Lidl w Łapanowie?

Fot. pixabay

Jaki sklep warto otworzyć w Łapanowie? Pomysłów macie kilka. Od monopolowego po… sex shop. Ale najczęściej wymieniane to: Pepco, Biedronka i Lidl!

Lidl w Łapanowie? Teoretycznie to możliwe. Jedno jest pewne – na pewno przydałby się taki sklep. Szczególnie, że istniejące oferują może i dobre towary, choć wybór średni. Ale prawda jest taka, że przede wszystkim są piekielnie drogie! Dużo droższe od pupularnych sieci dyskontów!

Nieoficjalnie wiadomo, że za wójta Kuliga były przymiarki do otwarcia w Łapanowie Biedronki. Niestety, pomysł ten mieli ostro oprotestować właściciele istniejących sklepów w obawie przed konkurencją, a ówczesny wójt się im nie postawił. W efekcie Biedronka powstała, ale w Gdowie. Może zatem Lidl? Zdecydowanie tego chcecie. Choć Pepco ma jeszcze więcej zwolenników.

Jest nawet jedno miejsce w Łapanowie, gdzie taki market mógłby powstać. To obecny plac targowy. Działka na pierwszy rzut oka w sam raz. Co prawda gmina musiałaby ją jeszcze sprzedać, ale wygląda na to, że jako jedyna w Łapanowie  minimalnie spełnia wymogi, jakie stawia sieć, by zainwestować. Niestety…

Sprawdziliśmy przedmiotową lokalizację, jednak w chwili obecnej nie jesteśmy nią zainteresowani… – to informacja z krakowskiego Biura Ekspansji Lidla.

Innymi słowy – Lidla, przynajmniej na razie, w Łapanowie niestety nie będzie. Sklepikarze! Możecie odetchnąć, możecie jeszcze „czesać” mieszkańców 😉

Wasza dyskusja na temat sklepów Łapanowie:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:




10 Comments

 1. Lidla w lapanowie nie będzie, ale Biedronka pewnie niebawem. A co do zarobków to wszędzie dobrze gdzie nas nie ma!!! Na zarobki w dyskontach wpływa kilka czynników. Od 1997 pracuje w sieciach i mam wielu znajomych którzy pracują w sklepach wielopowierzchniowych i naprawdę trudno jest osiągnąć taki poziom wynagrodzenia. 4 tys brutto to bzdura. Zgadzam sie tylko z tym ze jest socjal, normalny socjal!!! Oraz umowa zgodna z prawem i pensja na czas.Porozmawiajcie z ludźmi którzy tam pracują. Poczytajcie opinie pracowników. To co piszą portale jest mocno naciągnięte.

 2. Wątpie że postawią Lidla w Łapanowie – musiano by chyba uzyskać prawa miejskie by to się stało. Co do Biedronki to po co mówić o Gdowie jak najbliższa jest… w Trzcianie? To raczej wyklucza Biedre w Łapanowie choć oba miejscowości mają Delikatesy Centrum. Już powrót Żabki byłby bardziej racjonalny.

 3. Jesteście zdziwieni że ludzie chcą Lidla, Biedronke czy inny sklep skoro w Łapanowie ceny jak z kosmosu? Podstawowe artykuły żywnościowe są naprawdę bardzo drogie w porównaniu np. do Sklepów z Gdowa. Więc nie wymagajcie cudów….

 4. Niech żyje Polska. Tak jest wspierajcie niemieckiego Lidla czy po dr tugalską Biedronkę. Trochę głębszej lektury niekoniecznie fachowej i sami odpowiedź znajdziecie czy tak NAPRAWDĘ te zagraniczne sieci są tanie i co robią z lokalnym rynkem pracy nabijając klientów w nietandardowe butelki i swoje trudno porównywalne marki własne. Brawo za nieprzemyślane pomysły..

 5. Lidl po wsiach sklepów nie robi. Dlaczego gmina miała by sprzedawać plac targowy, pod obcy biznes ? Gdzie dni Łapanowa gdzie targ ? Sprowadzić obcy biznes żeby rodziny wymarł toż to pomysł

  • Po wsiach nie – po miasteczkach jak najbardziej! Z korzyścią dla mieszkańców! I jak widać wedle ściśle określonych reguł!
   A że tak nieśmiało zapytam… Kiedy ostatnio byłaś(eś) na targu? A w sklepie kiedy ostatnio? Nie odpowiadaj – odpowiedź sobie! I zdajesz sobie oczywiście sprawę, że codzienne zakupy w łapanowskich sklepach są średnio 30-50 proc. droższe, niż np. w Warszawie, prawda? Tylko średnie zarobki w Łapanowie to ok. 30-40 proc. tych warszawskich 😉 I wiesz oczywiście, że pensja szeregowego pracownika w tej sieci to ponad 4 tys. brutto+wysokiej klasy social. I nie ma śmieciówek! Zapytamy dziewczyn z łapanowskich sklepów ile z nich pracuje na „śmieciówkach”? Chcesz tego? I wszystko to wiesz oczywiście, prawda? No dobra…
   Ale oczywiście lepiej upychać resztki gminnych działek za bezcen, prawda? Najlepiej znajomym „królika”! Albo w ogóle najlepiej samemu „królikowi”! O, tak właśnie najlepiej! Taka przykładowo działka w Kobylcu – piękna 😉
   I to, że tzw. mały handel odbywał się nie na żadnym targu, ale na łapanowskim rynku (z czego możnaby zresztą zrobić SUPER atrakcję turystyczną) i przy starym GS-ie też wiesz, prawda? I że handel na plac targowy przenieśli dopiero komuniści też, prawda? Ale tej jednej działki na pewno NIE ODDAMY! Bo Dni Łapanowa nad zalewem na pewno by się gorzej miały! To by dopiero była tragedia!
   Nowoczesna i tania sieć? Broń Boże! A po co? Jeszcze sprowadzi ceny do normalnego poziomu… Nie daj Boże ludzie by tam robili tanie zakupy codziennie a nie raz w tygodniu! Gminny traktor by nie miał gdzie stanąć! Nie daj Boże dobrą i stabilną robotę, a gmina – potężnego inwestora. Zresztą, bez placu „mały handel” w okolicach Rynku się nie odbywa! Widać to w każdą letnią sobotę! Końmi, krowami, świniami i drobiem też wszyscy handlują na potęgę! I wiesz oczywiście, że właśnie z tego powodu bolszewicy wynieśli handel za Rynek!
   Ot logika! Doprawdy – żelazna! Gratulacje! 😉
   Tylko zakład co by się działo w Łapanowie, gdyby ta sieć zechciała przyjśc do Łapanowa? Zakład?
   Wszystkiego dobrego na Nowy Rok! 🙂

Komentowanie jest wyłączone.