Łapanów strajkuje! Co z uczniami?

Tylko dwie placówki oświatowe w gminie nie przystępują do strajku nauczycieli. To przedszkole oraz szkoła w Tarnawie.

Poza tym Łapanów strajkuje! Co z uczniami?

– Od rana w urzędzie będzie sztab kryzysowy. Będziemy reagować na bieżąco – zapowiada Andrzej Śliwa. Wójt dodaje, że na szczęście w gminie są akurat rekolekcje, ale i tak namawia, by rodzice nie posyłali dzieci do szkoły, jeśli mogą zostać w domu.

Strajk nie jest powodem do odwołania zajęć w przedszkolu/szkole oraz nie może stanowić przyczyny zamknięcia tych placówek – informuje Ministerstwo Edukacji w specjalnym komunikacie. Dyrektor przedszkola/szkoły ma obowiązek zapewnić dzieciom lub uczniom bezpieczne i higieniczne warunki pobytu na terenie placówki. Przystąpienie nauczycieli do strajku nie zwalnia go z tego obowiązku.

– Proszę o zrozumienie trudnej sytuacji – pisze na stronie szkoły Dorota Twaróg, dyrektorka łapanowskiej podstawówki. Nauczyciele z jej szkoły przystępują do strajku. Dyrektorka zapewnia jednak, że jeśli dzieci przyjdą do szkoły, będą mieć właściwa opiekę.

Na stronie szkoły z Sobolowa nie ma żadnej informacji. Z kolei dyrektorka szkoły w Grabiu zachęca, by zostawić dzieci w domu, ale jeśli przyjdą – będą mieć opiekę. O to samo prosi dyrektor łapanowskiego gimnazjum.

W wielu miastach w kraju nauczyciele, którzy zasiadają równocześnie we władzach gmin deklarują, że nie tylko nie przystąpią do akcji protestacyjnej, ale w razie potrzeby można też liczyć na ich pomoc.

Zapytaliśmy przewodniczącą rady gminy, magister Celinę Jacewicz czy ona od poniedziałku pracuje, czy strajkuje? Nie dostaliśmy odpowiedzi – nauczyciele z Centrum Kształcenia strajkują.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: / 5. Głosy:
44 Comments

 1. Pewien bogacz zapytał Arystotelesa, czy ten by się nie zgodził nauczać jego syna. Arystoteles zgodził się, lecz podał wysoką stawkę.
  Bogacz się wzburzył:
  Aż tyle?
  Za te pieniądze można osła kupić!
  – To kup – będziesz miał dwa osły.

 2. jeśli mógłbym coś doradzić to sugerowałbym sprzedaż stacjonarną np. na jarmarku w Łapanowie, albo na stałe koło dawnego kiosku „Irki”,

  • Dzięki. Zakładamy jednak nieco inny model biznesowy, choć sprzedaż na jarmarku jest super fajnym pomysłem, dzięki 😉
   Z oczywistych względów nasz model nastawiony jest jednak bardziej na online. Jest też nastawiony na publikowanie czasem bolesnej, ale prawdy, niż jarmarczne kupczenie 😉
   Ale to prawda, portal szuka sposobu na monetyzację. No niestety, bezpieczne serwery jednak kosztują… To wyzwanie, z którym mierzy się nie tylko https://mojlapanow.pl/ – mierzy się cały Internet!

  • Na razie, po 4ch latach istnienia portalu, ciężką i mozolną pracą, prawie każdego dnia, udało się doprowadzić do tego, że w gminie, która liczy ok. 8,5 tys. mieszkańców, a więc ok. 6 tys. w ogóle ma dostęp do Internetu, portal ma ok. 1,3 mln odsłon rocznie! Statystycznie znaczy to, że każdy z mieszkańców gminy, który tylko ma dostęp do Internetu odwiedza nas średnio co drugi dzień!
   W tym czasie zdążyliśmy już wyeliminować z gminy kilka patologii, kilka innych napiętnować, jeszcze więcej pokazać! Podstawą demokracji jest WIEDZA! Portal ją daje, przez co zresztą przez wiele osób jest nielubiany! Z oczywistych względów! Kilka razy byliśmy już zresztą straszeni i kolejne działania są podejmowane, o czym wiem! A o czym nie wiem?
   Ale portal musi też zarobić na serwer! No tak musi zarobić na serwer! Jako wydawca nie prowadzę działalności charytatywnej! Co w tym dziwnego?
   To dzięki temu możesz tu wchodzić każdego dnia i czytać, co się rzeczywiście dzieje!
   Portal jest ewenementem na skalę krajową, osiągi ma godne pozazdroszczenia, zaczął się sam finansować, pięknie się skaluje. Tak, ma wielu wrogów! I wiesz co? I wszyscy ci wrogowie każdego dnia portal odwiedzają 😉 za co im dziękuję!
   Wrzuciłeś banalne: sprzedawaj kubki na jarmarku! Fajne! Tylko, że to nie jest takie proste 😉 I nie chodzi o sprzedaż kubków – ta jest rzeczywiście banalna 😉

 3. wielce szanowny panie redaktorze dlaczego ocenzurował pan moją wypowiedź?
  po pierwsze ja popieram pańską inicjatywę handlu kubeczkami, koszulkami,
  po drugie jestem zainteresowany nabyciem pana produktu, dlatego pytam czy jest możliwość nabycia kubeczka lub koszulki z pana piękną buzią?
  gdzie tu hejt lub głupota panie redaktorze?

 4. SUPER INFORMACJA-NAUCZYCIELE NIE DOSTANĄ KASY ZA DNI STRAJKU!!!!!!!!!!!!!!!Popieram! Teraz strajk jak egzaminy po 8 kasie ,gimnazjalny ,za niedługo matury i się nie przejmują….PODOBNO DZIECKO NAJWAŻNIEJSZE!!!!Dlaczego nie strajkują np. w wakacje?WTEDY BYŁOBY BEZ SZKODY DLA UCZNIÓW!!!

 5. TEMPY TO TY CHYBA JESTEŚ 🙂 BO JAK WIDZE TAKICH LUDZI JAK TY… CO LUBA WYKORZYSTYWAC LUDZI PRACUJACYCH W SKLEPIE, NA BUDOWIE ITP… MÓWIAC PROSZE MI WSADZIC DO AUTA BO PŁACE… A JAK SIE PYTA ICH POMOZE MI PAN TO UDAJA WIELKICH BIZMESMENÓW… ZASTANÓW SIE KOGO OBRAŻASZ… BO W ZYCIU MOZESZ UPAŚC NISKO A WTEDY SPRZYDA CI SIE POMOC TAKICH LUDZI CO SZANUJA SIE NA WZAJEM… A JAK SIE GADA Z KAPITALISTAMI O PODWYŻCE TO SIE SŁYSZY TEKSTY ( MAM SOBIE OD KORYTA ODEBRAC )

  • Jak nie chcesz być obrażany nie obrażaj innych.Pisząc
   „nauczyciel leń i darmozjad ! ”
   Twoje teksty i wyjaśnienia oraz styl w jakim są pisane nie wskazują na to ,że należysz do grona mgr.Nie dziw się zatem ,że pracujesz u prywaciarza za marne pieniądze.Było się uczyć to byś miał przynajmniej prawo do strajku .

 6. No widzisz swoja prace bardzo lubie tu się mylisz bardzo . Tak się zastanawiam
  tanawiam ktory prywaciarz ci pozwala pisac w czasie pracy wiesz mnostwo moich znajomych pravuje w prywatnych firmach i nie zarabiaja najnizszej a wrecz 3 razy tyle co nl. Niech mi dadza 40godz pracy nadliczbowki platne ,socjalne (w niektorych firmach)akurat moi znajomi maja,dodatki za wekendy 50%sobota niedziele 100%.Jak ostatnio liczylam mialam przepracowanych 60godz niedlugo by mi doby braklo. Jestem jako nl za zniesieniem kn ale chce miec platne tak jak inni nadliczbowki itp. Powolanie do nauczania powolaniem ale tez chce godnie zarabiac. Nie znasz specyfiki dni wolnych poczytaj karte nla wtedy pogadamy . tez wolalabym miec urlop ktory moge wziasc w ciagu roku,ja takowego nie mam wiec wykorzystujemy 1mc w wakacje i dwa tyg ferii tyle mamy urlopu to ze twoje dzieci maja wolne w inne dni nie oznacza ze my nie pracujemy. Biurokracja jest okropna ty u prywaciarza robisz jedna dzialke a my mamy kilka nie znasz specyfiki pracy w szkole to po co się wypowiadasz. A defaco po mgr przeciez powinienesvdobre pieniądze zarobic jak juz tak wyliczasz i oceniasz nli .Widocznie nie chodziles do szkoly i nie masz co zawdzieczac nlom.gdyby nie nl to nawet tego posta bys nie umial sklecic.najpierw poczytaj pozniej pogadamy . na marginesie skoro jestes mgr i pedagog czemu nie pracujesz w zawodzie czyzby nieodpowiedni czlowiek na nieodpowiednim miejscu?.

 7. ZAPRASZAM SERDECZNIE DO PRYWACIARZA ZA 2250 ZŁ BRUTTO 🙂
  CZYLI 1634 ZŁ NETTO 🙂
  JEŚLI KTOŚ NIE KAPUJE 🙂

  PRACA FAJNA PO 10 GODZ DZIENNIE PLUS SOBOTY 🙂
  TEŻ MAM OCHOTE STRAJKOWAĆ ALE NIE MOGE BO MAM DZIECI I ŻONE NA UTRZYMANIU…
  POSIADAM ( MGR ) JAK I TY … ALE WIESZ CZYM SIE RÓŻNIMY … TYM ZE JA MAM HONOR.. I GODNOŚĆ…
  A JAK NIE PASUJE CI ROLA NAUCZYCIELA TO ZAPRASZAM DO PRYWACIARZA… TAM MOZESZ SOBIE POSTRAJKOWAĆ A JA ZA CIEBIE PÓJDE UCZYĆ BO MAM TYTUŁ PEDAGOGA I MOGE UCZYĆ 🙂

  SKORO NIE MASZ POWOŁANIA TO PRYWACIARZ CI JE POKAŻE… JAK BEDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ 56 GODZ TYGODNIOWO ..
  A NA LISCIE PŁAC ZOBACZYSZ… 1634 ZŁ…

  POZDRAWIAM… MAGISTER TAKI JAK TY….

 8. ZAPRASZAM SERDECZNIE DO PRYWACIARZA ZA 2250 ZŁ BRUTTO 🙂
  CZYLI 1634 ZŁ NETTO 🙂
  JEŚLI KTOŚ NIE KAPUJE 🙂

  PRACA FAJNA PO 10 GODZ DZIENNIE PLUS SOBOTY 🙂
  TEŻ MAM OCHOTE STRAJKOWAĆ ALE NIE MOGE BO MAM DZIECI I ŻONE NA UTRZYMANIU…
  POSIADAM ( MGR ) JAK I TY … ALE WIESZ CZYM SIE RÓŻNIMY … TYM ZE JA MAM HONOR.. I GODNOŚĆ…
  A JAK NIE PASUJE CI ROLA NAUCZYCIELA TO ZAPRASZAM DO PRYWACIARZA… TAM MOZESZ SOBIE POSTRAJKOWAĆ A JA ZA CIEBIE PÓJDE UCZYĆ BO MAM TYTUŁ PEDAGOGA I MOGE UCZYĆ 🙂

  SKORO NIE MASZ POWOŁANIA TO PRYWACIARZ CI JE POKAŻE… JAK BEDZIESZ MUSIAŁ PRACOWAĆ 56 GODZ TYGODNIOWO ..
  A NA LISCIE PŁAC ZOBACZYSZ… 1634 ZŁ…

  POZDRAWIAM… MAGISTER TAKI JAK TY….

   • SZKODA ZE JAK SIĘ SKŁADAŁO PODANIE.. TO NIE PATRZYLI NA ŚWIADECTWA TYLKO… ( CZEŚĆ MICHAŁ JAK PO STUDIACH… UDAŁO CI SIE ZDAĆ BO OD ROKU MAMA TRZYMA CI MIEJSCE JAKO WF… 🙂 ) TAK WŁASNIE JEST W TEJ POLSCE…

  • widocznie jesteś tak tępy ,że nawet prywaciarz nie potrafi cię docenić i płci tyle ile chce.Śmiem wątpić by dla takich ograniczonych ludzi znalazła się również praca w szkole .
   Swoje mądrości i racje przedstaw swojemu szefowi albo zmień pracę na inną .Ponoć w budowlance płacą nieźle a jeszcze jak lubisz pracować w soboty to możesz nieźle egzystować,Pomyśl o tym .
   Na marginesie chyba jesteś w pracy . Masz czas na wypisywanie swoich bzdetów i prywaciarz na to pozwala ???

  • SKŁADAŁEM PODANIE I TO NIE RAZ.. ALE WIDAC ZE JEST INNACZEJ… ( CZEŚĆ MICHAŁ JAK TAM … ZDAŁEŚ JUŻ TEGO MAGISTRA BO MATKA CI TRZYMA MIEJSCE OD ROKU.. JAKO BIEDNY I ZMECZONY WF… :p )

 9. Oto, dlaczego wszyscy mi tej pracy zazdroszczą!
  1. Jestem czynnym nauczycielem i pragnę poinformować, że pracuję tygodniowo około 14 godzin, serio, nie żartuję (18×45 minut).
  2. Pozostałe 15 minut to chwila relaksu przy muzyce w otoczeniu radosnej młodzieży – i te cudowne pogawędki z uczniami.
  3. Wywiadówki i konsultacje z rodzicami jako forma życia towarzyskiego – wszak późnymi popołudniami.
  4. Sprawdzanie prac uczniowskich to codzienna porcja literatury – różne style i gatunki: trafia się science fiction, horror, a nawet kabaret, bywa i śmieszno, i straszno.
  5. Rozrywki dostarcza mi również darmowa turystyka w otoczeniu nastolatków, całodobowych obieżyświatów, z naciskiem na intensyfikację wypraw nocnych.
  6. Aby się wieczorami nie nudzić, prowadzę korespondencyjny klub mailowy z rodzicami – doznania niezapomniane.
  7. Mam możliwość uczestniczenia w Radach Pedagogicznych, na których mogę posiedzieć z koleżankami i zademonstrować nową kreację z kolekcji na wagę – wiosna 80.
  8. Bilety do teatru są drogie, więc zawsze można szkolny teatrzyk zaliczyć – cud darmoszka, szczególnie wtedy, gdy się miesiącami nad nim nie pracuje.
  9. Mam szansę realizować się jako szkolna komisja śledcza do spraw – „Kto wyrwał sedes?” albo „Kto zeżarł Jasiowi kanapkę?”
  10. W karnawale mogę skorzystać z darmowego balu, jakim jest studniówka, płacimy tylko za jedzenie, a potem zabawa i dbanie o wizerunek szkoły poprzez wynoszenie butelek po wódce, które dzięki Bogu leżą w jednym miejscu – pod stołami.

  Pani Minister oraz Drodzy Rodzice dziękuję za możliwość tak atrakcyjnego spędzania czasu. Nie oczekuję nienależnej mi podwyżki, a jedynie dołożenia mi atrakcji. Pozdrawiam serdecznie! Leń i darmozjad.
  W szkole, w której pracuję jest ponad pięćdziesięciu nauczycieli, z czego około 2/3 ma dorosłe dzieci. Ani jedno z nich nie zostało nauczycielem, a ponad 90% ukończyło studia. Nauczyciele wychowali lekarzy, prawników, inżynierów, programistów. Co z nimi jest nie tak, że widząc luz matki, ojca, wieczne wakacje i wysoką pensję za 18 godzin, nie chcą za nic kontynuować tej chlubnej tradycji rodzinnej, nawet podania nie składają, a przecież my im te posadki przygotujemy po znajomości!

 10. Nauczyciele to największe nieroby i lenie a zwłaszcza lapanowscy nauczy ciele,tatuś,mamusia pozalatwiali ciepłe posadki bo gdzie by te osly poszły do pracy!!!!

 11. Do anonima i Rb .Nie marnujcie czasu prymitywnymi wpisami bo nie macie zielonego pojęcia o pracy w szkole.
  Nauczyciele walczcie o swoje prawa i podwyżki bo to jedyna i być może ostatnia okazja.
  Dziwi tylko postawa szkoły w Tarnawie .To kompromitacja dla uczących tam nauczycieli. Nie zasługujecie by przedłużać wasz byt.Tylko stowarzyszenie i nowe warunki zatrudnienia bez żadnych skrupułów i współczucia .

  • Ja p…..e. jak szkola w Tarnawie pokazuje rodzicom że im zależy i chcą pokazać rodzicom i władzom że pomimo solidarności ze strajkujacymi zależy im na szkole to źle. Jakby strajkowali to zaraz ktoś napisałby że mają w d… dzieci i ludzi którzy o nich walczyli…… ehh. Puknijcie się w głowę. A jak ktoś uważa że nauczyciele w naszym kraju mają tak super to dlaczego jest tak trudno o młodego nauczyciela?

 12. Mając tyle wolnego wracam do hodowli krów (500 plus), świń (100 plus) i czekam z niecierpliwością na 1000 plus „Jarkowego” dla każdego kota.

 13. A dać im podwyżkę i 40 h tygodniowo wnet święta wolne ,wakacje wolne drugie święta wolne ani górnicy tak nie mają czego on jeszcze chcą !!!to jest skrót Mgr inż
  ; może gówno robić i nieżle żyć];];]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.