Likwidacja szkół – mamy protokół z komisji!

Radny Kaczmarczyk: najpierw trzeba szukać oszczędności w szkole muzycznej w Sobolowie!

Likwidacja szkół – mamy protokół ze wspólnego posiedzenia komisji, które odbyło się 13 grudnia.

To tam Andrzej Śliwa po raz pierwszy zaproponował wprowadzenie w gminie nowej struktury szkół. W tym kontekście wójt chciałby przekształcenia szkół w Tarnawie i Grabiu. Wariant drugi – szkoły filialne.

Powód to oczywiście konieczność nagłego szukania nadzyczajnych oszczędności.

Co na to radni? Nic! Co ciekawe, protokół ze spotkania, które trwało ponad cztery godziny liczy… niespełna dwie strony!

Jedyne, o czym można się dowiedzieć – wójt propozycję przedstawił, radny Grzyb nie chce ruszać szkoły w Grabiu, a radny Kaczmarczyk uważa, że problem zadłużenia zostanie rozwiązany, gdy poszuka się oszczędności na… szkole muzycznej w Sobolowie.

Koszty związane z reorganizacja szkół maja zostać przedstawione na kolejnym posiedzeniu komisji.

Oto protokół oraz lista obecności bezradnych radnych

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
7 Comments

 1. Smutne jest to, że wpisana do polskiej konstytucji zasada wolności słowa jest już tylko pustym zapisem. Swoboda wypowiedzi w naszym kraju znalazła się na celowniku władz i lewicowych organizacji, które od dawna narzucają swój terror politycznej poprawności uzurpując sobie prawo decydowania komu co wolno powiedzieć.

 2. Radny Kaczmarczyk niech oszczędności zacznie od siebie, podnosił łapkę za obniżeniem wynagrodzenia wójta, obniżono, ale swoje diety nie ruszać oj nie, następnie umowa oświetleniowa dot. kościoła w Cichawce, za ok. 500 złotych rocznie, świecą 3 lampy, które zużywają przynajmniej 3 a nawet 4 razy więcej energii niż jest za nią płacone, ot to Harnaś się znalazł.

  • 14 stycznia podjąłem decyzję, że zaostrzamy i tak ostrą politykę komentarzy. Hejterzy będą na portalu blokowani, a najostrzejsze przypadki będą zgłaszane organom ścigania! #ZEROtolerancjiNaHejt
   Pozdrawiam

   • Mamy nadzieję, że redaktora to też dotyczy bo tam ktoś pisał nie tylko o komentarzach ale i o portalu czyli o treści artykułów i tytułów. Zobaczymy jak długo.

    • Szanowna(y),
     1. Oczywiście! I nas, i mnie osobiście dotyczy to w pełnym zakresie i to od samego poczatku istnienia portalu w sposób szczególny. I doskonale zdaję sobie z tego sprawę.
     2. Ani portal, ani ja osobiście, nigdy nie pozwalaliśmy sobie na żadne ani teksty, ani komentarze, które choćby ocierały się o mowę nienawiści. Nie myl konstytucyjnego prawa do informacji, dziennikarskiego prawa do ujawniania niewygodnych faktów czy stanowczego zajmowania stanowiska w komentarzach z hate speech, bo to dwie różne rzeczy. Co więcej – z powodu dość zasadniczego pilnowania tego, by mowy nienawiści tu nie było, nieustannie czytam w komentarzach zarzuty o rzekomą cenzurę.
     No więc tak, portal miał, ma i będzie miał ostrą politykę komentowania (i to anonimową, bo ja uważam, że te dwie rzeczy da się pogodzić), którą po wydarzeniach z Gdańska jeszcze zaostrzyłem. I żeby nie było wątpliwości – nie mam zamiaru schodzić z tej drogi. A prawda jest taka, że w Waszych komentarzach różnie to bywa…
     No więc panuje tu pełna wolność słowa, ale przyzwolenia na hejt nie było, nie ma i nie będzie. I proszę to przyjąć do wiadomości! Co więcej, lojalnie uprzedzam, że komentarze niezgodne z prawem lub nawołujące do przemocy zwyczajnie będą zgłaszane organom ścigania. Przechodzimy do pełnego stosowania zasady: notice and take down! http://techlaw.pl/notice-and-takedown-czyli-czemu-nie-odpowiadam-za-wasze-komentarze/
     3. Portal jako taki od samego początku podlega prawu prasowemu i w pełni go respektował, respektuje i respektował będzie. To samo dotyczy zresztą również pewnych nie tylko pisanych, ale też niepisanych, ale obowiązujących zasad i dobrych praktyk, które przez lata z powodzeniem regulują rynek mediów. http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=wdu19840050024
     Jeśli spodziewasz się, że przestaniemy patrzeć władzom na ręce i przestaniemy ujawniać niewygodne dla nich fakty, to nie, nie przestaniemy!
     Serdeczności 😉

Komentowanie jest wyłączone.