Łapanów idzie na maksa! Zgłoś kopciucha!

Fot. Pixabay
4.1
(17)

No więc tak, dla jednych będzie to informacja dobra, dla innych gorsza. Łapanów zabiera się wreszcie za walkę z kopciuchami.

Gmina udostępniła wreszcie na swojej stronie formularz EKOINTERWENCJA. Korzystając z niego możecie nie tylko zgłosić kopciucha, ale też inne naruszenia z tym związane.

Przy pomocy formularza możesz zgłosić przypadki spalania odpadów, eksploatacji instalacji i spalania paliw, które nie spełniają wymagań uchwały antysmogowej, sprzedaży węgla złej jakości – brzmi opis.

Czy warto z niego korzystać? Tak, warto! Nie tylko dlatego, że dbałość o czyste powietrze dla wszystkich powinna być priorytetem. Również dlatego, że każde zgłoszenie zostanie przesłane do właściwej instytucji, która następnie go sprawdzi, a jeśli trzeba – podejmie interwencję, a nawet przylepi karę.

Formularz znajdziesz klikając TUTAJ. Lub na stronie gminy TUTAJ.

Jak uczy doświadczenie jednej z Czytelniczek, jakie opisywaliśmy TUTAJ, tym bardziej warto pamiętać o elementarnych zasadach palenia w piecu, jakie opisywaliśmy TUTAJ. Bo kopcenie wcale nie musi oznaczać, że ktoś pali śmieci czy korzysta ze złego paliwa. Bardzo często wynika to po prostu z nieumiejętnego palenia i nawet drobna zmiana powoduje, że sprawa wygląda zupełnie inaczej. To o tyle ważne, że działa przede wszystkim na Wasze portfele.

Umiejętne palenie to nie tylko lepsze powietrze dla wszystkich, ale przede wszystkim realne oszczędności dla Twojego portfela!

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 4.1 / 5. Głosy: 17

Oceń jako pierwszy!
10 Comments

  1. Alez to wszystko zabawne… Niech jeden z drugim ruszy dupsko zza stolka i wyjdzie przed urzad, popatrzy na te smoliste dymy ktore unosza sie w ciagu dnia w „centrumie” i sami doniosa na swoich… ot byloby to ciekawe… a tak takie darcie dupy o nic… przykre…

  2. A może by tak jeszcze gmina sprawdziła kto szambo wypuszcza do fosy. Dobrze by było odkurzyć sprzęt do zadymiania kanalizacji który został zakupiony i go użyć. Tylko czy jest kto taki odważny by zrobić???

  3. narzekają Ci co mają coś za skórą! Ja tam uważam, że to doskonałe rozwiązanie. Dość mam tego trucia przez sąsiadów! I tak wielu za moja namową i pomocą skorzystało już z programu „czyste powietrze” i wymieniło kopciuchy głównie na kotły pelletowe od Kostrzewy z certyfikatem ecodesign ale są jeszcze tacy, którzy palą czymś żrącym i śmierdzącym, nie da się wieczorem okien otworzyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.