Łapanów to bylejakość a wszystkiemu winni mieszkańcy – twierdzi 17-latek

Niestety. Widać to na każdym kroku i wszędzie!

Obrazicie się? A proszę bardzo. Pozwalaliście na wiele przekrętów. Pozwalaliście na bylejakość w każdych wyborach, pozwalialiście w międzyczasie wyborów. Zawsze pozwalacie. Bo to nie Wasza sprawa? A niby czyja? No… słucham? Czyja?

Przecież wszyscy (prawie) doskonale wiedzieliście co się w gminie dzieje. Wiedzieliście że były wójt zadłuża ile się da. Wiedzieliście, że zastawia co może, wiedzieliście że jest za stary by mądrze rządzić. I?

Rozmawialiście o tym non stop, plotkowaliście do woli. I?

Jak przyjdzie co do czego, to chowacie się w swoich chałupach? Gdzie tu jakaś konsekwencja?

„Nie lubię byłego wójta, źle robił, ale zagłosuję na niego, sam nic nie zrobię, bo mi się nie chce cokolwiek robić.”

Niech się dzieje co chce. Bo ja dumny mieszkaniec Łapanowa mam swoją chałupę, mam podwórko, bo nikt mi nic nie zrobi. Po co mi wybory?

Pozwalacie na bylejakość! Bo jesteście bylejakością. Bo nikomu się nie chce!

Prawda jest taka, że wielu zwykłych mieszkańców może zostać radnymi, może działać na rzecz gminy. Może….. ale się nie chce… Lepiej plotkować i obrabiać tyłek każdemu naokoło.

Ciągle tylko…, jak to mówicie? Świnie przy korycie? A co zrobiliście żeby te świnie odsunąć?

Macie pretensje że radny nic nie robi? A po co na niego glosowaliście? Nie znaliście go? Litości… To Wasz sąsiad!

Czy naprawdę jedyne co potraficie to plotkować pod płotem? A reszta niech się dzieje?

No to niech się dzieje! Niech likwidują gminę! Nie ma znaczenia że to Wasza ojczyzna! Nie ma znaczenia że tu się urodziliście, tu mieszkacie, tu jest Wasza ziemia. Niech kończą, bo Wam się nie chce wziąć spraw w swoje ręce.

PRL minął, ponad 20 lat temu. Niewielu się obudziło. Nie musi być przy władzy ciągle jeden obóz. Naprawdę. Naprawdę każdy z Was ma szansę. Zwłaszcza, że w niektórych okręgach był TYLKO jeden kandydat na radnego! A gdzie te tysiące mieszkańców? Na księżycu mieszkacie czy na jakimś bezludziu?

Macie pretensje o coś na co pozwalacie codziennie. Skamleć można w nieskończoność. to najłatwiejsze. Gorzej jak trzeba coś zrobić.

Gorzej jak trzeba głośno powiedzieć: NIE ZGADZAM SIĘ. Kto tak powiedział byłemu wójtowi w twarz? Kto tak powiedział obecnemu wójtowi? Ty? Wątpię!

Czytam komentarze na tym portalu i oczom nie wierzę. Każdy donosi, nawet na znajomego, nawet na sąsiada. Każdy szuka sensacji, każdy najmądrzejszy. Każdy prawie narzeka! Ile w Was nieprawdopodobnej nienawiści i obłudy.

Oburzyłem Was? Super. Takie było zadanie. Katastrofa polega na tym, że nadal nic nie zrobicie dla swojej gminy! Dla mojej gminy!

Odejdźcie, to będzie najlepsze rozwiązanie. Tacy jesteście, mieszkańcy Łapanowa… Bylejacy! Jesteście winni wszystkiemu co złe w tej gminie!

Mam 17 lat i nie chcę żyć w takiej społeczności. W społeczności obłudnej, byle jakiej, która nie czuje, że jest w stanie coś zrobić dla dobra wspólnego.

Brawo! Niech fizyczne i mentalne staruchy Wami rządzą, przestańcie tylko paplać i obrabiać im dupę skoro dajecie im do tego mandat.

 

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
18 Comments

  1. Jeszcze raz pytam po co mi gmina redaktor nie był w stanie odpowiedzieć po nic. Nie ma tam czego szukać od 20 lat tam nie byłem po CH.. ta gmina ?

  2. Taki mądry,tylko czemu anonimowy???Najłatwiej się wypowiadać bez pokazania twarzy.Każdy mógł to napisać.Proponuję zaczekać rok do 18stki i pokazać jak to powinno wyglądać.Sam oceniasz a ciekawe co Twoi rodzice zrobili w tym kierunku.Zacznij od najbliższych.Wkurza mnie takie mądrowanie się.

    • Moniś pokaż lico, bo wypowiadasz się a jakaś szaro-biała jesteś,taka anonimowa jak nie Ty…

Komentowanie jest wyłączone.