Mandaty za kury na wybiegu

bochnia-gmina.pl

W związku z sytuacją epizootyczną w kraju w zakresie choroby zakaźnej – wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bochni informuje o obowiązujących wymaganiach w zakresie utrzymywania i hodowli drobiu w gospodarstwach przydomowych na terenie powiatu bocheńskiego.

INFORMACJA

  • Każde gospodarstwo utrzymujące dróg musi być zgłoszone do Powiatowego Lekarza Weterynarii w Bochni.

  • Drób musi być trzymany w zamknięciu – w pomieszczeniach lub odizolowanych od dzikich ptaków wolierów, bez możliwości swobodnego poruszania się po otwartym wybiegu.

  • Karmienie i pojenie ptaków musi się odbywać w zamkniętych pomieszczeniach, zabezpieczonych przed dostępem ptaków dzikich.

  • Przed wejściem do kurników muszą być wyłożone maty dezynfekcyjne nasączone środkiem dezynfekcyjnym.

Nieprzestrzeganie powyższych wymogów skutkować może nałożeniem na właścicieli drobiu mandatów karnych lub kar administracyjnych lub kar administracyjnych zgodnych z Ustawą o ochronie zdrowia zwierząt.

WAŻNE: Jak donoszą media, w kraju pojawili się już fałszywi pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej. Sprawdzajcie ich dokładnie, jeśli się pojawią i będą chcieli nałożyć mandat za trzymanie kur na podwórku.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy: