Łapanów nie chciał – wzięła Trzciana! To tam powstał posterunek!

Fot. Policja
4.3
(11)

Za to zaniedbanie obecne władze gminy powinny zostać surowo rozliczone przez mieszkańców.

W Trzcianie został właśnie odtworzony posterunek policji. Łapanów nie chciał więc wzięła Trzciana! Mieszkańcy gminy chcieli. Nawet bardzo. Co więcej – otwartość deklarowało też Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Problem w tym, że od maja zeszłego roku nikt nie zajął się sprawą.

Efekt jest taki, że nowy posterunek policji dziś został otwarty w Trzcianie. To tam po blisko pięciu latach reaktywowano jednostkę.

W swoim przemówieniu insp. Jerzy Polczyk, komendant powiatowy policji podkreślił, że reaktywacja posterunku w Trzcianie jest odpowiedzią kierownictwa Policji na inicjatywę społeczną przywrócenia posterunku przedstawioną przez Wójta gminy Trzciana. Komendant Powiatowy Policji w Bochni podziękował wszystkim zaangażowanym w  ten projekt, a w szczególności Wójtowi Gminy.

O tym, że będzie to wpływać na poprawę bezpieczeństwa nie ma co mówić, bo to oczywiste. – Policjant musi być blisko obywateli, blisko mieszkańców. Wtedy poza tym, że bezpieczeństwo jest pewne, to poczucie bezpieczeństwa wśród obywateli będzie na wyższym poziomie – zwraca uwagę Adam Korta, starosta bocheński.

Hmm… To teraz wracamy do zeszłego roku. Jest koniec lutego. Do naszej redakcji zaczynają docierać sygnały, że chcielibyście przywrócenia posterunku w Łapanowie. Robimy więc sondaż. Efekty są miażdżące – aż 76 proc. z Was mówi zdecydowanie „TAK”.

Piszemy więc pismo do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, że jest taka sprawa i że może warto rozważyć przywrócenie posterunku w Łapanowie. Choćby dlatego, że resort ma taki program, a mieszkańcy chcą tego jednoznacznie.

Ku naszemu zaskoczeniu reakcja MSWiA była natychmiastowa! Już dwa dni później dostajemy informację, że sprawa została przekazana dalej . Pisaliśmy o tym TUTAJ. Ale i na tym nie koniec…

W maju zeszłego roku kolejna informacja w sprawie. Tym razem z Komendy Głównej Policji. „Propozycja jest poddana wnikliwej analizie” – czytamy w piśmie. O tym pisaliśmy TUTAJ. I… Cisza!

Jak teraz widać nastąpiła ona, bo nikt z władz gminy nie podjął tematu! Ani stary, ani nowy wójt! Ani Rada Gminy, ani żaden radny! No to posterunek zrobili. Ale w Trzcianie!

Nasze pytanie brzmi:

Co od maja zeszłego roku władze Gminy Łapanów zrobiły, by przywrócić w Łapanowie posterunek policji?

Oto pismo z Komendy Głównej

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 4.3 / 5. Głosy: 11

Oceń jako pierwszy!
14 Comments

 1. Przydałby się w Łapanowie taki policjant jaki bym Pan Stopa.

  Był porządek, aktualnie widać jego brak w Łapanowie!

  Miejmy tylko nadzieję że trafi się kiedyś policjant z takim charakterem jak Pana Stopy i w Łapanowie znowu będzie spokój i porządek.

 2. Lepiej że nie ma policji w Łapanowie bo w końcu w jaki sposób beczki asenizacyjne i dwukołówki niezarejestrowane z gzk śmigałyby po drogach publicznych tak jak do tej pory ?. W końcu oni są ponad prawem ?.

 3. Prawda jest taka że brakuje Pana Janusza w Łapanowie.

  Przydałby się jaki policjant z takim charakterem jaki miał Pan Janusz.

  Był porządek, młodzież czuła przed nim respekt.

 4. Można się nie zgadzać, ale więcej policjantów w „komisarjacie” to mniej na zewnątrz, oczywiście można się z tego cieszyć, ale tylko Ktoś mądry rozumie, że nasze bezpieczeństwo nie zależy od liczby osób na komisariacie, tylko w terenie. I albo to zrozumiemy, albo dalej będziemy głosować na jedynie „słusznych i głupich”

 5. Czym mniej policji wokół nas tym człowiek czuje się bezpieczniej (nie odwrotnie)
  Plus że nie przywrócili tego posterunku.

  • Jak się boisz policji to Twoja sprawa i widocznie masz ku temu powód.
   Bo już lepszy czepiający sie pierdół policjant niz jego brak!
   Pamięta piękne czasy, kiedy to w Łapanowie urzędował Pan Janusz, a ja sam byłem jeszcze nastolatkiem.
   Było na pewno bezpiczniej, i był pożądek! Za pierdołe ukarał pierdołą, a za bycie bezczelnym idiotą i więkrze przewinienia stosował równie proporcjonalne kary.
   Wielka szkoda że nie ma już posterunku a tym bardziej Pana Janusza.

Komentowanie jest wyłączone.