Licealistki z Żegociny wicemistrzyniami powiatu

zegocina.pl

16 stycznia 2017 roku w Hali Miejskiej w Bochni odbyła się rywalizacja w Zawodach Powiatowych w Piłce Ręcznej Dziewcząt, organizowanych w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięły udział drużyny z następujących szkół: ZS Nr 1 w Bochni, I LO w Bochni, ZS Nr 2 w Bochni, II LO w Bochni, ZS Nr 3 w Bochni i ZS w Żegocinie.

Po losowaniu wyłoniono 2 grupy, w których mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. W grupie A zagrały: : I LO Bochnia, II LO Bochnia, ZS Żegocina, a w grupie B: ZS Nr 2 Bochnia, ZS Nr 3 Bochnia, ZS Nr 1 Bochnia.
Po etapie grupowym w rozegrano półfinały” II LO Bochnia – ZS Nr 1 Bochnia 5 : 2 oraz ZS Żegocina – ZS Nr 3 Bochnia 7 : 3. W meczu o III miejsce ZS Nr 1 Bochnia pokonał ZS Nr 3 Bochnia 4 : 0. W pojedynku o I miejsce zagrały ZS Żegocina i II LO w Bochni. Do przerwy licealistki wygrywały 3 : 1, ale cały mecz niestety przegrały 4 : 5, zdobywając tym samym wicemistrzostwo powiatu bocheńskiego. – Dziewczęta nie tylko zacięcie walczyły o każdą piłkę, ale wkładały w tę grę „całe swoje serce”, co powodowało, że każde spotkanie oglądało się z ogromną przyjemnością. Emocje podczas każdego meczu były naprawdę spore a udzielały się nie tylko dziewczętom na parkiecie, ale również wszystkim, którzy się im przyglądali – tak po turnieju stwierdziła Pani Beata Wszołek –  organizatorka imprezy z ramienia Starostwa Powiatowego w Bochni i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
Na zakończenie zawodów drużyny z miejsc I – IV otrzymały pamiątkowe dyplomy, a z miejsc I – III również puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bochni.
Dziewczęta z Żegociny zagrały w składzie: Izabela Rosiek (kapitan), Sabina Trojan (bramkarka), Justyna Lisek, Aleksandra Matras, Agata Jędrzejek, Izabela Osyszko, Patrycja Kaczmarczyk, Sylwia Gutowska, Katarzyna Czubala, Lidia Bilska. Trener: Wiesław Wolak.