Łapanów i jego g…ny problem. Wręcz nie do rozwiązania…

Fot. pixabay
0
(0)

W Łapanowie nie ma ani jednej toalety publicznej. Tymczasem ludzie potrzebują…

G…ny problem, a gmina milczy. Sprawa ta stanęła już nawet na Radzie Gminy. Na razie bez skutku.

– Jest to niefajne, bo w Łapanowie nie ma żadnej publicznej toalety – mówi na jednej z sesji Stanisława Obrał, sołtyska z Łapanowa. – Mamy turystów, mamy mieszkańców, którzy potrzebują czasem skorzystać z takiego miejsca, bo to potrzeba ludzka.

Jakiś czas temu w Łapanowie była toaleta publiczna. Nikt się nią jednak nie zajmował więc można sobie wyobrazić jak wyglądała. Ze względu na tragiczny stan sanitarny została zamknięta przez Sanepid i od tej pory cisza. Gmina dalej nie robi nic z tym problemem.

– Trzeba coś wreszcie zrobić… – dodaje Stanisława Obrał. – Może coś zorganizować za małą opłatą, żeby ludzie mieli gdzie skorzystać z toalety przez cały rok.

GZK udaje jednak, że problemu nie ma, a ludzie nie mają gdzie udać się w ustronne miejsce. Tymczasem problem jest banalnie prosty do rozwiązania, trzeba tylko wykazać minimum zainteresowania. Najwyraźniej w GZK są jednak zbyt zajęci plotkami na temat Sławomira G. by zajmowac się tak przyziemnymi problemami, jak codzienne potrzeby mieszkańców.

W internecie można znaleźć setki firm, które oferują wynajem toalet przenośnych. Wystarczy kilka minut, by taką znaleźć. Firmy nie tylko podstawiają toalety na miejsce, ale też regularnie dbają o ich czystość. Koszt: 200-300 zł miesięcznie, co nawet przy tak złej sytuacji finansowej gminy jest kosztem żadnym. A nawet jeśli to problem, wystarczy obniżyć radnym diety o 20 zł i już sprawa rozwiązana! Kłopot tylko w tym, że komuś się musi chcieć! A na razie nie chce się ani wójtowi, ani radnym, ani nikomu z GZK.

Jak oceniasz wpis?

Kliknij!

Ocena: 0 / 5. Głosy: 0

Oceń jako pierwszy!
1 Comment

  1. Zimą w toi toiu to raczej kiepsko, zwłaszcza dla pań. Można by wyremontować obecne WC i pobierać opłaty, np przy pomocy automatycznych klamek. Jak ktoś potrzebuje to tą złotówkę zapłaci. Albo udostępnić WC w gminie. Wstyd żeby nie było, ale to tylko kolejny powód do wstydu…

Komentowanie jest wyłączone.