Łapanów z negatywną opinią za wykonanie budżetu 2015

Gmina Łapanów dostała negatywną opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej za wykonanie budżetu z 2015 r. Powodem są zobowiązania wymagalne na ponad 900 tys. zł, które powstały w trakcie roku 2015, co narusza zasady wykonania budżetu. 

RIO wskazuje, że w 2015 r. gmina Łapanów zapłaciła w 2015 r. ponad 86 tys. zł odsetek od przeterminowanych zobowiązań.

Oto pełny tekst orzeczenia RIO:

RIO (2)

RIO (3)

RIO (1)
6 Comments

 1. Grant tak się sklada że otrzymalem w marcu cale zestawienie od gminy ze sprzedazy biletow za wędkowanie za rok 2015.
  od maja do wrzesnia zysk za sprzedaży biletów po odliczeniu podatków wyniósł 12,000 tys.zł tyle wpłyneło do gminnej kasy więc jak na pierwszy w sumie rok po otwarciu to wynik jest więcej niz zadowalający zakladajac ze za tone ryb dali wtedy 5-6 tysięcy złoty masz 100% przebicia!!!!!
  więc jak dalej bedziesz pisał pierdoły? wez czlowieku ogarnij sie rusz dupę z przed komputera idz do gminy poproś o wgląd do dokumentacji (masz do tego prawo) jak umiesz czytać ze zrozumieniem to szybko się przekonasz że mam rację i zaczniesz myślec odpowiednim tokiem a nie według własnego widzi mi się.
  Jeszcze coś?

 2. O jakich zyskach z zarybiania człowieku mówisz a idź do gminy i zapytaj ile gmina zarobiła na tych bilecikach .Pierdoły i pierdoły.

 3. Mi chodzi o zupelnie inna inwestycję! koszt 6-7 tysięcy (zarybienie 1 toną ryb) Wójt nie chce zarybic zalewu chodz gmina w 2015 roku była bardzo zadowolona ze sprzedaży biletów za wędkowanie,więc wypowiadam się odnosnie tej kwesti iż odrzuca inwestycję która przynosiła dochody dla gminy nie mówiąc już o reklamie dla niej.
  Wiem że koszt inwestycji i zarobki z niej nie idą w miliony ale to zawsze zarobek był!!!
  W obecnej sytuacji w jakiej jest gmina pod zadnym pozorem nie powinien odrzucać nawet takich mniejszych inwestycji (zwlaszcza kiedy są one naprawdę produktywne.
  W innych sprawach się nie wypowiadam bo nie znam tematu a nie chodzi mi tutaj zeby siać zamet itd….pozdrawiam

 4. jak nowy wójt ma robić kase dla gminy tak jak to mówisz jesli z tego co ma to ledwo mu starcza na poktycie odsetek za długi poprzednika. nie obciazaj pana Roja za błedy które popełnił pan Kulig-
  fotowoltaika miała przynoscić zyskia co – zadko widać zeby któres z urzadzeń działalo- a kosztowało ogrom pieniedzy

 5. Jesli odrzuca się inwestycje które przynoszą zyski dla gminy od wielu wielu lat od tak dla własnego widzi mi się to tylko początek takich postanowień i negatywnych opinij, wójt może i ma pojęcie o w-f ale o robieniu kasy dla gminy z całą pewnością NIE……

1 Trackback / Pingback

 1. Tak się gospodarzy, czyli 86 tys. wywalone w błoto… – Mój Łapanów

Komentowanie jest wyłączone.