Łapanów. Kto tu właściwie jest wójtem?

1.3
(4)

Coraz częściej zwracacie na to uwagę – czy aby Andrzej Śliwa na pewno jest samodzielny? Kto właściwie podejmuje decyzje?

Kto tu właściwie jest wójtem? – pytacie.

– Wystarczy popatrzeć na parking przed urzędem. Niemal każdego dnia po kilka godzin i to na darmowych miejscach stoi tam auto Jana Kuliga. Kto tam właściwie jest wójtem? – pyta jedna z Czytelniczek.

Fragment innego komentarza:

Głosowałem na pana Śliwę, stąd też miałem odwagę, by do niego iść rozmawiać. Fantastyczne przyjęcie, z szacunkiem prowadzi rozmowę, bo wójt jest otwarty na ludzi. O tak, wrażenie fantastyczne – otwartość, dialog, ale nic poza tym. I po jakimś czasie człowiek się orientuje, że wójt Śliwa właśnie ma taką taktykę – wysłuchać, przyznać rację, jednak w żaden sposób nawet nie próbuję rozwiązywać trudnych spraw.

Następne rozczarowanie. Przecież ten wójt marnuje czas, którego my nie mamy. On jest po prostu nieskuteczny. Realizuje politykę Kuliga, który to stale u niego przesiaduje. O nie, na pewno nie takiego wójtowania się spodziewałem.

Podobne komentarze pojawiały się przy okazji nominacji dla nowej sekretarz gminy.

– To dziewczyna, która od dawna była przygotowywana na to stanowisko przez Jana Kuliga – słyszymy od jednej z osób.

 • Grafika: Kacper Rogowski

Czy Śliwa jest niesamodzielny? Czy decyzje w rzeczywistości podejmuje Kulig? Odpowiedź poniżej. Ale najpierw sondaż:

[totalpoll id=”50645″]

Czy rzeczywiście tak jest? Jaką rolę w urzędzie pełni Jan Kulig? Postanowiliśmy zapytać gminę

 •  jaką rolę pełni obecnie w Gminie Łapanów Jan Kulig?
 • ile razy (po 1 stycznia 2019 r.) był on gościem wójta Andrzeja Śliwy w Urzędzie Gminy Łapanów?
 • jakie decyzje wójt Andrzej Śliwa konsultował z Janem Kuligiem?
 • jaki wpływ miał Jan Kulig na wybór obecnej sekretarz gminy?

Oto odpowiedź, jaka dostaliśmy od Andrzeja Śliwy:

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 1.3 / 5. Głosy: 4

Oceń jako pierwszy!
43 Comments

 1. co się dzieje?
  9 GRUDNIA 2016 O GODZ. 23:14
  Ludzie trzeba wreszcie odswieżyć powietrze w naszym Sobolowie… wieczny radny Andrzej Sliwa który jak się okazuje „bezinteresownie” pomagał proboszczowi w sobolowie przy przedszkolu pełniąc funkcje dyrektora nie mając uprawnień!!!, ze szkoły w sobolowie też nadchodzą sygnały że ten radny w projekcie dla szkół też był zatrudniony przez…. Proboscza !!! który realizował ten projekt a nie gmina! założone stowarzyszenie gdzie prezesem jest pan Chmielek a wiceprezesem proboszcz ? co się tutaj dzieje?.. czas na innego radnego i na wyjaśnienie tych wątpliwości i potencjalnie dziwnych układów radnego i proboszcza oraz organisty !!!

  • Ale ma p Kulig zdrowie tu Prezes tam członek i znów Prezes ? a niektórym w tym wieku o różańcu pużno pomyśleć ,a staży by się nie dałoby się sprzedać ?

 2. Pan Śliwa wiedział w co się pakuje. Niech teraz się nie wyktęca, że nic nie może a radni go blokują. Radnych wybrano w pierwszej turze i doskonale było wiadomo, że to ludzie Roja. Mógł się jeszcze wychować – miał na to jeszcze 2 tygodnie, ale tego nie zrobił. Stworzył patową sytuację dla gminy więc się temu nie dziwcie.

  • Po pierwsze nie on stworzył tą sytuację tylko Kulig głosy się rozbiły. Wiekszość nie chciała ani Roja ani jego Radnych. Sliwa pokazał to na wykresach w kampanii jak na dłoni. Dwa miał nadzieję że z nimi da się współpracować że to ludzie rozsądni, ale okazuje się że nie. Ci co tu piszą te durne komentarze to zaplecze Roja i nie dajmy się zwariować. Większość wiem o co w tym chodzi

   • Jak bronisz tak pona Sliwe to przypominam że pon Roj przejął po kadencjach Pana Kuliga już ogromne długi do których przyczynił się również pon Śliwa współpracując z Panem Kuligiem. Wrócił stary układ. Poczekamy zobaczymy co z działają. Mam nadzieję że wejdzie Komisarz i zrobi porzadek

 3. Jutro montuję kamerkę na stałe skierowaną na parking i wejście do urzędu. Nikt już się nie wykręci, że tam nie parkuję i tak często nie gości w urzędzie.

 4. Bardzo dobrze ze spotyka się z byłym wójtem, zresztą Pan Manys sam tak chciał rządzić i konsultować decyzje.

   • Konsultować a podejmować to 2 rożne rzeczy, wystarczy popatrzyć na poprzednika i do czego doprowadził… RIO i komisarz nawet programu naprawczego nie opracowali

 5. Śliwą steruje Jachymowski i jego Michałowa z Plebanii. Żeby układziki nie wyszły na jaw. To jest banalne do zrozumienia jak mój Rap w fajfmynyt.
  Parafia dała tyle gotówki na cmt Sobolowski. A poszło to na wille dla Michałowej. Dajecie się bujać i poniewierac mafii.

  • Święte słowa . Jeszcze bardziej ludziska klękajcie i bijcie czołami po posadzce to się nie wyprostujecie.
   Wille oraz inne zachcianki i tak będziecie sponsorować

 6. Pan Kulig ta weteran Gminny wszystka robił dla ludzi Długi też. Wstydu niema przychodząc jeszcze do Gminy.

  • I dobrze przynajmniej wyprowadzaj gminę na prosta poprzednia ekipa nie wdrożyła programu naprawczego…

 7. Czy Kulig steruje wójtem Śliwą ?. Śliwa powołał sekretarza bez konkursu . Śliwa za wszelką cenę próbuje sprywatyzować gzk w którym to ogłosił konkurs z warunkami nieosiągalnymi. Śliwa daję gigantyczną podwyżkę obecnemu kierownikowi gzk którego powołał na kierownika właśnie Kulig bez konkursu. Śliwa mimo wyroku sądowego Sławomira zwalnia z 3 miesięcznym wypowiedzeniem mając obowiązek dyscyplinarnie tylko że to Kulig Sławomira na kierownika mianował oczywiście bez konkursu. Samochód Kuliga bardzo często ostentacyjnie parkuje przed gminą Kulig w gabinecie wójta. No to jaka ma być odpowiedź Kto rządzi???.

 8. Warunki dyktuje RIO a porządek może w tej sytuacji zaprowadzić tylko Komisarz. Mam nadzieję że RIO to dostrzega.

 9. Nieszczęśliwa odpowiadasz samodzielnie podjął decyzję wyboru sekretarza To w takim razie gdzie był wymagany prawem konkurs i komisja ???.

 10. Artykuł trafione w punkt. Wójt Śliwa Prowadzi rozmowę z mieszkańcem nagle wchodzi pani sekretarka i oznajmia kulig przyszedł. Mieszkaniec musi opuścić gabinet wójta bo przecież Kulig nie ma zwyczaju czekać. Właśnie takie historie i faktycznie samochód Kuliga parkujących przed gminą.

 11. Gdzie można przeczytać statut OSP Łapanów. Jakie środki przekazuje gmina na utrzymanie OSP Łapanów.

   • Owszem, ale rozumiem, że dostrzegasz tę może drobną, ale jednak znaczącą różnicę: oficjalne ciało doradczo-konsultacyjne wójta złożone z byłych wójtów, gdzie do wszystkich idą oficjalne zaproszenia, ciało zupełnie oficjalnie (z transmisją online) wypracowuje jakieś tam rekomendacje dla wójta, które ten weźmie, albo nie weźmie pod uwagę. Wszystko całkowicie jawne, oficjalne, przejrzyste… vs. jakieś dziwne, kompletnie nieprzejrzyste, półprywatne spotkania, na których nie wiadomo co ustalono… W jakim trybie? Co z tego wynika? To chyba musi budzić pytania i wątpliwości. Czy oszalałem?

  • No jednak jest pewna różnica między zaglądaniem do łóżka, a oficjalnymi (czy prywatnymi?) spotkaniami wójta… 😉

 12. Doskonale wiemy kto podpuszcza i pisze te głupie insynuacje na Śliwe. No cóż ciężko pogodzić się z porażką mogli miec Wójta i Rade a tak Śliwa im bruździ normalni ludzie wiedzą o co w tym chodzi

 13. A co miał odpowiedzieć? Przecież się nie przyzna, że Pan Kulig tak naprawdę podejmuje decyzje w gminie. Ws,tacy o tym wiedzą i zaczynają głośno mówić. Poprzednik ma rację w 100%, wybraliście te osoby które doprowadziły do upadku naszej gminy. Do tego dołączyć księdza z Sobolowa i mamy trio łapanowskie.

 14. Szkoda mi tych którzy myśleli że ktoś się zmienia, to nam się wydaje że się zmienił, a w rzeczywistości pozostaje taki sam jak kiedyś, przecież kiedyś to DUO już było u władzy , może w innych proporcjach składnik A do składnika B. Wszyscy jakoś tak o tym zapomnieli jakby rok temu sprowadzili się do Gminy Łapanów i nie wiedzieli nic co wcześniej się działo, a działo się co najmniej na dobry film tasiemcowy niskobudżetowej stacji tv.

Komentowanie jest wyłączone.