Małopolskie zbiorniki wodne otrzymują dofinansowanie. Zalew w Łapanowie… NIE

Kraków, Wieliczka i Zakopane to niekwestionowani liderzy pod względem liczby odwiedzających. Jednak w Małopolsce jest znacznie więcej miejsc, które mogą zachwycać swoim urokiem zarówno mieszkańców, jak i turystów. Wkrótce dołączą do nich sztuczne zbiorniki wodne, w otoczeniu których powstaną kolejne atrakcje – centra rekreacji i wypoczynku, ścieżki zdrowia, rowerowe i narciarstwa biegowego oraz punkty widokowe.

Dzięki rozstrzygnięciu konkursu na zagospodarowanie otoczenia zbiorników wodnych, finansowanego z RPO WM 2014-2020, inwestycje będą prowadzone w sąsiedztwie Klimkówki, Jeziora Dobczyckiego, Świnnej Poręby, Jeziora Rożnowskiego i Czchowskiego, a także w Przylasku Rusieckim.

Z każdym rokiem przybywa osób, które odwiedzają Małopolskę. Coraz więcej z nich dociera do miejsc mniej popularnych, leżących poza utartymi szlakami. Konkurs, który właśnie rozstrzygnęliśmy ma sprawić, że nasze sztuczne zbiorniki wodne staną się ciekawą propozycją, szczególnie dla osób szukających aktywnych form wypoczynku

– przekonuje wicemarszałek Stanisław Sorys dodając, że na realizację 27 zwycięskich projektów Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył ponad 100 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

 

 

 

Źródło:malopolska.pl
3 Comments

  1. pewnie że otrzymują i mają na modernizację na zarybienia z których później czerpią korzyści i przyciągają turystów ale trzeba mieć ochotę,pojęcie,wizję a tego Roj nigdy nie miał.

  2. Jak większość tej watachy rządzącej nie potrafi odpowiednio zadbać o Perłę Łapanowa (zalew) to takie mamy skutki.
    Później mówią że inwestycje robią na zalewie bo kupili dwa rowerki wodne,silnik do Łodzi który nawet nie był używany,drzwi w domkach powymieniali (jak wogóle to można nazwać domkami) jakieś stołki…..to śmiechu warte a zarazem płakać się chce widząc brak zainteresowania,zaangażowania osób za to odpowiedzialnych którzy maja zalew w czterech literach i wychodzą z załorzenia jest to jest a ludzie i tak przyjdą,przyjadą itak jest i będzie ale do czasu……

Komentowanie jest wyłączone.