Mamy dość! Chcemy zasięgu!

Fot. Pixabay
3.3
(15)

Mieszkańcy okolic Sobolowa i Kamyka mają dość! Chcą normalnego dostępu do Internetu i zasięgu komórek!

Mamy dość – mówią. – Chcemy zasięgu!

Jeśli ktoś kiedykolwiek był w okolicach Kamyka i próbował stamtąd zadzwonić wie, że jest to niemożliwe. Brak zasięgu. Co gorsza, mieszkańcy okolicznych domów mają też problem z dostępem do Internetu.

– Żyjemy jak w trzecim świecie – skarży się jeden z mieszkańców. Inny mówi: pracuję w domu i dostęp do Internetu jest mi niezbędny.

Niestety, w tamtych okolicach jest z tym bardzo poważny problem. Nie tylko z Internetem stacjonarnym, ale także mobilnym.

W okolicach budowy nowego mostu w Kamyku zasięgu zwyczajnie nie ma. A przecież to nie tylko wygoda, ale też względy bezpieczeństwa…

Mieszkańcy mają tego dość. Postanowili interweniować. Zaczynają zbierać podpisy pod pismem do Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz Ministerstwa Cyfryzacji. Chcą zasięgu. Proszą, by pomóc im w staraniach o dostęp do sieci.

W sprawę zaangażowali się nie tylko mieszkańcy, ale też radny Robert Pietraś. Interweniują, gdzie tylko się da.

– Będę na ten temat rozmawiał w wójtem – mówi. – Staramy się dotrzeć do operatorów.

Próbowaliśmy się dodzwonić do wójta, który mieszka niedaleko, by się dowiedzieć co na ten temat sądzi i czy poprze akcję? Brak zasięgu…

A jak wynika z naszych informacji problem braku zasięgu dotyczy nie tylko peryferyjnych obszarów gminy. Coraz częściej zdarza się, że problemy z zasięgiem są nawet w Łapanowie.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 3.3 / 5. Głosy: 15
11 Comments

 1. Czy ktoś z mieszkańców lub szanownej redakcji wie dokąd prowadzi i kto jest właścicielem sieci światłowodowej zlokalizowanej przy budowanym moście w m. Kamyk?.
  Dość że nie ma zasięgu telefonii komórkowej to również dostępu do szybkiego internetu. Podczas prac związanych z mostem przesunięto słup i zrobiono zapas światłowodu. Pomóżcie z kim rozmawiać.
  A wracając do zasięgu totalne dno.
  Zdjęcia słupa przy moście dotyczące sieci światłowodowej
  https://wetransfer.com/downloads/1488ba9133bbc4eb04a40aa8fad6506020191011062340/42d1f6d092ac4e28a20e940ffeff2cfe20191011062340/c6388d

 2. Przy nowym moście w Kamyku nie było i nie ma zasięgu niezależnie od operatora. Mieszkam tam i sprawdziłem wszystkie opcje. Pustynia komunikacyjna. Nawet radiowy internet tam nie jest dostępny.

 3. Macie nieaktualne informacje, od lipca w Sobolowie i okolicy jest full zasięg GSM i LTE 4G sieci Play. Nowy nadajnik stoi w Buczynie, powyżej sklepu i w linii prostej to około 1-1,5 km od Sobolowa. Dawniej aby zadzwonić musiałem wychodzić z domu a teraz dzwonię swobodnie z każdego pomieszczenia w domu.

    • Nie, ale nie powinno to mieć żadnego znaczenia. Od dawna mamy tzw. roaming wewnętrzny, co w praktyce oznacza, że jeśli jest nadajnik, obojętnie jakiej sieci, powinien być zasięg.

     • niestety taka opcja działa tylko w sieci Play, bo oni nie mieli swoich nadajników i do końca tego roku będąc ich abonentem można było się łączyć przez nadajnik dowolnej sieci, teraz to się skończy, bo wybudowali kilka tysięcy swoich stacji BTS. Proszę w Łapanowie, gdzie jest kilka nadajników różnych sieci włączyć w telefonie ręczne wyszukiwanie sieci i owszem telefon wyświetli je wszystkie ale te poza siecią macierzystą będą „zabronione” i nie da się z nimi połączyć. Tak było od zawsze…

  • Jestem mieszkańcem Sobolowa. Cieszę się że ma pan może Cieszyć się z zasięgu i LTE. Niestety w wielu miejscach brakuje zasięgi o LTE nie wspominając. Dlatego te informacje nie są nieaktualne.

 4. To się nazywa kapitalizm. Jeżeli żadnej z obecnych firm nie opłaca się wybudować i utrzymywać masztu bts w okolicy to go nie bedzie.Co ma samorząd do prywatnych przedsiębiorstw!? To nie jest ukochany przez Polaków socjalizm że każdy ma po rowno. Pro tip, przeprowadzacie się do bardziej zaludnionej wsi.

Komentowanie jest wyłączone.