program. Zyczymy powodzenia!

 2. Witam .Tak dla informacji to jeszcze nigdy w łapanowie Wójtem nie był łapanowianin.Babral ze wschodu,Wiśniewski z Grabia,Kulig z Francji,Roj z Krakowa. Czyli durny to argument iż Manysowi daleko do łapanowa skoro tylko jego korzenie są właśnie z tąd w przeciwieństwie do wszystkich wcześniejszych wójtów .

 3. Tak. Myślę, że powinien Pan wystartować. Właściwie Pańska kandydatura była to od pewnego czasu tajemnicą Poliszynela. Rozumiem Pana dyplomatyczną retorykę. Kawał zadania przed Panem. Ma Pan również mój głos. Liczę na jakieś spotkanie z mieszkańcami gminy, w którym z chęcią wezmę udział. Będę obserwował i trzymał kciuki.

  • zanim zaczniesz ujadać i zwalczać ludzi z wizją, której Ty raczej nie masz, a Świadczą o tym Twoje słowa. Zamilcz, usiądź i posłuchaj. Człowiek związany z Ministerstwem Cyfryzacji na pewno nie zabawi się w zabawę „posiedzę, zarobię i czas upłynie”. Będzie chciał się wykazać i zrobić coś dla miejsca, skąd pochodzi. Brawo Panie Karolu!

   • „To smutne, że głupcy są tacy pewni siebie, a ludzie rozsądni tacy pełni wątpliwośći.”
    Bertrand Russel

    „2% ludzi myśli
    3% ludzi myśli, że myśli
    95% ludzi prędzej umrze niż pomyśli.”
    George Bernard Shaw

    „Niektórych polityków przewyższają głupotą już tylko ich wyborcy”
    Andrzej Majewski

  • Hahaha Andrzeju i wybraliście w 1990 TW BOLKA!!! nie ośmieszaj się swoimi wypowiedziami.
   Pani Karolu pójdę głosować na Pana!!! . Jeśli tylko Pan wystartuje

   • Demokracja ma jedna istotną wadę: DWÓCH DŻENTELMENÓW z pod budki z piwem, ma większa władzę (2/3 głosów) niż PROFESOR AKADEMICKI (1/3 głosów). Dalej śmiejesz się, ale to już chyba tylko z siebie…

 4. Nie jedna z miejscowych osób mogłaby Panu pozazdrościć pochodzenia. Jak Pan pisze w CV z dziada, pradziada jest Pan blisko związany z Łapanowem. Na łapanowskim cmentarzu spoczywają Pana najbliżsi i nie dziwi mnie, że chce Pan coś zrobić dla właśnie tej miejscowości i jej mieszkańców. Wiedza jaką Pan zdobył, możliwość adaptacji doświadczenia i innego spojrzenia na wiele spraw mogą tylko pomoc naszej miejscowości, która znajduje się w złej formie i to nie tylko ekonomicznej. Bo pozostaje coś jeszcze: otwartość na innych, wzajemna współpraca i tu liczymy na Pana.

 5. Powinien być jeszcze sondaż Karol kontra Mirek. Myślę, że on też ma duże szanse i byłby sporym przeciwnikiem. Nie od dziś wiadomo, że miał chętkę na posadę wójta

 6. Witam.Nikt odpowiedzialny za przyszłość łapanowa niezaufa ponownie Kuligowi czy Rojowi skoro ich wójtowanie obarczyło nas długami do 2034r. Oile Kulig jeszcze coś zrobił za owe długi to Roj wsławił się jako zakłamany likwidator przedszkolnej kuchni wycofania się z podłączenia do wodociągu z Dobczyc podczas gdy jego podwładny kierownik świadomie według prokuratora pozwalał zatruwać wodę.Następnie wyprzedał za bezcen 52 gminne działki w łapanowie bez przetargu,cynicznie łamie prawo zatrudniając Znajomków bez wymaganych konkursów byle się nachapać i nagradzać sfojaków. Skoro Kulig jest zbyt stary a Roj cyniczny zakłamany i nieudolny to jeśli Manys wystartuje ma moje poparcie jako 57letniego mieszkańca gminy wraz z rodziną.

 7. Na krytyce poprzedników i to permanentnej, daleko Pan nie zajedzie. Tej gminie potrzeba człowieka z wizją i kohones. A przede wszystkim znajacym się na swojej robocie i mającym doświadczenie oraz poparcie nie tylko w społeczeństwie. Ta gmina zasługuje na dobrego gospodarza. Pozdrawiam wszystkich.

  • Brawo ON !!! Tylko taki młody profesjonalista spoza gminy jest w stanie rozgonic te klike , pogonic nieudaczników i doprowadzic ten balagan jaki mamy do ladu !

  • Do Janusza portal MÓJ ŁAPANÓW to nie tylko Karol Manys a subiektywna krytyka jest jak najbardziej na miejscu,przynajmniej wiele osób dowiedziało się wiele na tematy TABU czyli takie które miały być zamiatane pod dywanik a jeśli p.Karol miał w tym udział to nic tylko pogratulować takiego zachowania.
   Odnosnie wizji to śmiem twierdzić że Roj,Jacewicz i jeszcze kilku razem wzięci takowej nie posiadają.Ta gmina owszem zasługuje na dobrego gospodarza Januszu i będzie go miała i daj BÓG by został nim Manys.

  • Janek zabłysnołeś jak błystka w czystej Stradomce polująca na pstrąga hihihi ciekaw jestem jakie ma doświadczenie obecny wójt? siad,wstań,siad?!Janek a może ty będziesz kandydowal? dostaniesz w ciemno poparcie ode mnie za odwage,

 8. Ta wybierzecie gościa nie z Łapanowa na Wójta w Łapanowie. Człowiek który podjudza jednego na drugiego.

  • Hej, a nie widziałes, bo na portalu ich nie było 😉
   Były na facebooku 😉
   Ale nic straconego…
   Zapraszam na spotkania 🙂

  • A chcesz się przekonać, że nie?
   I prośba – zostaw w spokoju Naczelnego! On ma swoją robotę!
   Zapraszam na spotkania, a najlepiej do ekipy 😉

  • Czemu zakładasz, że starsze osoby nie czytają „Mojego Łapanowa”? Jest wręcz przeciwnie!
   Zapraszam na spotkania 😉

 9. Panie Karolu coś to znaczy !!! myślimy że zielone światełko zaczyna świecić,proszę to dobitnie wykorzystać,pozdrawiamy.

Komentowanie jest wyłączone.