[SONDAŻ] Kulig, Manys, Roj czy Śliwa? Kto będzie nowym wójtem?

Kto Waszym zdaniem powinien zostać nowym wójtem?

Prawdziwe głosowanie 21 października – za biespełna dwa miesiące. Kandydatów jest czterech. Kto Waszym zdaniem powinien zostać nowym wójtem?

Jan Kulig? To byłby wielki powrót do władzy w wieku 79 lat. Dla gminy to powrót starego.

Karol Manys? Dla gminy to byłaby nowa jakość. Człowiek spoza układów, który ma pomysł na ratowanie gminy.

Robert Roj? Ostatnie cztery lata pod jego rządami do stagnacja i cofanie się gminy. Będzie kolejne pięć lat?

Andrzej Śliwa? Obecny radny był przed laty w drużynie Kuliga. Zbuntował się. Do wyborów postanowił iść samodzielnie.

 

 

Sondaż potrwa tak długo, jak długo 21 października będą czynne lokale wyborcze (od 7.00 do 21.00).

Nawet jeśli zagłosujesz kilka razy, Twój głos i tak będzie policzony, jako jeden.

 

 

 

Głosowanie zakończone! Wyniki wkrótce!

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
15 Comments

 1. Roj nie ogarnia problemów gminy, a gdzie mówić o zmierzeniu się z nimi. Bajzel, który powstał po jego Wójtowaniu ciągnie nas na samo dno!!! Tu potrzeba zmian! Obudźcie się ludzie!! Masz rację Wito czasami trza przechylić mocno setę by potem trzeźwo spojrzeć na życie!

 2. Myślę że Roj wygra bez żadnych drugich tur. Nie jest idealny ale na pewno lepszy niż Kulig i […] Manys. Ewentualnie Śliwa coś może zdziałać, zresztą zobaczymy za niedługo

  • Przepraszam byłem pijany jak pisałem że Roj wygra,teraz wytrzezwialem i wiem że Roj nie ma żadnych szans a wybory wygra K.Manys bez większych problemów.

 3. Apel do mieszkańców gminy Łapanów.Ludzie obudżcie się z letargu i przejrzyjcie na oczy.Kulig i Roj już rządzili a po ich władzy mamy taki stan jaki mamy , więc nigdy więcej.Śliwa owszem ale jest za bardzo w uzależniony od plebanii w Sobolowie a to też do końca dobrze nie wróży.
  Na logikę zostaje więc kandydat który jako jedyny może coś po poprzednikach naprawić czyli Manys i chyba nikt tak naprawdę nie myśli innaczej.No chyba jedynie przydupasy i liczący na profity zwolennicy wymienionej wcześniej trójcy .Radni obecnej i poprzedniej władzy na tyle się zblamowali że nie powinni wogóle startować jeśli mają oczywiście chociaż odrobinę honoru .Teraz potrzeba jasnego .nowoczesnego myślenia jak podołać w obecnej sytuacji a nie tylko zapalczywości w przyjmowania diety . Wybór oczywiście należy do każdego .

 4. Witam. Panie Manys wiem że z Łapanowa Pan się wywodzi Ale mieszka i pracuje w Warszawie. Konkretnie gdy Pana wybierzemy co z Pana pracą i kiedy pan wróci do Łapanowa i czy na stałe ?.

  • Witam. Droga do tego niedługa, ale jeszcze daleka. Najpierw trzeba zebrać komplet kandydatów na radnych, następnie ich zarejestrować, a później jeszcze wygrać wybory. Gdybyście Państwo rzeczywiście mnie wybrali jest oczywiste, że muszę się na stałe przenieść do Łapanowa. Nastąpi to natychmiast po ewentualnym wyborze. W Łapanowie zamieszkam wówczas jeszcze jako elekt. Ale na razie koncentrujemy się na zbieraniu kandydatów, a tych jeszcze brakuje! Więc jeśli ktoś myśli o kandydowaniu i będzie się zgadzał z programem – serdecznie zapraszam do kontaktu!
   Strona komitetu: http://www.kww.mojlapanow.pl
   Pozdrawiam!

   • Dzięki za odpowiedź. Łapanów jeszcze nigdy nie miał tak złej sytuacji finansowej poległ Kulig jeszcze gorzej wypadły Roj. Czemu panu się uda jeśli można to w bardzo wielkim skrócie konkretne decyzje umożliwiające zatrzymanie upadku finansowego.

    • Posłużę się cytatem z Einsteina: Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da i on właśnie to coś robi.
     Jest jasne, że problem zadłużenia nie jest do rozwiązania ani w jedną, ani nawet w dwie kadencje! Ale to nie znaczy, że nie da się nic zrobić i gmina nie może się dobrze rozwijać. Są na to setki przykładów w Polsce!
     Dostawałem tu już po głowie za posługiwanie się przykładem Słupska i tego, co przez ostatnie cztery lata zrobił tam prezydent Biedroń. Otóż przejął miasto w takim stanie, że nie miał nawet na wypłaty dla pracowników. Był zmuszony prosić rząd o interwencję. Dziś Słupsk ma nie tylko stabilną sytuację finansową, ale jeszcze się świetnie rozwija. Można? Można! Trzeba tylko ruszyć głową!
     Prosty przykład: dostałem właśnie z gminy dane dotyczące podatku od środków transportu. Na pierwszy rzut oka widać, że trzeba je natychmiast obniżyć. Od kilku lat liczba podmiotów, które go płacą wyraźnie rośnie. Tymczasem wpływy spadają! Dlaczego? Prosta rzecz – wystarczy wiedzieć, że jest coś takiego jak krzywa Laffera! https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzywa_Laffera W największym skrócie – podwyżka podatków tylko do któregoś momentu daje większe wpływy. Przekroczenie pewnej bariery powoduje spadek! I to gwałtowny! Co trzeba zrobić? Obniżyć stawki! Wtedy nagle się okazuje, że wpływy rosną.
     Ćwiczył to już polski rząd na poczatku lat 2000 na akcyzie od alkoholi. Stawki rosły, a wpływy spadały. Dlaczego spadały? Nie dlatego, że ludzie pili mniej wódki! Dlatego, że handlarze uciekali w szarą strefę! No więc stawka podatku została znacząco obniżona – o 30 proc. Jaki był efekt po kilku miesiącach? Wzrost wpływów o 70 proc! Jeśli ktoś ma wątpliwości, można zadzwonić do Ireny Ożóg, ówczesnej wiceminister finansów.
     Takie są prawa ekonomii, których się nie da oszukać!
     To przejdźmy na łapanowskie podwórko. Otóż obecna rada gminy całkiem niedawno podniosła stawki tego podatku. I to w sytuacji, gdy już wiadomo, że przy coraz większej liczbie podmiotów wpływy spadają. Mało tego, wszyscy wiemy, że właśnie z tego powodu z Łapanowa wyniosła się całkiem niedawno jedna z dużych firm transportowych. Zgadujemy jaki będzie efekt?
     A wystarczy poszperać i popatrzeć, co robią inne gminy. Otóż inne gminy w takiej sytuacji robią z siebie raj podatkowy i przyjmują absolutnie minimalne stawki, na jakie tylko pozwalają wytyczne Ministerstwa Finansów. Efekt? Lawinowy przypływ inwestorów,a co za tym idzie wpływów. Przykład? Gmina Biały Bór w zachodniopomorskim. Proszę: https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/podatki-lokalne-w-polsce-podatki,135,0,2412935.html
     Dlaczego w Łapanowie tak nie można zrobić?
     Pozdrawiam!

     • Dzięki. Rozumiem że Pan bliżej rządu wie co mówi znajomość jak najbardziej się przydadzą w pozyskiwaniu środków. Na naszym podwórku Łapanowski A my coraz więcej ludzi którzy już zakończyli kariery zawodowe w prawdzie jest GOK jednak mógłbym więcej w tym przedziale 65 plus ale też renciści i wcześniejsi emeryci ma Pan im coś do zaoferowania jako kandydat na wójta żeby chciało im się ruszyć z przed telewizora?

 5. Śliwa w drugiej turze zbierze głosy Kuliga i Rojo nie odpowiada mi kontynuacja tego co było tych układów korupcji kumoterstwa tych prywatnych biznesów kosztem zdrowia ludzkiego w takim razie skoro manys obnaża i piętnuje patologie daje gwarancję że nie da się spaprać dla kasy lub zaszczytów więc powodzenia panie Manys.

Komentowanie jest wyłączone.