Mają gest! Wiecie, ile zapłacili za nową stronę gminy?

Od 18 grudnia Gmina Łapanów ma nową  stronę internetową – taki prezent od wójta pod choinkę. Wiemy, ile ta strona kosztowała…

Nowy oficjalny serwis gminy jest zdecydowanie nowocześniejszy, niż poprzedni, który miał już 10 lat i był mocno przestarzały. Strona jest teraz bardziej przejrzysta, łatwiejsza w nawigacji i bardziej intuicyjna w użytkowaniu. Ma też udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Serwis wreszcie dostał też wersję mobilną. Dzięki temu łatwiej z niego korzystać na telefonach komórkowych i tabletach.

Jak informuje nas Robert Roj, nowa strona kosztowała gminę 6 tys. 150 zł. Oznacza to, że każdy użytkownik sieci z Gminy Łapanów zapłacił za nią… mniej więcej złotówkę. Można to było zrobić taniej. Co najmniej o połowę! Tym bardziej, że choć nowy serwis zdecydowanie był już potrzebny, nie ma żadnych nadzywczajnych wodotrysków.

Prosta strona internetowa to obecnie wydatek mniej więcej tysiąca złotych. Za ok. 2-3 tys. zł można już mieć serwis przygotowany na specjalne zamówienie. I tyle najwyżej powinien kosztować nnowy serwis Łapanowa. 6 tys. zł to DUŻO. My oferowaliśmy wójtowi nową stronę ZA DARMO!

Niestety, urząd nie skorzystał z tej propozycji, nie musiał. Wolał zapłacić. Nie zorganizował też żadnego konkursu. Nie było przetargu. Wójt udzielił po prostu zamówienia z wolnej ręki. Co zdecydowało o wyborze tej, a nie innej firmy, tego Robert Roj nie wyjaśnia.

Co gorsza, wykonawca nie jest z tereniu gminy, a wszelkie takie zamówienia powinny trafiać przede wszystkim do lokalnych specjalistow. Wójt zdecydował się jednak na wybór firmy z… Lublina. Dlaczego?

Zastanawia też czas przygotowania nowego serwisu. Prace nad nim trawały od października. To dwa miesiące. Przygotowanie takiej strony trwa góra dwa tydzień! Z naszych informacji wynika, że gmina przepłaca też za utrzymanie strony. W 2017 roku kosztowało to ponad 1500 zł. W profesjonalnej firmie to też można mieć o taniej.

Ale oczywiście wójt jest „w prawie”. Mógł podjąć taką, a nie inną decyzję. Szkoda tylko, że przepłaca i nie dba przy tym o interes gminy. W kazdym razie nową strone gminy możecie zobaczyć TUTAJ. Stara TUTAJ, to już był wstyd.
10 Comments

  1. „Prawników ci w gminie dostatek”, a puścili takiego „babola”, że tylko się czerwienić. Otóż w Zarządzeniu Wójta Gminy Nr 156/2018 dokładnie „wymieszano” ustawę o samorządzie gminnym z ustawą o pracownikach samorządowych, a przecież to „katechizm” każdego samorządowca, nie mówiąc już prawnika. Może czas jeszcze poprawić?

  2. Znam się i to stanowczo za dużo strona jest oparta na darmowym „word press”. wystarczy wisać po lapanow.pl /wp-admin Taka strona max 2 tysiące powtarzam MAX

  3. Jednego nie rozumiem; dwóch informatyków zatrudnionych w UG, a stronę internetową Gminy robi firma zewnętrzna? Czyżby byli tak obciążeni pracą? Bo nie chcę dopuszczać takiej możliwości, że nie potrafią…

  4. To wcale nie ak dużo… Ludzie pnajpierw posprawdzajcie specyfikacje apotem oceniajcie. Oczywiście to kwota brutto, więc netto jest znacznie niższa…

  5. Jezeli była propozycja zrobienia za darmo i została odrzucona a z publicznych pieniedzy wydano az tyle to osoba decyzyjna powinna zapłacić z własnej kieszeni!TO JEST RAŻĄCA NIEGOSPODARNOSC!!!

  6. Marnowanie przez wójta i to nie pierwszy raz pieniędzy ,których tak bardzo w gminie brakuje to wyraz niegospodarności.Obecna strona gminy jest mało czytelna i bardziej wolałem starą . Nie zmieniło się tylko jedno . Nadal ta sama propaganda bez możliwości krytyki .

Komentowanie jest wyłączone.